Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Demiryolu hisseleri, Arconic, NextEra Energy ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Demiryolu hisseleri, Arconic, NextEra Energy ve daha fazlası

Zilden önce manşetlere çıkan şirketlere göz atın:

Union Pacific (UNP), CSX (CSX), Norfolk Southern (NSC) – Demiryolu işçilerinin grevini önleyen geçici bir anlaşma haberinin ardından demiryolu stokları, ön pazarda yükseldi. Eski Ford Motor (F) Başkanı Joe Hinrichs’i de yeni CEO olarak atayan CSX, ön pazarda %4,1 arttı, Union Pacific %3,95 ve Norfolk Southern %1,5 arttı.

Arconic (ARNC) – Alüminyum ürünleri üreticisinin Avrupa’daki çeşitli üretim maliyetleri ve yüksek enerji maliyetleri nedeniyle yıllık tahminini düşürmesinin ardından Arconic, piyasa öncesi ticarette %9,8 düştü.

NextEra Energy (NEE) – NextEra Energy, alternatif enerji şirketi gelirleri NextEra Energy Capital Holdings yan kuruluşunun genel fonlarına eklemeyi planlarken, 2 milyar dolarlık özsermaye birimi satmayı planlıyor. Hisse, piyasa öncesi yüzde 3.5 düştü.

Danaher (DHR) – Tıbbi teknoloji şirketi, çevre ve uygulamalı bilimler birimini ayrı bir şirkete ayırma planlarını açıkladıktan sonra Danaher ön pazarda %4,2 kazandı. İşlemin 2023’ün dördüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

AIG (AIG) – Sigortacının hayat sigortası birimi CoreBridge, 2022’nin en büyük ilk halka arzında 1,68 milyar dolar topladı. Halka arzda, 80 milyon CoreBridge hissesi, hisse başına 21 dolardan, öngörülen 21-24 dolar aralığının alt ucunda satıldı. . AIG, ön pazarda 1.75 kazandı.

Nordstrom (JWN) – Jeffries’in stoğu “tut”tan “satın al”a yükseltmesinin ardından mağaza operatörünün hisseleri piyasa öncesi harekette %2,6 arttı. Firma, daha genç ve daha zengin tüketicilerin büyük gardırop yenilemeleri için harcama yapacağını ve Nordstrom’un bu eğilimden en iyi şekilde yararlanmaya hazır olduğunu söyledi.

Wynn Resorts (WYNN) – Casino ve tatil köyü operatörü, Wynn’i oyun endüstrisindeki en çekici hikayelerden biri olarak nitelendiren Credit Suisse’de “nötr”den “daha iyi performans”a yükseltildi. Wynn, piyasa öncesi işlemlerde %2,5 yükseldi.

Netflix (NFLX) – Akış hizmetinin hisseleri, bir Evercore ISI yükseltmesinin “sıralı” dan “daha iyi” performans göstermesinin ardından piyasa öncesi ticarette %2,5 arttı. Evercore, fikrini Netflix’in planlanan reklam destekli katmanından elde ettiği gelir fırsatlarına ve şifre paylaşımına ilişkin sınırlara dayandırdı.

.

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Demiryolu hisseleri, Arconic, NextEra Energy ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: