Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Kohl’s, BJ’s Toptan Satış, Estee Lauder ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Kohl’s, BJ’s Toptan Satış, Estee Lauder ve daha fazlası

Zilden önce manşetlere çıkan şirketlere göz atın:

Kohl’s (KSS) – Kohl’s hisseleri, perakendecinin artan promosyon faaliyetleri ve yüksek maliyetler nedeniyle tam yıl tahminini düşürmesinin ardından ön pazarda %7.2 düştü. Kohl’un en son çeyreği, Street’in gelir ve kâr tahminlerini geride bıraktı.

BJ’nin Toptan Satışı (BJ) – Depo perakendecisi, hisse başına 1,06 $’lık düzeltilmiş üç aylık kâr ile tahminleri 26 sent geride bıraktı ve gelir de tahminlerin üzerine çıktı. Karşılaştırılabilir mağaza satışları beklenenden fazla arttı ve hisse senedi piyasa öncesi işlemlerde %5,4 değer kazandı.

Goblen (TPR) – Goblen, tahminlerin biraz altında kalan satışlara rağmen, kazançları fikir birliğinin üzerinde geldikten sonra, piyasa öncesi eylemde kazançlar ve kayıplar arasında hareket etti. Lüks markalar Coach ve Kate Spade’in arkasındaki şirket de üç aylık temettüsünü %20 artırdı.

Estee Lauder (EL) – Estee Lauder hisseleri, kozmetik üreticisinin Çin’deki Covid ile ilgili kilitlenmeler nedeniyle tam yıl satışlarını konsensüsün altında tahmin etmesinin ardından ön pazarda %1.3 düştü. Estee Lauder’in son çeyrek karı ve geliri Wall Street tahminlerini geride bıraktı.

Kanada Güneş Enerjisi (CSIQ) – Güneş enerjisi ekipmanı ve hizmetleri şirketi, önceki tahminlerinin en yüksek seviyesinde olan üç aylık kar ve güneş modülü sevkiyatlarının beklenenden daha iyi olduğunu bildirdi. Canadian Solar ayrıca tam yıl gelir tahminini yükseltti ve hisse senedi piyasa öncesi işlemlerde %6,2 arttı.

Bath & Body Works (BBWI) – Bath & Body Works, beklenenden daha iyi üç aylık kar ve gelir bildirdi, ancak beklenenden daha zayıf olan cari çeyrek tahmini verdi. Kişisel bakım ürünleri perakendecisi, maliyetleri kontrol etmek ve daha verimli hale gelmek için hareket ederken 130 pozisyonu ortadan kaldırdığını da söyledi.

Cisco Systems (CSCO) – Cisco, son çeyreğine ilişkin üst ve alt satır tahminlerini geçtikten sonra piyasa öncesi ticarette %5 ralli yaptı. Tedarik zinciri sorunları hafifledikçe ağ ekipmanı üreticisi de mevcut çeyrek için beklenenden daha güçlü bir görünüm verdi.

Bed Bath & Beyond (BBBY) – Bed Bath & Beyond, yatırımcı Ryan Cohen’in ev eşyaları perakendecisinin 7.78 milyon hissesini satma niyetini bildirmesinin ardından ön pazarda %14,4 düştü. Cohen’in önceki alım opsiyonları satın almaları, Bed Bath & Beyond’da son 16 seansın 15’inde stok artışı ve bu süre içinde değeri beş kattan fazla artmasıyla bir satın alma çılgınlığına katkıda bulunmuştu.

Wolfspeed (WOLF) – Wolfspeed, yarı iletken şirketin, fikir birliği tahminlerini aşan, beklenenden daha küçük bir üç aylık kayıp ve gelir bildirmesinin ardından ön pazarda %20,9 oranında daha yüksek bir hızla yükseldi. Ayrıca, mevcut çeyrek için analistlerin beklediğinin büyük ölçüde altına düşen bir kayıp öngördü.

DCP Midstream (DCP) – DCP Midstream, rafineri Phillips 66’nın boru hattı operatörünün halka açık hisselerini hisse başına 34,75 $ karşılığında satın almayı teklif etmesinin ardından piyasa öncesi ticarette %1.7 arttı.

.

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Kohl’s, BJ’s Toptan Satış, Estee Lauder ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: