Premarkette en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: AutoZone, Take-Two Interactive, bluebird bio ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Premarkette en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: AutoZone, Take-Two Interactive, bluebird bio ve daha fazlası

Ön pazardaki en büyük taşıyıcılardan bazılarına bir göz atın:

AutoZone (AZO) – AutoZone, otomobil parçaları perakendecisi son çeyreği için beklenenden daha iyi kar ve gelir bildirdikten sonra pazar öncesi eylemde %3,9 kazandı. AutoZone’un aynı mağaza satışları, bir yıl öncesine göre %6,2 arttı; bu, ticari işinde devam eden güçle analistlerin tahminlerinin iki katı.

ilgili yatırım haberleriPro Picks: Pazartesi günkü tüm büyük hisse senedi çağrılarını CNBC’de izleyin

Take-Two Interactive (TTWO) – Bloomberg’in bir hacker’ın yaklaşmakta olan Grand Theft Auto IV oyununun oynanışını çevrimiçi olarak yayınladığını bildirmesinin ardından Take-Two hisseleri ön pazarda %5.8 düştü. Oyun tarihinin en büyük sızıntılarından biri olduğu söyleniyor.

bluebird bio (MAVİ) – bluebird bio, Gıda ve İlaç İdaresi’nin şirketin çocuklarda nadir görülen ve ölümcül bir beyin hastalığına yönelik gen tedavisini onaylamasının ardından, piyasa öncesi ticarette %7,3 oranında değer kazandı.

Wix (WIX) – Aktivist yatırımcı Starboard Value web geliştirme platformu şirketinde %9 hisseyi açığa çıkardıktan sonra Wix hisseleri piyasa öncesi eylemde %4,5 arttı.

Coinbase (COIN) – Kripto para birimleri için birkaç aydaki en düşük seviyeler, kripto borsası operatörü ve kripto ile ilgili diğer hisse senetleri üzerinde baskı oluşturduğundan, Coinbase ön pazarda %5 düştü. Bilançosunda milyarlarca bitcoin bulunan iş analitiği şirketi MicroStrategy (MSTR) de %4,9 düştü.

FedEx (FDX) – FedEx, bir kazanç uyarısının ardından Cuma günkü işlemlerde %21,4 gerileyerek bugüne kadarki en büyük bir günlük düşüşün ardından nöbette kalmaya devam ediyor.

NCR (NCR) – NCR, Morgan Stanley’nin hisse senedinin notunu “fazla kilolu”dan “eşit ağırlık”a düşürmesinin ardından Cuma günü %20,3’lük düşüşün üzerine ön piyasada %1.3 daha düştü. Cuma günü düşüş, NCR’nin iki ayrı şirkete ayrılacağı haberini takip etti ve Morgan Stanley, bu hamleden herhangi bir değerin ortaya çıkmasının uzun zaman alabileceğini söyledi.

Adobe (ADBE) – Wells Fargo, Adobe’nin çevrimiçi tasarım firması Figma’yı satın almayı planladığını, ancak 20 milyar dolarlık fiyat etiketinin hataya çok az yer bıraktığını söyleyerek yazılım şirketinin stokunu “fazla kilolu”dan “eşit ağırlığa” düşürdü. Adobe, geçen Perşembe günü %16.8 ve Cuma günü %3.1 daha düştükten sonra piyasa öncesi işlemlerde %1.3 düştü.

Theravance Biopharma (TBPH) – Theravance 250 milyon dolarlık bir hisse geri alım programı başlattı. Bu programın bir parçası olarak, ilaç şirketi GSK’nın (GSK) sahip olduğu 9,6 milyon hisseyi satın alacak. Theravance ön pazarda %3,2 değer kazandı.

.

Premarkette en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: AutoZone, Take-Two Interactive, bluebird bio ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: