Premarkette en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Ford, Change Healthcare, Cognex ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Premarkette en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Ford, Change Healthcare, Cognex ve daha fazlası

Ön pazardaki en büyük taşıyıcılardan bazılarına bir göz atın:

Ford (F) – Otomobil üreticisinin hissesi, artan tedarikçi maliyetlerinden ve parça kıtlığından üç aylık kazançların yaklaşık 1 milyar dolarlık bir darbe alacağı konusunda uyardıktan sonra ön pazarda %4.5 düştü. Bu faktörler, satılmaya hazır bitmiş araçlarda bir azalmaya katkıda bulundu.

BioNTech (BNTX), Moderna (MRNA) – Aşı üreticileri, dün Başkan Joe Biden’ın pandeminin “bittiği” yönündeki yorumu üzerine kaymasının ardından bu sabah hisselerin tekrar düştüğünü görüyor. BioNTech, piyasa öncesi işlemlerde %2,4, Moderna ise %2,1 düştü.

Healthcare’i Değiştirin (CHNG) – Federal bir yargıcın Adalet Bakanlığı’nın UnitedHealth’in (UNH) 13 milyar dolarlık şirket satın alımını planladığı antitröst meydan okumasına karşı karar vermesinin ardından sağlık teknolojisi firmasının hissesi piyasa öncesi eylemde %7,5 arttı.

Cognex (CGNX) – Yapay görme sistemleri ve sensörleri üreticisinin mevcut çeyrek gelir görünümünü yükseltmesinin ardından Cognex hisseleri ön pazarda %4.7 arttı. Hareket, Cognex’in birincil sözleşmeli üreticisindeki bir yangından beklenenden daha hızlı bir envanter kurtarma işleminin ortasında geldi.

Nike (NKE) – Barclays, hisse senedini “fazla kilolu”dan “eşit ağırlığa” indirdikten sonra, Nike, Çin’deki atletik ayakkabı ve giyim üreticisi için devam eden oynaklığın yanı sıra Kuzey Amerika ve başka yerlerde talep erozyonuna dikkat çektikten sonra, piyasa öncesi ticarette %2.2 kaybetti.

Western Digital (WDC) – Disk sürücüsü üreticisinin hisseleri, Deutsche Bank’ın “satın al”dan “tut”a düşürmesinin ardından ön pazarda %1.7 düştü. Deutsche Bank, şirketin kar ve gelirinin, kötüleşen talep nedeniyle rehberliğin alt sınırında geldiğini söyledi.

Norveç Cruise Line (NCLH) – Truist Financial’ın hisse senedini “bekletme”den “satın al”a yükseltmesinin ardından, Norveç ön pazarda %3 yükseldi ve iptallerde ve müteakip yeniden rezervasyonlarda daha düşük fiyatlarla bir düşüşe işaret etti.

.

Premarkette en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: Ford, Change Healthcare, Cognex ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: