Piyasa öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: FedEx, International Paper, Uber ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Piyasa öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: FedEx, International Paper, Uber ve daha fazlası

Zilden önce manşetlere çıkan şirketlere göz atın:

FedEx (FDX) – FedEx, dünya çapında azalan paket teslimat hacimleri nedeniyle kar uyarısı verdikten sonra piyasa öncesi işlemlerde %20,3 düştü. Haber, yavaşlayan küresel ekonomiye ilişkin korkuları alevlendirerek United Parcel Service (UPS) gibi diğer lojistik şirketlerinin hisselerini %6,8 ve XPO Logistics (XPO) %4,2 değer kaybetti.

International Paper (IP) – Ambalaj ve kağıt ürünleri şirketinin notu Jefferies’deki “bekleme” durumundan “düşük performansa” düşürüldü, bu da yavaşlayan siparişlere ve sektördeki stok fazlalığına işaret etti. Benzer nedenlerle Jefferies, Packaging Corporation of America’yı (PKG) “bekleme”den “düşük performans”a indirdi ve WestRock (WRK) için kazanç tahminlerini düşürdü. Paketleme şirketlerini çevreleyen duygu, FedEx’in kâr uyarısı tarafından da vuruluyor. International Paper, piyasa öncesi harekette %4,6, Packaging Corp. %4,3 ve WestRock %2,3 oranında değer kaybetti.

Uber Technologies (UBER) – Uber, bir bilgisayar korsanının araç paylaşım şirketinin bilgisayar sistemlerine erişim sağlandığını iddia etmesinin ardından bir siber güvenlik olayını araştırdığını söyledi. Uber, ön pazarda %4 düştü.

AstraZeneca (AZN) – AstraZeneca, ilaç üreticisinin Covid-19 antikor kokteyli için AB onayı almasının ardından piyasa öncesi ticarette %1.6 kazandı.

General Electric (GE) – GE, Finans Direktörü Carolina Dybeck Happe’nin bir yatırım konferansında tedarik zinciri sorunlarının şirketin ürünleri müşterilere zamanında teslim etme yeteneğini hala etkilediğini söylemesinin ardından ön pazarda %4,5 düştü. Sonuç olarak, şirketin nakit akışı baskı altında kalır.

NCR (NCR) – NCR, halka açık iki ayrı şirkete ayrılma planlarını açıkladıktan sonra piyasa öncesi eylemde %15,8 düştü. Bir şirket dijital ticarete, diğeri NCR’nin amiral gemisi ATM işine odaklanacak.

Ekstra Alan Depolama (EXR) – Kendi kendine depolama mülklerinin işletmecisi, rakip Storage Express’i satın almak için 590 milyon dolar değerinde bir anlaşma yaptığını duyurdu. Extra Space Storage ön pazarda %2.9 arttı.

Alcoa (AA) – Morgan Stanley, alüminyum üreticisini “eşit ağırlıktan” “fazla kilolu”ya yükselttikten sonra Alcoa, piyasa öncesi işlemlerde %1,1 değer kazandı. Morgan Stanley, güçlü bilançolara ve ucuz değerlemelere rağmen madencilik sektörü konusunda temkinli ancak Alcoa ve diğer bazılarında “derin değer” fırsatları görüyor.

.

Piyasa öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: FedEx, International Paper, Uber ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: