Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Expedia, Block, Lyft ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Expedia, Block, Lyft ve daha fazlası

Zilden önce manşetlere çıkan şirketlere göz atın:

Expedia (EXPE) – Seyahat web sitesi operatörünün hissesi, Expedia’nın son üç aylık raporunda üst ve alt satır tahminlerini geçmesinin ardından ön pazarda %5,4 arttı. Konaklama geliri bir yıl öncesine göre %57, uçak bileti geliri ise %22 artarken, seyahat talebi güçlüydü.

Blok (SQ) – Ödeme hizmeti şirketinin hisseleri, beklenenden daha iyi çeyrek sonuçları bildirmesine rağmen, piyasa öncesi işlemlerde %6,4 düştü. Düşüş, Block’un Cash App biriminde %34’lük bir gelir düşüşü bildirmesiyle geldi.

Lyft (LYFT) – Araç çağırma hizmetinin hissesi, beklenmedik bir üç aylık kar bildirdikten ve yolcu sayısının pandemi öncesinden bu yana en yüksek seviyelere yükseldiğini gördükten sonra, piyasa öncesi eylemde %7,5 arttı. Lyft, sonuçlarına maliyet kontrollerinin de yardımcı olduğunu söyledi.

DoorDash (DASH) – DoorDash, gıda dağıtım hizmetinin önemli bir metrik olan brüt sipariş değeri tahminini yükseltmesinin ardından ön pazarda %10,3 arttı. DoorDash, beklenenden daha geniş bir çeyreklik zarar bildirdi, ancak gelir Wall Street tahminlerinin üzerindeydi.

DraftKings (DKNG) – Spor bahis şirketi, son çeyreği için beklenenden daha iyi gelir ve düzeltilmiş kazanç bildirdi ve ayrıca tüm yıl gelir tahminini yükseltti. DraftKings hisseleri, piyasa öncesi harekette %8.2 yükseldi.

AMC Entertainment (AMC) – Sinema salonu işletmecisinin hissesi, tüm adi hisse senedi hissedarlarına imtiyazlı hisseler şeklinde hisse temettü dağıtacağını söyledikten sonra ön pazarda %9 düştü. Ayrı bir gelişmede, AMC, beklenenden biraz daha geniş bir çeyreklik zarar bildirdi.

Warner Brothers Discovery (WBD) – Medya şirketinin hisseleri, Wall Street tahminlerinin altında gelen üç aylık zarar ve gelir bildirdikten sonra piyasa öncesi işlemlerde %11.6 düştü.

Beyond Meat (BYND) – Bitki bazlı et alternatifleri üreticisi, analist tahminlerini kaçıran, beklenenden daha geniş bir üç aylık kayıp ve gelir bildirdi. Beyond Meat ayrıca küresel işgücünün %4’ünü işten çıkaracağını duyurdu. Hisse senedi, piyasa öncesi harekette %3.6 düştü.

Carvana (CVNA) – Çevrimiçi kullanılmış araç satıcısının olası bir ekonomik gerilemeye hazırlanırken maliyetleri “agresif” bir şekilde azalttığını söylemesinin ardından Carvana hisseleri, piyasa öncesi ticarette %8.4 arttı.

Virgin Galactic (SPCE) – Virgin Galactic, 2023’ün ikinci çeyreğine kadar uzay uçuşlarının ticari lansmanında bir gecikme olduğunu açıkladıktan sonra ön pazarda %14,2 düştü. Virgin Galactic ayrıca nakitini artırmak için 300 milyon dolara kadar hisse satacağını söyledi. rezervler.

.

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Expedia, Block, Lyft ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: