Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Petco, Brinker International, Nordstrom – Borsa – Finans Haberleri

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Petco, Brinker International, Nordstrom

Zilden önce manşetlere çıkan şirketlere göz atın:

Petco (WOOF) – Evcil hayvan ürünleri perakendecisi, son çeyreği için hem üst hem de alt satırlarda Sokak tahminlerinin gerisinde kaldı ve daha yüksek maliyetlerle karşı karşıya kaldığı için tüm yıl görünümünü düşürdü. Petco hisseleri ön pazarda %5,3 düştü.

Brinker Uluslararası (EAT) – Chili’s ve Maggiano’nun restoran zincirlerinin ana şirketi, yüksek maliyetlerden etkilenen üç aylık kazançları ile tahminleri kaçırdıktan sonra, piyasa öncesi işlemlerde hisse senetlerinin %8,1 düştüğünü gördü. Ayrıca beklenenden daha düşük bir tam yıl görünümü yayınladı.

Nordstrom (JWN) – Nordstrom hisseleri, perakendecinin son çeyreğin sonunda yaya trafiğinin azaldığını ve stok seviyelerini düşürmek için agresif bir şekilde çalıştığını söyleyerek tüm yıl görünümünü düşürmesinin ardından ön pazarda %13.2 düştü. Nordstrom, ikinci çeyreği için beklenenden daha iyi kar ve gelir bildirdi.

Toll Brothers (TOL) – Toll Brothers, lüks ev üreticisinin tedarik zinciri sorunları ve işgücü kıtlığı nedeniyle yıl için teslimat kılavuzunu kesmesinin ardından piyasa öncesi ticarette %2,6 düştü. En son çeyreğinde, Toll Brothers beklenenden daha iyi kazanç bildirdi ancak gelirin Street tahminlerinin altında kaldığını gördü.

Bed Bath & Beyond (BBBY) – Bed Bath & Beyond, Wall Street Journal’ın ev eşyaları perakendecisinin likiditesini desteklemek için finansmanı sıraya koyduğunu bildirmesinin ardından piyasa öncesi eylemde %15,6 arttı.

Urban Outfitters (URBN) – Urban Outfitters, hazır giyim perakendecisinin beklenenden düşük çeyreklik kar bildirmesinin ardından ön pazarda %2.8 düştü. Urban Outfitters, müşteri trafiği arttıkça mağazalarında satışların arttığını gördü, ancak dijital satışlarda da düşüş bildirdi.

La-Z-Boy (LZB) – La-Z-Boy hisseleri, mobilya perakendecisinin beklenenden daha iyi bir çeyreği bildirmesinin ve iyimser bir görünüm yayınlamasının ardından %6,6’lık bir piyasa öncesi rallisi gerçekleştirdi. Makroekonomik belirsizliğin olası etkisine ilişkin temkinli yorumlar yayınladı.

Advance Auto Parts (AAP) – Advance Auto Parts, son çeyreği için hem üst hem de alt satırlarda analist tahminlerinin eksik olmasının yanı sıra görünümünü de düşürmesinin ardından ön pazarda %6,5 düştü. Otomobil parçaları perakendecisi, enflasyon ve yüksek yakıt maliyetlerinin çeyrek boyunca kendin yap işini olumsuz etkilediğini söyledi.

Intuit (INTU) – Intuit, üç aylık kar ve gelir için Street tahminlerini geçtikten ve iyimser bir tahmin yayınladıktan sonra piyasa öncesi ticarette %5.8 arttı. Finansal yazılım sağlayıcısı ayrıca üç aylık temettüsünü %15 artırdı ve hisse geri alım yetkisini artırdı.

Farfetch (FTCH) – Lüks e-ticaret uzmanının hissesi, çevrimiçi moda perakendecisi YNAP’ın %47,5’ini İsviçre’nin Richemont’undan 50 milyondan fazla Farfetch hissesi karşılığında satın alma anlaşmasının ardından piyasa öncesi eylemde %15,9 arttı.

.

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Petco, Brinker International, Nordstrom
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: