Peloton, 780 kişiyi işten çıkardığını, mağazaları kapattığını ve fiyatları artırdığını söyledi – Kurumsal Haberler

Peloton, 780 kişiyi işten çıkardığını, mağazaları kapattığını ve fiyatları artırdığını söyledi

Peloton Cuma günü çalışanlarına yaptığı açıklamada, yaklaşık 780 kişiyi işten çıkardığını, önemli sayıda perakende mağazasını kapattığını ve maliyetleri düşürmek ve karlı olmak amacıyla bazı ekipmanlarının fiyatlarını artırdığını söyledi.

Şirket, 86 perakende mağazasının kaç tanesini kapatmayı planladığını belirtmedi, ancak 2023’ten itibaren “agresif” bir azalma planladığını söyledi.

Peloton, kalan depolarını kapatarak ve teslimat işlerini XPO Logistics gibi üçüncü taraf sağlayıcılara kaydırarak son mil lojistiğinden çıkacağını ve bunun da işten çıkarmaların bir kısmına yol açacağını söyledi. Ayrıca kendi destek ekibinde bir dizi pozisyonu kesiyor ve bunun yerine üçüncü taraflara güvenecek.

İcra Kurulu Başkanı Barry McCarthy, “Son mil teslimatımızın 3PL’lere kaydırılması, ürün başına teslimat maliyetlerimizi %50’ye kadar azaltacak ve teslimat taahhütlerimizi mümkün olan en düşük maliyetli şekilde yerine getirmemizi sağlayacak” dedi. çalışanlara not.

“Bu genişletilmiş ortaklıklar, hacim dalgalandıkça ölçeği büyütme ve küçültme yeteneğine sahip olduğumuzdan emin olabileceğimiz anlamına geliyor” diye ekledi.

Bu yılın başlarında ürünlerinin fiyatlarını daha yeni düşüren Peloton, Bike+’ın ABD’deki fiyatını 500$ artırarak 2.495$’a çıkarıyor. Sırt makinesinin fiyatı 800$ artarak 3.495$’a çıkıyor.

Öğleden sonra ticaretinde Peloton hisseleri %8’den fazla arttı.

Şubat ayında dizginleri Peloton’un kurucusu John Foley’den alan McCarthy yönetiminde, işletme giderek donanım satışları üzerinden abonelik gelirlerini artırmanın yollarına odaklandı.

Temmuz ayında Peloton, tüm şirket içi üretimini durduracağını ve bunun yerine Tayvanlı üretici Rexon Industrial ile olan ilişkisini genişleteceğini duyurdu. Şirket ayrıca 2019 yılında satın aldığı Tonic Fitness tesisindeki faaliyetlerini yılın geri kalanında askıya aldı.

McCarthy CEO olduğunda, Peloton yıllık maliyetlerde yaklaşık 800 milyon dolar kıstığını duyurdu. Bu, 2.800 işten çıkarmayı veya kurumsal pozisyonların yaklaşık %20’sini içeriyordu. Şirket ayrıca Ohio’da genişleyen bir üretim tesisi kurma planlarından uzaklaşacağını söyledi.

CNBC Ocak ayında, Foley’nin görevden ayrılmasından önce, Peloton’un bu planları detaylandıran dahili belgelere göre, talep düşüşü ile maliyetleri kontrol etmenin bir yolu olarak ekipman üretimini geçici olarak durdurmayı planladığını bildirdi.

Foley’nin yanlış adımları arasında, koronavirüs pandemisinin zirvesi sırasında Peloton’un tedarik zinciri üzerine uzun vadeli bahisler yapmak da vardı; bu, daha sonra Bisiklet ve Sırt makinelerinin satışları yavaşladıkça işini zora sokacağını kanıtladı.

Peloton’un 31 Mart’ta sona eren üç aylık dönemdeki zararları, bir yıl önceki 8,6 milyon dolardan 757,1 milyon dolara genişledi. Gelir 1,26 milyar dolardan 964,3 milyon dolara düştü.

Şirket, çeyreği, şirketin ürünlerinden birine sahip olan ve canlı ve isteğe bağlı egzersiz sınıflarına üyelik için ödeme yapan kişiler olan 2,96 milyon bağlı fitness abonesiyle sonlandırdı.

McCarthy Cuma günkü notta, “Gelirlerimizin daralmayı durdurmasını ve yeniden büyümeye başlamasını sağlamalıyız.” Dedi. “Nakit oksijendir. Oksijen hayattır.”

Peloton CEO’su Barry McCarthy’nin Cuma günü çalışanlara gönderdiği notun tamamını okuyun:

Takım –

Hepinizi Peloton’un devam eden dönüşümü hakkında güncellemek için yazıyorum. Geçtiğimiz aylarda yolculuğumuzda önemli ilerleme kaydettik. Peloton’u daha verimli, uygun maliyetli, yenilikçi hale getirmek ve kendimizi gelecek için en iyi şekilde konumlandırmak için çalışırken bile, küresel Connected Fitness kategorisini tanımlamaya ve yönetmeye devam ediyoruz. Sıkı çalışman için teşekkür ederim.

Bu şirketin uzun vadeli, sürdürülebilir geleceğini yönlendirmek için net bir stratejimiz var. Birinci iş, envanter taahhütlerimizi doğru boyutlandırarak ve sabit maliyetlerimizin çoğunu değişken maliyetlere dönüştürerek serbest nakit akışı yaratmaktır, çünkü bu maliyet yapısı işletmenin mevsimsel geliriyle daha iyi uyum sağlar. İkinci olarak, Üye deneyimimizi güçlendirmek için donanım ve yazılımlarımızda inovasyona da odaklanıyoruz. Ve son olarak, büyümeye ve tüketicilerin Peloton’un büyüsünü deneyimleme yollarını genişletmeye odaklandık.

Performansımızı iyileştirmek için işletmede birkaç ek değişiklik yapıyoruz.

Premium Marka Konumlandırmamızı Korumak

Birkaç aydır nakit akışını en üst düzeye çıkarmak için işi yürütüyoruz. Nisan ayında, yeni Üyelerin giriş noktasını daha erişilebilir hale getirmek ve çok ihtiyaç duyulan nakit akışını oluşturmak için envanter satışını hızlandırmak için orijinal Bisiklet, Bisiklet+ ve Sırt modelimizin fiyatlarını düşürdük. O zamanlar 800 milyon dolarlık yeniden yapılanma planımızın ilk günlerindeydik. Ciddi bir nakit akışı baskısı altındaydık ve 750 milyon dolarlık bir banka kredisi sağlama sürecindeydik (ancak henüz tamamlamamıştık).

Envanter ve tedarik zinciri sorunlarımızı yönetmedeki başarımız ve banka finansmanı sayesinde, Bisiklet+ ve Sırt modellerimizde fiyatları artırarak “değer” ve Premium Üyeleri hedefleyen daha nüanslı bir fiyatlandırma stratejisi benimseme fırsatına sahibiz. Bike v1 ve Guide’ın fiyatını aynı tutarken ayırt edici, üstün tasarım öğeleri.

Özellikle ABD’de yeni fiyat yapımız aşağıdaki gibi olacaktır:

  • Bike+, 500$ artarak 2.495$’a yükselecek
  • Sırt 800 $ ila 3.495 $ artacak

Tüm pazarlardaki tüm ürünler için tam fiyatlandırma menüsünü görebilirsiniz (burada – bağlantı ekleyin)

Bu fiyatlandırma değişikliği üç hedefe ulaşıyor – yeni Üyeler için çekici bir giriş noktası sağlıyoruz; Fazladan Bike v1 envanterini satmaya devam ediyoruz, bu da halihazırda yapılmış yatırımlar üzerinde finansal bir arka rüzgar yaratıyor; ve Connected Fitness kategorisinde tartışmasız premium marka konumumuzu koruyoruz.

Operasyonlarımızı ve İş Gücümüzü Optimize Etmek

Operasyonlarımızda ve iş gücümüzde stratejik değişiklikler yapmaya devam ediyoruz. Geçen ay Tayvan’da sahip olunan imalattan çıkışın ardından, artık üçüncü taraf lojistik (3PL) sağlayıcılarımızla çalışmalarımızı genişleterek son mil teslimat kapasitemizi yeniden yapılandırıyoruz. Sonuç olarak, Kuzey Amerika Saha Operasyonları depolarımızı ortadan kaldırıyoruz ve bu da teslimat iş gücü ekiplerimizde önemli bir azalma sağlıyor.

Ne yazık ki bu, birkaç ekip üyesinin şirketten ayrılacağı anlamına geliyor. Bu nitelikteki değişikliklerin asla kolay olmadığını biliyoruz.

Son mil teslimatımızın 3PL’lere kaydırılması, ürün başına teslimat maliyetlerimizi %50’ye kadar azaltacak ve teslimat taahhütlerimizi mümkün olan en düşük maliyetli şekilde yerine getirmemizi sağlayacaktır. Ayrıca Üye deneyimini önemli ölçüde iyileştirmek için 3PL’lerimizle aktif olarak çalıştığımızı ve bu CSAT puanlarında olumlu bir ivme gördüğümüzü vurgulamak istiyorum. Bu bir meydan okuma oldu. Bunu bir gecede düzeltmeyeceğiz, ancak çalışmasını sağlamaktan başka seçeneğimiz yok, bu yüzden buna eğiliyoruz ve 3PL ilişkilerimizi proaktif olarak yönetiyoruz. Yürüttüğümüz plana güveniyoruz ve kaydettiğimiz ilerleme bizi cesaretlendiriyor.

Üyelerimize sınıfının en iyisi desteği sağlamak için gereken kaynakları yeniden inceledikten sonra, şirket içi Kuzey Amerika Üye Destek Ekibindeki önemli sayıda rolü ortadan kaldırarak sabit maliyetleri düşürmeye de karar verdik. Gelen Üye destek hacmi tahmin edilenden daha düşük ve işin diğer bölümlerinde olduğu gibi, üçüncü taraf ortaklarımızla çalışmalarımızı genişleteceğiz. Bu genişletilmiş ortaklıklar, Üyelerimizin beklediği hizmet düzeyini sağlamaya devam ederken, hacim dalgalandıkça ölçeği büyütme ve küçültme yeteneğine sahip olduğumuzdan emin olabileceğimiz anlamına geliyor.

Bunlar zor seçimler çünkü insanların hayatlarını etkiliyoruz. Peloton’un nakit akışı pozitif hale gelmesi için bu değişiklikler çok önemlidir. Nakit oksijendir. Oksijen hayattır. Sadece nakit akışı temelinde kendi kendini idame ettirebilir hale gelmeliyiz.

Bu karardan etkilenen dağıtım ekibine ve Üye Destek meslektaşlarına minnettarlığımı ifade etmek için bu fırsatı değerlendirmek istiyorum.

Yenilik Yapmak ve Büyümek için Yeteneğe Yatırım Yapmak

Geçmişte, başarıya giden yolu maliyetle kesemeyeceğimizi söylediğimi duydunuz. Gelirlerimizin daralmasını durdurmalı ve yeniden büyümeye başlamalıyız. Bunu, yenilikçi ürünleri teşvik etmek için pazarlama ve Ar-Ge yatırımlarıyla yapıyoruz. Ayrıca Üyeleri memnun eden ve organik büyümeyi teşvik eden ağızdan ağıza iletişim sağlayan mevcut CF platformları için yeni özellikler ve işlevler geliştirmeliyiz. Ayrıca, Üyeleri her gün motive eden ve onlara ilham veren birinci sınıf, Eğitmen liderliğindeki içeriğimiz başta olmak üzere mevcut güçlü yönlerimizi ikiye katlıyoruz.

İş gücünün belirli alanlarındaki iş gücümüzü azaltırken, işi ilerletmek için kilit ekiplerdeki rolleri doldurmaya devam ediyoruz. Bu, yazılım mühendisliği ekibimiz gibi ihtiyaç duyulan kilit alanlarda üst düzey yetenekleri işe alma taahhüdünü içerir. Ayağımız gazda ve frende aynı anda gittiğimizi düşünmemeniz için bunu paylaşıyorum. Başarı, işletmenin karşılayabileceği bir maliyet yapısını yönetirken büyümeyi sağlamak için doğru yatırımları yapmakla ilgilidir.

Ayrıca, hızlı, verimli ekip çalışması ve yenilik için uzun süredir uygulamalı, omuz omuza işbirliğinin gerekli olduğuna inanıyorum. Bu amaçla, 6 Eylül Salı gününden itibaren tüm ofis çalışanlarımızdan haftada üç gün ofislerine dönmelerini isteyeceğiz. Bazılarınızın ilgili ayrıntıları halletmek için daha fazla zamana ihtiyacı olacağını biliyoruz ve yöneticinizle birlikte çalışarak, hepimizin ofise geri dönmesi için 14 Kasım Pazartesi tarihine kadar bunu yapmanızı rica ediyoruz. PeloTeam tanımı ofis tabanlıdır) her Salı, Çarşamba ve Perşembe. Ayrıca, isterseniz daha sık gelebilir ve ofis olanaklarından ve spor salonundan tam olarak yararlanabilirsiniz.

14 Kasım’dan itibaren ofis çalışanları için (uzak olarak işe alındıysanız siz değil) ofise dönüş zorunlu olacak. Airbnb ve Spotify gibi uzaktan çalışmayı seçen birçok başarılı işletme var. Nike ve Google gibi ofiste şahsen işbirliği yapmayı seçen birçok başarılı şirket de var. Çalışmayı seçtiğiniz kültür, kişisel tercihlerinizle uyumlu olmalıdır. Ofise dönmek istemeyenleriniz için tercihinize saygı duyuyoruz. Umarız kalmayı seçersiniz, ancak herkesin kalmayacağını anlıyoruz.

E-Ticaret ve Perakendeyi Dengeleme

Son olarak, verimliliği artırmak için e-Ticaret ve perakende karışımımızı yeniden dengelememiz gerekiyor, bu da Kuzey Amerika’daki perakende varlığımızı azaltacağımız anlamına geliyor. Bu karar, Peloton’un perakende ayak izinde önemli ve agresif bir azalma ile sonuçlanacak.

Veriler bize, COVID sonrası ekonomide tüketicilerin sevdikleri markalarla sanal ve yüz yüze etkileşimin bir karışımını istediğini söylüyor; bu, hibrit bir e-ticaret modeli ve sınırlı fiziksel perakende temas noktaları anlamına geliyor. Müstakbel Üyelerimizle bulundukları yerde buluşmalıyız.

Önümüzdeki aylarda bu karardan hangi perakende operasyonlarının etkileneceğine dair güncellemeler sunacağız. 2022 takviminde perakende satış noktalarını kapatmayı beklemiyoruz, ancak mağaza kiralamalarımızdan çıkmak için müzakerelere başladığımız için zamanlama belirsiz.

İleri Odaklı

Kapanışta, misyona ve işi başarı için yönetme yeteneğimize inanan insanların yaşamları üzerinde gerçek bir etkisi olduğu için bu haberlerin bir kısmının duyulmasının zor olduğunu bildiğimi tekrarlamak istiyorum.

Bugünkü haberler bize, geri dönüşümüzü yönetmede başarılı olmamızın hiç bu kadar önemli olmadığını hatırlatıyor. Maliyet yapımızı sabitten değişkene ve perakende mağazalarındaki harcamalarımızı doğru boyuta kaydırmak için zor seçimler yapmamızın nedeni budur. Küresel makroekonomik görünümde ekonomik belirsizlikle karşı karşıya kalırken, iş gücümüzü ve harcamalarımızı analiz etmeye devam edeceğiz. Değişim sabittir ve onu benimsemeli ve onu süper güçlerimizden biri yapmalıyız.

Genel olarak, Peloton’un geleceği hakkında iyimser olmaya devam ediyorum. Bu, ileride zorluklar olmayacağı anlamına gelmez. Olacak ve öngörülemeyen aksilikler olacak. Geri dönüşlerin doğası budur. Ancak zorlukların üstesinden geleceğimizden eminim çünkü sadece son dört ayda bu noktaya geldik, bu da uzun vadeli başarımızı tasarlama yeteneğimiz konusundaki iyimserliğimi besliyor. Bunu bize kimse vermeyecek, en azından rakiplerimiz. Adım atmak ve bunu gerçekleştirmek zorundayız. Bağlantılı zindeliğin geleceği Peloton’a aittir.

Benden sana. Sen bana. Siz birbirinize. Ve hepimiz üyelerimize.

-Barry

Bu hikaye gelişiyor. Lütfen güncellemeler için tekrar kontrol edin.

.

Peloton, 780 kişiyi işten çıkardığını, mağazaları kapattığını ve fiyatları artırdığını söyledi
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: