Premarkette en büyük hamleleri yapan hisseler: Zoom, Palo Alto Networks, Macy’s ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Premarkette en büyük hamleleri yapan hisseler: Zoom, Palo Alto Networks, Macy’s ve daha fazlası

Ön pazardaki en büyük taşıyıcılardan bazılarına bir göz atın:

Zoom Video Communications (ZM) – Video konferans şirketinin tam yıl tahminini düşürmesinin ardından Zoom ön pazarda %11.5 düştü. Zoom, son çeyreği için beklenenden daha iyi kazançlar bildirdi, ancak gelir tahminlerin altında kaldı. Zoom’un CFO’su, kurumsal satışların güçlü olduğunu eklese de, şirketin yeni, ödeme yapan aboneleri çekmekte zorluk çektiğini söyledi.

Palo Alto Networks (PANW) – Palo Alto, siber güvenlik şirketinin beklenenden daha iyi üç aylık sonuçlar bildirmesinin ve iyimser bir tahmin yayınlamasının ardından piyasa öncesi ticarette %9,3 yükseldi. Palo Alto ayrıca yönetim kurulunun 3’e 1 hisse bölünmesini onayladığını duyurdu.

Macy’s (M) – Perakendecinin hisseleri, ikinci çeyreğe ilişkin satış ve kar tahminlerini geçmesinin ardından piyasa öncesi işlemlerde %2,5 arttı ve karşılaştırılabilir mağaza satışları beklenenden daha az düştü. Ancak Macy, yavaşlayan bir ekonomiden kaynaklanan riskleri dahil etmek için tam yıl rehberliğini düşürdü.

Dick’s Sporting Goods (DKS) – Spor malzemeleri perakendecisi, ikinci çeyrek için üst ve alt satır tahminlerini geçti ve tüm yıl tahminini yükseltti. Karşılaştırılabilir mağaza satışları çeyrek boyunca %5,1 düştü, ancak bu, analistlerin beklediği %6,9’luk düşüşten daha küçüktü. Hisse, ön piyasada %2,3 değer kazandı.

Medtronic (MDT) – Medtronic, analistlerin tahminlerini aşan üç aylık kar ve gelir bildirdikten sonra ön pazarda %1 kazandı. Medikal ürün üreticisi tedarik zinciri zorluklarından etkilendiği için gelir bir yıl öncesine göre düştü.

JD.com (JD) – Çin merkezli e-ticaret şirketi, beklenenden daha iyi çeyrek sonuçları bildirdi ve aktif müşteri hesaplarında %9,2 artış gördü. JD.com, piyasa öncesi eylemde %4.3 arttı.

Warner Bros. Discovery (WBD) – Şirketin HBO Max hizmetinde “Game of Thrones” prequel “House of the Dragon”u yaklaşık 10 milyon izleyici izledi, bu bir HBO serisinin ilk kez rekor kırdı. Warner Bros. Discovery ön pazarda %1,4 değer kazandı.

JM Smucker (SJM) – Gıda üreticisinin hissesi, beklenenden daha iyi üç aylık kar bildirdikten ve tüm yıl görünümünü yükselttikten sonra, piyasa öncesi işlemlerde %1,8 arttı.

XPeng (XPEV) – Çin merkezli elektrikli araç üreticisinin beklenenden daha geniş bir çeyreklik zarar bildirmesinin ardından XPeng, pazar öncesi eylemde %4.9 düştü, ancak toplam teslimatlar bir önceki yıla göre neredeyse iki katına çıkarken gelir analistlerin tahminlerini aştı.

Pinduoduo (PDD) – Reuters’e konuşan konuyla ilgili doğrudan bilgisi olan bir kaynağa göre, Pinduoduo gelecek ay uluslararası bir e-ticaret platformu başlatmayı planlıyor. Pinduoduo, piyasa öncesi işlemlerde %2.6 yükseldi.

.

Premarkette en büyük hamleleri yapan hisseler: Zoom, Palo Alto Networks, Macy’s ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: