Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: SoFi, Nucor, Starbucks, CSX ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: SoFi, Nucor, Starbucks, CSX ve daha fazlası

Çarşamba günü piyasa öncesi ticarette manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Starbucks – Starbucks Hisseleri, şirketin uzun vadeli tahminini artırmasının ve önümüzdeki üç yıl içinde gelir ve hisse başına kazanç için çift haneli büyüme beklediğini açıklamasının ardından yaklaşık %1 yükseldi.

Palo Alto Networks – Siber güvenlik şirketi Palo Alto Networks, Salı günü gerçekleşen üçe bir hisse senedi bölünmesinin ardından hafifçe yükseldi. Buna ek olarak CEO Nikesh Arora, CNBC’ye şirketin siber güvenlik üzerinde diğer sektörlerin yaşadığı makro etki yavaşlamayı görmediğini söyledi.

Nucor — Nucor, çelik üreticisinin hayal kırıklığı yaratan üçüncü çeyrek kazanç kılavuzu yayınlamasının ardından %5 düştü. Şirket, StreetAccount tahmininin 7.56$’ın oldukça altında, hisse başına kazancın 6.30$ ile 6.40$ arasında değişmesini bekliyor. Nucor, “Çelik üreticileri segmenti kazançlarının, metal marjındaki daralma ve azalan nakliye hacimleri nedeniyle 2022’nin ikinci çeyreğine kıyasla 2022’nin üçüncü çeyreğinde önemli ölçüde düşük olmasını bekliyoruz.” dedi.

Nikola – Nikola hisseleri, BTIG’in EV üreticisini nötrden satın alacak şekilde yükseltmesinin ardından hafifçe yükseldi. BTIG, “artan rüzgar ve güneş enerjisi üretiminin yol açtığı yeşil hidrojen talebini artırma potansiyeli” gördüğünü kaydetti.

SoFi Technologies — SoFi, Bank of America’nın fintech hissesini tarafsızdan satın alacak şekilde yükseltmesinin ardından %2’den fazla yükseldi. BofA, “SoFi, öğrenci kredisi ödeme moratoryumunun sona ermesinden ve yüksek profilli NFL uyumlu pazarlama yatırımlarından yararlandığından, önümüzdeki birkaç çeyrekte anlamlı bir katalizör yolu potansiyeli görüyoruz,” dedi.

Moderna – Moderna’nın hisseleri, şirketin CEO’sunun Çin’e covid aşısı tedarik etmeye açık olacağını söylemesinin ardından %0,6 yükseldi.

Bristol-Myers Squibb – Bristol-Myers Squibb’in Hisseleri Berenberg’in şirketin notunu satın almaktan elde tutmak için düşürmesinin ardından %0,7 düştü. Firma, hisse senedinin kazanacak alanı kalmadığını söyledi.

Merck & Co – Merck’in Hisseleri Berenberg’in hisse senedini beklemeden satın alacak şekilde yükseltmesinin ve fiyat hedefini yükseltmesinin ardından %0,7 yükseldi ve %17 daha tırmanabileceğinin sinyalini verdi.

Demiryolu hisseleri – Sektör, hizmeti sınırlayabilecek potansiyel bir grevle mücadele ederken, demiryolu şirketi hisse senetleri Çarşamba günü düştü. Union Pacific %1,9 düşerken CSX, Norfolk Southern Corp. da piyasa açılışının önüne geçti.

Düzeltme: Önceki bir sürümde Norfolk Southern yanlış yazılmış.

.

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: SoFi, Nucor, Starbucks, CSX ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: