Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Wendy’s, Coinbase, Buzzfeed ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Wendy’s, Coinbase, Buzzfeed ve daha fazlası

Zilden önce manşetlere çıkan şirketlere göz atın:

Wendy’s (WEN) – Wendy’nin hisseleri, karışık bir çeyreğin ardından piyasa öncesi işlemlerde %1 düştü; bu da restoran zincirinin beklenenden daha iyi kazançlar rapor etmesine ve gelirin Street tahminlerinin altında kalmasına neden oldu. ABD’de aynı restoran satışları, tüketicilerin daha temkinli harcamaları nedeniyle analistlerin tahmininden daha az %2,3 arttı.

Coinbase (COIN) – Kripto para borsası operatörünün hisseleri, şirketin bahar aylarında kripto fiyatlarındaki düşüşten etkilenen üç aylık dönemde beklenenden daha büyük bir kayıp bildirmesinin ardından ön pazarda %5 düştü. Coinbase, çeyrek boyunca aktif tüccarların sayısı azaldıkça hacimlerin düştüğünü gördü.

Buzzfeed (BZFD) – Dijital medya şirketi, baskı altındaki reklam pazarı ve artan giderler nedeniyle beklenenden daha fazla çeyreklik zarar bildirdi. Buzzfeed, piyasa öncesi işlemlerde %3.7 düştü.

Twitter (TWTR) – Twitter, Elon Musk’ın son birkaç gün içinde Tesla (TSLA) hisselerinde yaklaşık 7 milyar dolar sattığı haberini takiben piyasa öncesi eylemde %3,6 artış kaydetti. Hareket, bir mahkemenin Musk’ı Twitter’ı satın almak için 44 milyar dolarlık anlaşmasını takip etmeye zorlayıp zorlamayacağına dair belirsizliğin ortasında geldi. Tesla hisseleri yüzde 1.3 değer kazandı.

Roblox (RBLX) – Video oyunu şirketinin hissesi, Roblox’un üç aylık dönemde beklenenden daha fazla kayıp bildirmesi ve önemli bir satış metriği olan rezervasyonların analist tahminlerinin gerisinde kalmasından sonra ön pazarda %15,1 düştü.

Wynn Resorts (WYNN) – Tesis işletmecisi, beklenenden daha küçük bir üç aylık kayıp bildirdi, ancak Macau’daki sonuçlar Covid ile ilgili kapatmalar tarafından baskı altında kalmaya devam ettiği için gelir beklentilerin altında kaldı. Wynn Resorts, piyasa öncesi işlemlerde %2.9 düştü.

Ticaret Masası (TTD) – Dijital reklamcılık firmasının hisseleri, beklenenden daha iyi üç aylık gelir bildirdikten ve mevcut çeyrek için iyimser bir tahmin verdikten sonra ön pazarda %16,3 arttı. Şirket, performansının kendisine herhangi bir ekonomik ortamda pazar payı kazanabileceği konusunda güven verdiğini söyledi.

H&R Block (HRB) – Vergi hazırlık firmasının hissesi, güçlü bir vergi sezonunun da yardımıyla, üç aylık sonuçların beklenenden daha iyi olmasının ardından, piyasa öncesi eylemde %4 arttı. H&R Block ayrıca %7 temettü artışı ve 1,25 milyar dolarlık yeni bir hisse geri alım programı duyurdu.

.

Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Wendy’s, Coinbase, Buzzfeed ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: