Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: General Mills, Stitch Fix, Beyond Meat ve diğerleri – Borsa – Finans Haberleri

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: General Mills, Stitch Fix, Beyond Meat ve diğerleri

Zilden önce manşetlere çıkan şirketlere göz atın:

General Mills (GIS) – General Mills hisseleri, gıda üreticisinin beklenenden daha iyi bir çeyreklik kar bildirmesinin ve tüm yıl satış tahminini yükseltmesinin ardından ön pazarda %1,8 arttı. Şirket, tahıl, atıştırmalık ve evcil hayvan maması için yüksek fiyatlardan ve güçlü talepten faydalanmayı bekliyor.

Stitch Fix (SFIX) – Stitch Fix, beklenenden daha geniş bir üç aylık kayıp bildirdikten ve zayıf bir tahmin yayınladıktan sonra piyasa öncesi işlemlerde %5,9 düştü. Çevrimiçi giyim şekillendirme şirketi, aktif müşteri sayısı azaldıkça satışların kısa vadede düşmesini bekliyor. Canaccord Genuity, sert makroekonomik ortamın şirketin geri dönüş yapma çabalarını zorlaştırdığına dikkat çekerek, hisse senedinin notunu “satın al”dan “tut”a indirdi.

Beyond Meat (BYND) – Beyond Meat, hafta sonu boyunca üçüncü derece pil ve terör tehdidi suçlamalarıyla sonuçlanan fiziksel bir münakaşaya karıştıktan sonra Operasyon Direktörü Doug Ramsey’i askıya aldı. Bitki bazlı et alternatifleri üreticisi, üretim operasyonlarından sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Jonathan Nelson’ın Ramsey’in görevlerini geçici olarak devralacağını söyledi. Beyond Meat, art arda altıncı düşüş günü olan Salı günü %6’lık düşüşün üzerine piyasa öncesi işlemlerde %1.1 düştü.

Savunma stokları – Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna savaşının büyük bir tırmanışı olarak görülen Ukrayna’ya daha fazla asker göndermesinin ardından, savunma müteahhitlerinin hisseleri ön pazarda yükseliyor. Hareket halindeki hisse senetleri arasında: Lockheed Martin (LMT), %2, Northrop Grumman (NOC), %1.3, Raytheon Technologies (RTX), %1,2 ve L3Harris Technologies (LHX), %1,5 arttı.

Estee Lauder (EL) – Estee Lauder, Goldman Sachs’ın kozmetik üreticisinin hisselerinin notunu “nötr”den “al”a yükseltmesinin ve fiyat hedefini 298$’dan 303$’a yükseltmesinin ardından mesai dışı işlemlerde %1,7 değer kazandı. Goldman, hareket için son zamanlardaki hisse fiyatı zayıflığına atıfta bulundu ve Çin’in “sıfır-Covid” politikasının etkisine ilişkin belirsizliğin hisse fiyatına zaten yansıdığını söyledi.

Coty (COTY) – Kozmetik üreticisinin 2025 mali yılına kadar cilt bakım ürünü satışlarını ikiye katlama stratejisini açıklamasının ardından Coty ön pazarda %3,9 arttı. Haber, şirketin bu sabah yatırımcılara yönelik etkinliğinden önce geldi.

Aurora Cannabis (ACB) – Aurora Cannabis, düzeltilmiş bir temelde başabaş bir çeyrek bildirdi, üç aylık bir kayıp öngören şaşırtıcı analistleri. Kanada merkezli esrar üreticisi, genel gelirin beklentilerin biraz altında geldiğini gördü, ancak uluslararası tıbbi esrar gelirinde bir önceki yıla göre %35.4’lük bir artış kaydetti. Aurora Cannabis, piyasa öncesi eylemde %2.1 kaybetti.

.

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: General Mills, Stitch Fix, Beyond Meat ve diğerleri
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: