Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Twitter, SeaWorld, Shopify ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Twitter, SeaWorld, Shopify ve daha fazlası

Zilden önce manşetlere çıkan şirketlere göz atın:

Twitter (TWTR) – Twitter, Elon Musk’ın şirketi satın alma anlaşması için 7,2 milyar dolarlık finansman taahhüdü detaylandırmasının ardından piyasa öncesi eylemde %1,5 yükseldi. Bir SEC dosyası, Oracle’ın kurucu ortağı Larry Ellison ve yatırımcı Ron Baron’un fon sağlayanlar arasında olduğunu gösteriyor.

SeaWorld (SEAS) – Tema parkı işletmecisinin hissesi, beklenenden daha küçük bir çeyreklik kayıp bildirdikten ve katılım pandemi öncesi seviyelerin üzerine çıkarken gelirin tahminleri aştığını gördükten sonra ön pazarda %1 arttı

Spirit Havayolları (SAVE) – Spirit, Wall Street’in öngördüğü 58 sentlik kaybın üzerinde, hisse başına 1,60 dolarlık düzeltilmiş üç aylık zarar bildirdi ve gelir de tahminlerin altında. Spirit hisseleri, piyasa öncesi işlemlerde %1.4 değer kaybetti.

Kontoor Brands (KTB) – Wrangler ve Lee giyim markalarının arkasındaki şirket, hisse başına 1,43 $’lık düzeltilmiş üç aylık kazanç ve tahminlerin de üzerinde gelir ile tahminleri 20 sent geride bıraktı. Kontoor, Çin’deki Covid kilitlenmeleri nedeniyle mevcut çeyrek görünümünü düşürmesine rağmen tam yıl tahminini yükseltti.

Shopify (SHOP) – Shopify, 64 sentlik konsensüs tahmininin oldukça altında, hisse başına 20 sentlik düzeltilmiş üç aylık kazanç bildirdikten sonra, piyasa öncesi ticarette %14.1 düştü. E-ticaret platformu ayrıca, yeni tüketici teşvik parasının yokluğunda kilitlenme kaynaklı büyüme yavaşlarken temkinli bir görünüm verdi.

Wayfair (W) – Çevrimiçi ev eşyası perakendecisinin hisseleri, gelir tahminlerle eşleşmesine rağmen, beklenenden 40 sent daha fazla olan, hisse başına 1,96 $’lık düzeltilmiş üç aylık zarar bildirdikten sonra ön pazarda %6,4 düştü. Aktif müşteri sayıları bir önceki yıla göre %23.4 azaldı.

Booking Holdings (BKNG) – Booking Holdings, seyahat hizmetleri şirketine olan talebin artması nedeniyle beklenenden daha iyi üç aylık kar ve gelir bildirdikten sonra piyasa öncesi ticarette %10,1 arttı. Priceline ve diğer hizmetlerin ana şirketi, 90 sentlik konsensüs tahmininin oldukça üzerinde, hisse başına düzeltilmiş 3,90 dolar kazandı.

Twilio (TWLO) – Twilio hisseleri, bulut iletişim şirketi düzeltilmiş bir temelde bir başabaş çeyrek rapor etmesiyle ön pazarda %2,4 arttı. Analistler, hisse başına 22 sentlik bir kayıp bekliyordu ve gelir de Wall Street tahminlerini aştı.

Etsy (ETSY) – Etsy, çevrimiçi pazaryeri operatörü için beklentilerle eşleşen kazançlara ve beklenenden daha iyi gelire rağmen, pazar öncesi eylemde %12,5 düştü. Etsy’nin cari çeyrek rehberliğinin, tüketiciler için harcanabilir gelirdeki düşüş nedeniyle beklenenden daha zayıf olmasının ardından hisse senedi baskı altına girdi.

EBay (EBAY) – eBay hisseleri, e-ticaret şirketi son çeyreği için kar ve gelir tahminlerini geçse bile, beklenenden daha zayıf bir gelir tahminiyle piyasa öncesi işlemlerde %7,8 düştü. Enflasyon ve pandemi öncesi alışveriş alışkanlıklarına dönüş, eBay ve diğer e-ticaret şirketlerinin tahminlerine ağırlık veren faktörler arasında yer alıyor.

Sunrun (RUN) – Güneş enerjisi şirketi, üç aylık zararı beklenenden daha büyük olmasına rağmen, ilk çeyrek gelirinin beklenenden çok daha iyi olduğunu bildirdikten sonra Sunrun, piyasa öncesi ticarette %12.8 yükseldi. Sunrun, yüksek maliyetleri dengelemek için “anlamlı” fiyat artışları uyguladığını ve güneş enerjisi ekipmanlarına olan talebin güçlü kaldığını söyledi.

.

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Twitter, SeaWorld, Shopify ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: