Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Jabil, Commercial Metals, Tesla ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Jabil, Commercial Metals, Tesla ve daha fazlası

Zilden önce manşetlere çıkan şirketlere göz atın:

Jabil (JBL) – Kontratlı elektronik üreticisi, son çeyreğine ilişkin üst ve alt satır tahminlerini geride bıraktıktan sonra, piyasa öncesi ticarette hisse senetlerinin %1.2 arttığını gördü. Jabil, tahminlerin 10 sent üzerinde, hisse başına düzeltilmiş 1,72 dolar kazandı ve müşterilerinden sağlam talep görmeye devam ettiğini söyledi.

Ticari Metaller (CMC) – Metal ürünleri üreticisi, 2,02$ konsensüs tahminini geçerek hisse başına 2,61$’lık düzeltilmiş üç aylık kar bildirdi ve gelir de Wall Street tahminlerinin üzerine çıktı. Commercial Metals ayrıca, güçlü bir inşaat piyasasının ortasında cari çeyrek için iyi bir finansal performans beklediğini söyledi. Hisse ön pazarda %4,6 değer kazandı.

Tesla (TSLA) – Reuters’in Tesla’nın hammadde fiyatlarındaki ve tedarik zincirindeki tıkanıklıklardaki artış nedeniyle ABD modellerinde fiyatları artırdığını bildirmesinin ardından, Tesla piyasa öncesi ticarette %3,8 düştü.

Twitter (TWTR) – Twitter, Wall Street Journal’ın Elon Musk’ın bugün kapsamlı bir toplantıda Twitter’a sahip olma arzusunu yineleyeceğini bildiren bir raporun ardından piyasa öncesi eylemde %2.3 kazandı. Musk, şirketi spam hesaplarıyla ilgili bilgileri saklamakla suçlayarak Twitter satın alma anlaşmasından çekilmekle tehdit etti.

Warner Brothers Discovery (WBD) – Medya şirketinin hissesi, JP Morgan’ın hisse senedini, reklam harcamalarını etkileyebilecek bir makroekonomik ortamı gerekçe göstererek “nötr” olarak değerlendirmesinin ardından ön piyasada %4 düştü.

KLA (KLAC) – Yarı iletken ve elektronik ekipman üreticisi, 5,50 dolarlık konsensüs tahminiyle karşılaştırıldığında, cari çeyrekte hisse başına 4,93 ila 6,03 dolar arasında düzeltilmiş bir kâr beklediğini söyledi. Ayrıca, 2022 Yatırımcı Günü öncesinde 6 milyar dolarlık bir hisse geri alım programı ve %24 temettü artışı duyurdu.

Revlon (REV) – Kozmetik üreticisi yaklaşık 3,3 milyar dolarlık bir borç yüküyle uğraşırken Revlon, Bölüm 11 iflas koruması için başvuruda bulundu. Hisseler ön pazarda yüzde 4.4 düştü.

Amazon.com (AMZN) – Amazon, yıllık “Prime Day” alışveriş etkinliğinin 12-13 Temmuz tarihleri ​​arasında düzenleneceğini söyledi. Geçen yılki “Prime Day” etkinliği, tahmini olarak 3.5 milyar dolarlık satış üretti. Amazon, piyasa öncesi işlemlerde %2.8 düştü.

Abbott Laboratories (ABT) – Abbott, şiddetli fırtınaların tesisin bölgelerini sular altında bırakmasının ardından, Sturgis, Michigan tesisinde EleCare özel bebek maması üretimini durdurduğunu söyledi. Abbott, selin muhtemelen üretimi ve dağıtımı birkaç hafta geciktireceğini ve stokunun ön pazarda %2 düştüğünü söyledi.

.

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Jabil, Commercial Metals, Tesla ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: