Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Six Flags, Canada Goose, Warby Parker ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Six Flags, Canada Goose, Warby Parker ve daha fazlası

Zilden önce manşetlere çıkan şirketlere göz atın:

Six Flags (Altı) – Tema parkı işletmecisinin hissesi, üç aylık kârının ve gelirinin Wall Street tahminlerinin oldukça altına düşmesinin ardından ön pazarda %12.8 düştü. Six Flags, diğer faktörlerin yanı sıra katılımda %22’lik bir düşüşle sonuçlandığını gördü.

Canada Goose (GOOS) – Dış giyim üreticisi, analist tahminlerini aşan gelirle birlikte, beklenenden daha küçük bir üç aylık kayıp bildirdi. Canada Goose, üst düzey tüketicilerinin harcama seviyelerini koruduğunu gören en son lüks perakendecidir. Hisse senedi, piyasa öncesi işlemlerde %2,4 arttı.

Warby Parker (WRBY) – Gözlük perakendecisi, tahminleri aşan satışlarla birlikte, beklenenden daha küçük bir üç aylık kayıp bildirdi. Aktif müşteri sayıları bir önceki yıla göre %8,7 arttı.

Utz Brands (UTZ) – Tuzlu atıştırmalık üreticisinin hissesi, beklenenden daha iyi olan üç aylık kar ve gelirin yanı sıra tüm yıl satış görünümünü yükselttikten sonra ön pazarda %8.2 arttı.

Cardinal Health (CAH) – Kardinal Health, karışık bir çeyrek rapor ettikten sonra ön pazarda %1 düştü, ilaç distribütörünün kazançları Sokak tahminlerini geride bırakırken gelir tahminlerin altında kaldı. Cardinal Health ayrıca CEO Mike Kaufmann’ın 1 Eylül’de görevinden ayrılacağını ve yerine Finans Direktörü Jason Hollar’ın geçeceğini duyurdu.

Walt Disney (DIS) – Disney, beklenenden daha iyi üç aylık kazanç bildirdikten ve Disney+ yayın hizmetinin reklam destekli bir sürümünün 8 Aralık’ta lansman tarihini açıkladıktan sonra ön pazarda %8.9 yükseldi. Ayrıca, reklamsız hizmetinin fiyatını ayda 7,99 dolardan 10,99 dolara çıkaracağını duyurdu.

Sonos (SONO) – Sonos, başabaş çeyreğinin kar bekleyen analistleri şaşırtmasının ardından ön pazarda %17.6 düştü. Şirketin ekonomik zorluklar karşısında tam yıl tahminini düşürmesiyle birlikte gelir de Wall Street tahminlerinin oldukça altında kaldı. Üst düzey konuşmacıların yapımcısı, CFO Brittany Bagley’nin 1 Eylül itibariyle ayrılacağını da duyurdu.

Bumble (BMBL) – Flört servisi operatörünün yıllık gelir tahminini düşürmesinin ardından Bumble, piyasa öncesi ticarette %8,9 düştü. Bumble, Tinder ebeveyn Match Group (MTCH) gibi rakiplerinin sert rekabetiyle karşı karşıya ve Batı Avrupa’da popüler olan Badoo flört uygulaması Ukrayna’daki savaştan zarar gördü.

Vacasa (VCSA) – Vacasa, tatil kiralama hizmetleri sağlayıcısının talepteki artış nedeniyle tam yıl görünümünü yükseltmesinin ardından piyasa öncesi eylemde %24,7 yükseldi. Vacasa ayrıca üç aylık sürpriz bir kâr bildirdi.

Vizio (VZIO) – Akıllı TV ve diğer tüketici eğlence ekipmanları üreticisinin son çeyrek için sürpriz bir kâr açıklamasının ardından Vizio, pazar öncesi ticarette %2 kazandı ve kullanıcı başına ortalama gelir bir önceki yıla göre %54 arttı.

.

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Six Flags, Canada Goose, Warby Parker ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: