Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Dolar Ağacı, Peloton, Salesforce ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Dolar Ağacı, Peloton, Salesforce ve daha fazlası

Zilden önce manşetlere çıkan şirketlere göz atın:

Dolar Ağacı (DLTR) – İndirim perakendecisinin hissesi, Family Dollar mağazalarındaki fiyatlandırmayla ilgili yatırımların etkisiyle tam yıl kazanç tahminini düşürdükten sonra ön piyasada %6,6 düştü. Dolar Ağacı, Wall Street tahminlerine uygun gelirle son çeyreği için beklenenden daha iyi bir kâr bildirdi.

Peloton (PTON) – Peloton, Street tahminlerinin oldukça altında kalan, beklenenden daha büyük bir kayıp ve gelir bildirdikten sonra piyasa öncesi işlemlerde %17,5 düştü. Peloton ayrıca, bağlantılı fitness işinin 2023’e kadar zorlu olmaya devam edeceğini söyledi.

Abercrombie & Fitch (ANF) – Abercrombie hisseleri, hazır giyim perakendecisinin üç aylık beklenmedik bir kayıp ve beklenenden daha düşük gelir rakamları bildirmesinin ardından ön pazarda %10,5 değer kazandı. Ayrıca, enflasyonun etkisini gerekçe göstererek tüm yıl satış tahminini düşürdü.

Dolar Genel (DG) – Dollar General, analistlerin beklediğinden daha fazla artan aynı mağaza satışlarının yanı sıra, beklenenden daha iyi üç aylık sonuçlar bildirdi. İndirim perakendecisi ayrıca hisse geri satın alma yetkisini de artırdı. Hisse senedi piyasa öncesinde daha yüksekti ancak rakip Dolar Ağacı’nın tüm yıl tahminini düşürmesinin ardından negatif düştü.

Salesforce (CRM) – Ekonomik belirsizlik müşteri anlaşmalarının hızını yavaşlattığından, iş yazılımı devi tam yıl rehberliğini kestikten sonra Salesforce, piyasa öncesi ticarette %6,3 düştü. Salesforce, en son çeyreği için beklenenden daha iyi satışlar ve kâr bildirdi.

Nvidia (NVDA) – Nvidia, üç aylık sonuçlarıyla birlikte üst ve alt satırlardaki tahminleri kaçırdıktan sonra ön pazarda %3,6 düştü. Grafik yonga üreticisi, oyun işi zayıflayan taleple uğraşmaya devam ettiği için ılık bir tahmin de yayınladı.

Autodesk (ADSK) – Tasarım yazılımı üreticisinin hissesi, iyimser bir mali tahmin sunmasının ve talebi “sağlam” olarak nitelendirmesinin ardından piyasa öncesi eylemde %9,2 arttı. Ayrıca, son çeyreği için beklenenden daha iyi sonuçlar bildirdi.

Snowflake (SNOW) – Snowflake hisseleri, veri yazılımı şirketinin beklenenden daha iyi üç aylık gelir bildirmesinin ardından mesai dışı işlemlerde %19 yükseldi. CEO Frank Slootman, müşterilerin bir sözleşme imzaladıktan sonra Snowflake’in hizmetlerini ne kadar kullanacaklarını ayarlamalarına olanak tanıyan şirketin tüketime dayalı modelinin bir avantaj olduğunu kanıtladığını söyledi.

Telesağlık hisseleri – Amazon.com’un (AMZN) çalışanlar için şirket içi telesağlık hizmetini kapattığı haberini takiben telesağlık şirketlerinin hisseleri yükseldi. Teladoc Health (TDOC) %5,5, Hims & Hers Health (HIMS) %1,1 ve Amwell (AMWL) %7,7 arttı.

Callaway Golf (ELY) – Callaway Golf, golf ekipmanı ve giyim tekliflerine bir yaşam tarzı yaklaşımını yansıtmak için adını Topgolf Callaway Brands olarak değiştirme planlarını açıkladıktan sonra ön pazarda %2.1 arttı. İsim değişikliği 6 Eylül’de veya yaklaşık olarak geçerli olacak.

Victoria’s Secret (VSCO) – Victoria’s Secret, kadın iç giyim üreticisinin tüm yıl görünümünü düşürmesinin ardından piyasa öncesi işlemlerde %3,7 kaybetti. Şirket, müşterilerinin enflasyon ve diğer finansal zorluklardan etkilenmesini beklediğini söyledi.

.

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Dolar Ağacı, Peloton, Salesforce ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: