Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Accenture, Darden Restoranları, ev inşaatçıları ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Accenture, Darden Restoranları, ev inşaatçıları ve daha fazlası

Zilden önce manşetlere çıkan şirketlere göz atın:

Accenture (ACN) – Danışmanlık firması, beklenenden daha iyi bir üç aylık kar ve gelir bildirdi, ancak mevcut çeyrek için beklenenden daha zayıf bir gelir tahmini verdi. Accenture, kurumsal müşterilerin BT harcamalarında kısıntıya ve güçlenen doların olumsuz etkisine işaret etti. Bununla birlikte, Accenture piyasa öncesi işlemlerde %1 kazanç elde etti.

Darden Restoranları (DRI) – Olive Garden ve diğer restoran zincirlerinin ana şirketi, satır içi çeyrek sonuçlarını bildirdikten sonra ön pazarda %2,5 düştü. Darden’in aynı restoran satışları, FactSet’in %5,1’lik konsensüs tahmininin altında kalarak %4,2 arttı. Yiyecek ve içecek maliyetleri de beklenenden biraz daha fazla arttı.

KB Home (KBH), Lennar (LEN) – KB Home ve Lennar, beklenenden daha iyi üç aylık kazanç bildirdi, ancak konut piyasasındaki yavaşlamanın yeni konut siparişleri üzerinde baskı oluşturması nedeniyle ev inşaatçıları da beklenenden daha düşük gelir bildirdi. KB Home, piyasa öncesi işlemlerde %1,7 düşerken, Lennar %1 kazandı.

Salesforce (CRM) – Salesforce hisseleri, iş yazılımı devi daha verimli çalışmak ve kar marjlarını artırmak için bir plan açıkladıktan sonra ön pazarda %1.9 arttı. Salesforce, 2023 mali yılı için hedeflediği %20’ye kıyasla, 2026 mali yılı için %25’lik bir düzeltilmiş faaliyet marjı hedefliyor.

Steelcase (SCS) – Steelcase, son çeyreği için beklenenden daha iyi bir kâr bildirdi, ancak ofis mobilyası şirketinin geliri tahminlerin altında geldi. şirket ayrıca, beklenenden daha yavaş olan ofise dönüş eğilimlerine ilişkin görünümünü de düşürdü. Steelcase ön pazarda %1 düştü.

Novavax (NVAX) – İlaç üreticisinin hissesi, JP Morgan Securities’in notunu “nötr”den “zayıf”a düşürmesinin ardından piyasa öncesi işlemlerde %6.1 düştü. Firma, diğer faktörlerin yanı sıra azalan aşı talebi göz önüne alındığında, şirketin son rehberlik kesintisinin yeterince ileri gitmemiş olabileceğini söyledi.

HB Fuller (FUL) – HB Fuller, hafif bir kazanç düşüşü ve tahminleri kaçıran gelirin ardından piyasa öncesi işlemlerde %2.2 yükseldi. Endüstriyel yapıştırıcı üreticisi, pazar payında bir artış bildirdi ve 2022 mali yılı kazanç aralığının alt sınırını yükseltti.

Eli Lilly (LLY) – FDA’nın kanser ilacı Retevmo’yu yeni kullanımlar için onaylamasının ardından Eli Lilly, piyasa öncesi ticarette %1.4 yükseldi. Ayrı olarak, UBS, Lilly zayıflama ilacı tirzepatidini çevreleyen risklerin azaltılması da dahil olmak üzere, çeşitli nedenlerle ilaç üreticisinin stokunu “nötr”den “satın almak” için yükseltti.

FactSet Research (FDS) – Finansal bilgi hizmetleri sağlayıcısı, hisse başına 3,13 $’lık düzeltilmiş üç aylık kazanç ile tahminlerin 7 sent gerisinde kaldı. Ancak, FactSet organik gelirde ve yıllık abonelik değerinde bir artış bildirdiği için gelir Wall Street tahminlerini aştı.

.

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Accenture, Darden Restoranları, ev inşaatçıları ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: