Premarkette en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Boeing, Nio, Check Point Software ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Premarkette en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Boeing, Nio, Check Point Software ve daha fazlası

Ön pazardaki en büyük taşıyıcılardan bazılarına bir göz atın:

Boeing (BA) – Boeing savunma işçileri, bugün başlamış olabilecek bir grevi şimdilik önleyerek, Çarşamba günü önerilen yeni bir iş sözleşmesini oylayacak. Ayrı olarak, kaynaklar CNBC’ye Federal Havacılık İdaresi’nin, jet üreticisinin 787 Dreamliner’ın teslimatlarına devam etmesine izin vermesi gereken denetim protokolü revizyonlarını onayladığını söyledi. Boeing hisseleri ön pazarda %5,4 arttı.

Nio (NIO) – Çin merkezli elektrikli otomobil üreticisinin Avrupa’daki ilk denizaşırı tesisini Eylül ayında açacağını açıklamasının ardından Nio, pazar öncesi eylemde %3 yükseldi. Tesis Macaristan’da kurulacak ve Avrupa pazarı için enerji ürünleri üretecek.

Check Point Software (CHKP) – Check Point Software, son çeyreği için beklenenden daha iyi bir gelir ve kâr bildirdi ve dünya çapında siber saldırılardaki artışla birlikte siber güvenlik ürünlerine olan talebin artmasıyla desteklendi. Hisse senedi, piyasa öncesi işlemlerde %4.7 düştü.

Alibaba (BABA) – Alibaba, New York Menkul Kıymetler Borsası’ndaki listelerini korumak için çalışmaya niyetli olduğunu söyledikten sonra ön pazarda %1,6 değer kazandı. Çinli e-ticaret devi, denetim gereksinimlerini karşılamadığı için kaldırılabilecek şirketler listesinde yer alıyor.

PerkinElmer (PKI) – Teşhis ve yaşam bilimleri şirketi, çekirdek olmayan birkaç birimi özel sermaye şirketi New Mountain Capital’e 2,45 milyar $ nakit karşılığında elden çıkarma planlarını açıkladıktan sonra ön pazarda %1.4 yükseldi. Ayrı bir gelişmede, PerkinElmer ikinci çeyrek için beklenenden daha iyi satışlar ve kar bildirdi.

Valvoline (VVV) – Otomotiv ürünleri şirketi, küresel ürün işini Saudi Aramco’ya 2,65 milyar dolar nakit karşılığında sattığını duyurdu. Valvoline, piyasa öncesi eylemde %2,4 değer kazandı.

Global Payments (GPN) – Ödeme teknolojisi şirketi, ikinci çeyrekte beklenenden daha iyi bir kâr ve gelir bildirdi ve ayrıca rakip fintech şirketi EVO Payments’ı (EVOP) hisse başına 34 dolar veya nakit olarak 4 milyar dolar karşılığında satın aldığını duyurdu. Global Payments ön pazarda %1,6 artarken, Evo Payments %19,6 arttı.

Edgewell Kişisel Bakım (EPC) – Edgewell, bazı örneklerde eser miktarda kansere neden olan kimyasal benzen bulunmasından sonra Banana Boat güneş koruyucu sprey ürünlerinden birini geri çağırdı.

Southern Co. (SO) – Bloomberg’e konuşan konuya aşina olan kişilere göre CEO Tom Fanning’in yıl sonuna kadar emekli olması bekleniyor. Fanning’in CEO olarak görevinden ayrıldıktan sonra bir miktar kamu hizmeti şirketinde kalması bekleniyor.

.

Premarkette en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Boeing, Nio, Check Point Software ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: