Peloton, bisiklet kiralama programını ülke çapında genişletiyor – Kurumsal Haberler

Peloton, bisiklet kiralama programını ülke çapında genişletiyor

3 Şubat 2021 Çarşamba günü şirketin Dedham, Massachusetts, ABD’deki showroomunda satılık bir Peloton sabit bisikleti.

Adam Glanzman | Bloomberg | Getty Resimleri

Şirket Salı günü yaptığı açıklamada, Peloton’un kiralama programını ulusal olarak genişleteceğini söyledi.

Duyuru, Peloton’un kurucu ortak, yönetim kurulu başkanı ve eski CEO John Foley’in yanı sıra kurucu ortak ve Baş Hukuk Görevlisi Hisao Kushi’nin ayrılması da dahil olmak üzere kapsamlı liderlik değişikliklerini açıklamasından bir gün sonra geldi.

Kiralama programı, Peloton’un Teksas, Florida, Minnesota ve Colorado’daki fiziksel mağaza konumlarındaki test pazarlarında başladı. Ayda 89 $ karşılığında müşteriler orijinal bir Peloton Bisiklet kiralayabilecek ve üyelik alabilecekler. 150 TL ek kurulum ücreti vardır. Aylık 119$’a Bike+’ı da tercih edebilirler.

Kiralama programı, şirketin sertifikalı ikinci el Bisiklet satmaya başlamasından ve Peloton’un Amazon’da ürün satmaya başlayacağının duyurulmasından hemen sonra gelir. Hareketler, Peloton’un abone tabanına yeni kullanıcılar çekerek Bisiklet erişilebilirliğini artırmaya çalışıyor.

Onlar CEO Barry McCarthy’nin agresif geri dönüş planının bir parçası. Şirketin toplu işten çıkarmalar ilan etmesinden sonra bu yılın başlarında Foley’den rolü devraldı. O zamandan beri, bir Netflix ve Spotify emektarı olan McCarthy, daha abone merkezli bir iş modeli için bastırdı.

Pazartesi günü Goldman Sachs Communacopia and Technology konferansında McCarthy, “Bizi bir donanım şirketi olarak düşünmüyorum. Biz bir yazılım şirketiyiz. Harika bir kullanıcı deneyimi tasarlama işindeyiz” dedi.

“Bir donanım satın aldığınızda kullanıcılardan topladığımız parasal değerin çok küçük bir yüzdesi. Büyük çoğunluğu, aydan aya, aydan aya biriken yaşam boyu değerdir. 44 $ değerinde abonelik ücreti.”

Peloton’un hisseleri, daha geniş bir piyasa bozgununun ortasında %10 civarında kapandı.

.

Peloton, bisiklet kiralama programını ülke çapında genişletiyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: