Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Carvana, Bristol-Myers Squibb, Alphatec ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Carvana, Bristol-Myers Squibb, Alphatec ve daha fazlası

Ernie Garcia, Carvana’nın CEO’su

Scott Mlyn | CNBC

Pazartesi zilinden önce manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Carvana — Piper Sandler, Carvana’yı nötrden fazla kiloluya yükselttikten sonra, çevrimiçi otomobil satıcısının hisseleri ön pazarda %7’den fazla yükseldi. Firma, Carvana’nın mevcut seviyelerden iki katına çıkabileceğini ve hisse senedinin görmezden gelinemeyecek kadar ucuz olduğunu belirtti.

Roblox — Roblox’un Hisseleri, Cowen çevrimiçi oyun platformunu düşük performans derecesiyle kapsamaya başladıktan sonra, metaverse’de Roblox’un belirsizliğini öne sürerek ön pazarda %1.8 düştü.

Newmont — Hisseler, Goldman Sachs’ın hissenin değerinin düşük göründüğünü ve şirketin büyümeyi artırabilecek yeni geliştirme projeleri olduğunu söyleyerek Newmont’u satın alma notu ile incelemeye başladıktan sonra %2.7 değer kazandı.

Bill.com — Morgan Stanley’in fazla kilolu bir reytingle hisseyi kapsamaya başlamasının ardından ödeme yazılımı stoğu, piyasa öncesi ticarette %2’den fazla arttı. Analist Keith Weiss bir notta, hisse senedinin bu yıl piyasada düşük performans göstermesinin ardından “çekici bir giriş noktasında” olduğunu ve Bill.com’un sağlam bir hendekle kategori lideri olduğunu söyledi.

Adobe – Adobe’nin hissesi, bulanık bir makro ortamında Mizuho’nun nötre düşürmesinin ardından %1,5 düştü.

Alphatec — Morgan Stanley, şirketin omurga cerrahisi pazarında pay kazanmak için emsallerini geride bıraktığını söyleyerek, hisse senedini aşırı kilolu bir dereceyle kapsamaya başladıktan sonra, ön pazarda %3.1 arttı.

Bristol-Myers Squibb – ABD Gıda ve İlaç İdaresi, plak sedef hastalığı için oral bir tedavi olan Sotyktu’yu onayladıktan sonra hisse senedi %6.7 arttı.

Walt Disney – Eğlence ve medya devinin hisseleri, CEO Bob Chapek’in toparlanan tema parkı işini lanse ettiği ve bir röportajda ESPN için büyük planları olduğunu ima ettiği 2022 D23 Expo’nun hemen ardından biraz yükseldi. Aktivist yatırımcı Dan Loeb de ESPN’i devre dışı bırakma konusundaki tutumunu tersine çevirdi ve Pazar günü tweet atarak spor ağını Disney’in altında tutmanın değerini anlıyor.

Twitter — Twitter, sosyal medya şirketinin Elon Musk’ın üçüncü girişimini hissedar oylaması öncesinde geçersiz olarak nitelendirmesinin ardından piyasa öncesi ticarette yaklaşık %1 düştü. Sosyal medya şirketi, Musk ile üzerinde anlaşılan fiyat ve şartlarla ilgili anlaşmayı yürürlüğe koymayı planladığını söyledi.

KLA, Lam Research — Biden yönetiminin ABD’nin Çin’e yarı iletken sevkiyatlarına yeni kısıtlamalar getirmeyi planladığını belirten Reuters raporunun ardından, konuya aşina olan kişilere atıfta bulunarak yarı iletken şirketlerin hisseleri düştü. KLA ve Lam Research’ün her biri %1 düştü.

Union Pacific – Bir Reuters raporuna göre, demiryolu şirketlerinin hisseleri, iki sendikanın yaklaşık 60.000 işçi için sözleşme müzakereleri sırasında kargo gecikmeleri konusunda uyarmasının ardından yükseldi. Union Pacific, piyasa öncesi işlemlerde %1.6 düştü. CSX %0,4 daha düşük.

Coinbase – Ethereum birleşmesinin arkasında kripto hisse senetleri ortaya çıktı. Coinbase %2,6, Marathon Digital Holdings %3,5 ve Riot Blockchain %2,8 arttı.

— CNBC’den Christina Cheddar-Berk, Fred Imbert, Jesse Pound, Scott Schnipper, Samantha Subin ve Michelle Fox Theobald raporlamaya katkıda bulundu.

.

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Carvana, Bristol-Myers Squibb, Alphatec ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: