Piyasa öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Foot Locker, Deere, DoorDash ve diğerleri – Borsa – Finans Haberleri

Piyasa öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Foot Locker, Deere, DoorDash ve diğerleri

Zilden önce manşetlere çıkan şirketlere göz atın:

Foot Locker (FL) – Spor ayakkabı ve giyim perakendecisi, tahminlerin 5 sent üzerinde, hisse başına 1,60 dolar düzeltilmiş üç aylık kar bildirdi. Gelir, tahminlerin biraz altında kaldı ve aynı mağaza satışları, analistlerin beklediğinin yarısından daha az düştü. Foot Locker hisseleri ön pazarda %1 arttı.

Deere (DE) – Ağır ekipman üreticisinin hissesi, üç aylık gelirin Street tahminlerini kaçırmasının ardından piyasa öncesi işlemlerde %4,4 düştü. Deere, dünya çapında mahsul fiyatlarındaki artışın talebi canlandırmasına yardımcı olduğu için, hisse başına 6,81 dolar rapor ederek kazanç tahminlerini 10 sent geride bıraktı. Şirket ayrıca yıllık kar görünümünü de yükseltti.

DoorDash (DASH) – Door Dash, 400 milyon dolarlık hisse geri satın alma programının yetkilendirildiğini duyurdu. Gıda dağıtım şirketi, hareketin, çalışan stok tazminat programından kaynaklanan seyrelmeyi dengeleyeceğini söyledi. Hisse senedi, piyasa öncesi harekette %2.2 yükseldi.

VF Corp. (VFC) – VF hisseleri, son çeyrekte üst ve alt satırlarda hafif kayıplara rağmen, piyasa öncesi işlemlerde %2,6 arttı. North Face, Vans ve Timberland gibi giyim markalarının arkasındaki şirket, üretimi etkileyen ek bir Covid-19 karantinası olmayacağı ve enflasyonun daha da kötüleşmeyeceği beklentilerine dayanarak tam yıl kazanç tahminini yükseltti.

Deckers Outdoor (DECK) – Ayakkabı firmasının son çeyreği için üst ve alt çizgi tahminlerini geçmesinin ardından Deckers ön pazarda %13,8 arttı. Deckers, net gelir bir yıl öncesine göre iki katından fazla arttığı için, 1,32 dolarlık bir konsensüs tahminiyle karşılaştırıldığında hisse başına 2,51 dolar kazandı.

Boeing (BA) – Boeing, şu anda Uluslararası Uzay İstasyonuna doğru giden Starliner uçağının başarılı bir şekilde fırlatılmasının ardından piyasa öncesi eylemde %2 arttı. Mürettebatsız uçuş, aylarca gecikmeden sonra geldi.

Ross Mağazaları (ROST) – Ross Mağazaları, indirimli perakendecinin son çeyreği için en yüksek ve en düşük hasılatları bildirmesinin ve kötümser bir tahminde bulunmasının ardından ön pazarda %27.4 düştü. Ross Stores, enflasyonist baskıların Ukrayna ihtilafı nedeniyle şiddetlendiğini ve belirsiz makroekonomik koşullar nedeniyle muhafazakar rehberlik yayınladığını söyledi.

Palo Alto Networks (PANW) – Palo Alto Networks, siber güvenlik şirketinin son çeyreği için beklenenden daha iyi kar ve gelir bildirmesinin ardından piyasa öncesi ticarette %12,1 yükseldi. Ayrıca tam yıl rehberliğini üçüncü kez yükseltti.

Applied Materials (AMAT) – Yarı iletken imalat ekipmanı üreticisinin hisseleri, son çeyreği için üst ve alt satır tahminlerini kaçırdıktan sonra ön pazarda %1.2 düştü. Şirket ayrıca beklenenden daha zayıf bir tahmin yayınladı. Applied Materials için tedarik zinciri sorunları, Çin’deki Covid-19 karantinaları tarafından güçlendirildi.

Ollie’s Bargain Outlet (OLLI) – Bank of America Securities’in hisseyi “düşük performans”tan “satın almak” için iki katına çıkarmasından sonra indirimli perakendecinin hisseleri piyasa öncesi işlemlerde %6,4 arttı. BofA, tavsiyesini, perakendecilerin aşırı sipariş vermesi ve dayanıklı tüketim mallarına yönelik tüketici harcamalarındaki düşüş nedeniyle kapanış ürünleri arzında anlamlı bir iyileşmeye dayandırdı.

.

Piyasa öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Foot Locker, Deere, DoorDash ve diğerleri
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: