Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Rent the Runway, Oracle, Wolfspeed ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Rent the Runway, Oracle, Wolfspeed ve daha fazlası

Zilden önce manşetlere çıkan şirketlere göz atın:

Rent the Runway — Moda kiralama şirketinin kurumsal işgücünün %24’ünü işten çıkaracağını açıklamasının ardından hisseler %22 düştü. Ek olarak, Rent the Runway, belirsiz bir makro zeminle başa çıkmak için sabit maliyetleri 25 milyon ila 27 milyon dolar arasında düşürdüğünü söyledi.

Oatly — Credit Suisse, Oatly’nin notunu Avrupa ve Asya’da artan enflasyonun İsveç süt ürünleri alternatif gıda şirketinin rekabet kabiliyetine zarar vereceğini söyleyerek, Oatly’nin notunu daha iyi performanstan nötre indirdikten sonra %1,8 düştü.

Dow — Dow, Jefferies’in fazla arz ve talep risklerini öne sürerek kimya şirketini satın almaktan alıkoymak için notunu düşürmesinin ardından %0.9 düştü.

Nintendo – Nintendo, yeni unvanının yerel satış rekorunu kırdığını söyledikten sonra oyun stoğu %5 arttı. Aksiyon atış oyunu Splatoon 3’ün satışları Japonya’da 3.45 milyon adedi aştı.

Wolfspeed — Evercore ISI, Wolfspeed’in “bugün sürmekte olan Elektrikli Araç geçişine yatırım yapmanın en iyi yollarından biri” olduğunu söyleyerek, daha iyi bir performansla hisseyi kapsamaya başladıktan sonra ön pazarda %1.6 arttı.

Oracle — Oracle’ın beklentilerle uyumlu bir gelir bildirmesinin ardından hisse senedi, piyasa öncesi işlemlerde %1,6 arttı. Gelir, yazılım üreticisi Cerner’in yakın zamanda satın alınmasıyla desteklenerek, bir önceki yılın aynı dönemine göre en son çeyreğinde %18 arttı.

Twilio – KeyBanc Capital Markets, iletişim yazılımı şirketinin brüt kar marjlarını artırmak için katılım stratejisini kullanmak için “iyi bir konumda” olduğunu söyleyerek, fazla kilolu bir derece ile hisse senedi kapsamına yeniden başladıktan sonra hisse senedi %1.1 arttı.

Twitter — Daha önce bir yönetici olan bir Twitter ihbarcısı olarak sosyal medya hissesi, Salı günü ABD Senatosu komitesinden önce şirkette güvenlik kesintileri iddiaları hakkında ifade vermeye hazırlanıyor. Twitter hissedarlarının da Elon Musk’ın şirketi satın alma anlaşmasına oy vermesi bekleniyor.

Adobe — BMO Capital Markets, Adobe’nin Creative Cloud’un uzun vadeli dayanıklılığı konusunda endişeler olduğunu söyleyerek Adobe’yi daha iyi performanstan pazar performansına indirdikten sonra hisseler %0,4 düştü.

.

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Rent the Runway, Oracle, Wolfspeed ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: