Profilo’dan iflas davasının hakim ve avukatı hakkında suç duyurusu

Geçtiğimiz günlerde, hakkında iflas davası mahkemesine kararı çıkan Profilo firması karşı atağa geçerek, olayın bir kurgu olduğu savıyla, davacı avukat Sümer Altay ile iflasa karar veren yargıçlar hakkında şikayetlerde bulundu.

Eski Avukat Sümer Altay’ın avukatlık fiyatı alamadığı savıyla aleyhine dava açtığı Profilo firması, iflas olayının hukuk dışı bir kurgu olduğunu sav ederek kararı veren mahkeme yargıçlarını Hakimler ve Savcılar Konseyi’ne şikayet etti.

Profilo firması, İstanbul Barosu’na şikayet ettiği Av. Sümer Altay hakkında, birebir vakitte İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nada hata duyurusunda bulundular.

‘KURGU’ SAVI

Şirket, Av. Sümer Altay hakkında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği şikayet dilekçesinde, hak etmediği bir para alacağı savında bulunduğu, bu haksız parayı elde etmek için hukuka ters bir halde iflas davası açtığı, yargılama sırasında, ”adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs” ettiği, şirketlerini sıkıntı durumda bıraktığı savında bulundu.

Sümer Altay’ın bu davayı kazanmak için mahkeme ile bir kurgu yaptığı argümanında bulunan müşteki şirket eski avukatlarının en ağır formda cezalandırılmasını istedi.

İflas davasına bakan ve iflas kararı veren yargıçlar aleyhinde de Yargıçlar ve Savcılar Heyeti’ne şikayete bulunan Profilo şirketi, davacı Av. Sümer Altay’ın sav ettiği avukatlık fiyatı alacağının oluşmadığını mahkeme heyetinin net olarak bilmesine karşın, üstelik eksper raporları da bu tarafta olduğu halde, iflas kararı veren mahkeme yargıçlarının kusurlu olduğu tezinde bulundu.

Firma, Av. Sümer Altay’ın alacak konusu olan baktığı eski davaları ile ilgili olarak, davanın bitmediğini, rastgele bir tahsilat sağlamadığını, dolayısı ile avukatlık fiyatının hak ediş evresine gelmediğini, tüm bunlar belgede evraklarla ispatlanmış olduğu halde, haklarında iflas üzere ağır bir kararı veren yargıçlar ile Av. Sümer Altay’suçlu olduğunu ve ticari itibarlarına ziyan verdiklerini belirterek, olayın soruşturulmasını istedi.

Sevdiklerinle Paylaş: