Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: FedEx, Costco, Boeing ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: FedEx, Costco, Boeing ve daha fazlası

Zilden önce manşetlere çıkan şirketlere göz atın:

FedEx (FDX) – FedEx, nakliye oranlarında %6,9’luk bir artış açıkladıktan sonra bu sabah nöbette kalmaya devam ediyor ve yıllık maliyetlerde 4 milyar dolar daha azaltmayı planlıyor. FedEx, piyasa öncesi %3,2 düştü.

Costco (COST) – Costco, son çeyreği için beklenenden daha iyi kar ve satışlar bildirmesine rağmen ön pazarda %3,3 kaybetti. Şirket, fikir birliğinin biraz altında olan faaliyet marjları bildirdi. Costco, üyelik fiyatlarını yükseltmek için acil bir planı olmadığını, ancak bunun bir noktada olacağını söyledi.

Boeing (BA) – Boeing, iki uçağın ölümcül kazalara karışmasının ardından 737 MAX jetinin güvenlik riskleri hakkında yanıltıcı iddialarda bulunduğu SEC suçlamalarını çözmek için 200 milyon dolar ödeyecek. Eski CEO Dennis Muilenburg, anlaşmanın bir parçası olarak 1 milyon dolar ödeyecek ve her iki taraf da haksızlığı ne kabul ne de inkar edecek. Boeing, ön pazarda yüzde 1.8 kaybetti.

Raytheon Technologies (RTX) – Raytheon, rakipleri Boeing ve Lockheed Martin’i (LMT) geride bırakarak hipersonik saldırı seyir füzesi prototipleri geliştirmek için 985 milyon dolarlık bir Pentagon sözleşmesi kazandı.

CalAmp (CAMP) – “Nesnelerin interneti” yazılım şirketinin hissesi, analist tahminlerinin üstünde gelirle birlikte beklenenden daha küçük bir üç aylık kayıp bildirdikten sonra piyasa öncesi eylemde %3,5 arttı. CalAmp, çeyrek boyunca rekor yazılım ve abonelik hizmetleri geliri elde etti.

Ally Financial (ALLY) – Finansal hizmetler şirketinin hissesi, Wells Fargo’nun “fazla kilolu”dan “eşit ağırlığa” düşürmesinin ardından ön piyasada %2.7 düştü. Wells, Ally’nin Fed’in faiz artışlarından ve kullanılmış araç fiyatlarındaki hızlanan düşüşten dolayı baskı hissedeceğini ve bunun da kiralamalardan elde edilen getirileri etkileyeceğini söyledi.

Qualcomm (QCOM) – Qualcomm, gelecekteki otomotiv iş hattının Temmuz ayından bu yana 10 milyar dolardan fazla artarak 30 milyar dolara yükseldiğini söyledi. Artış, öncelikle Snapdragon Digital Chassis bilgisayar çipi siparişlerinden geldi. Ancak Qualcomm, piyasa öncesi eylemde %2 düştü.

fuboTV (FUBO) – Spor odaklı yayın hizmeti, hisse senedini zorlayıcı bir giriş noktasında gören Wedbush’ta “nötr”den “daha iyi performans”a yükseltildi. Wedbush, fuboTV’nin sermayeyi başarılı bir şekilde artırabileceğine ve nakit yakma oranını azaltabileceğine olan güvenini dile getirdi. Hisse, ön piyasada %2 değer kazandı.

.

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: FedEx, Costco, Boeing ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: