Risk varlıkları ezilmeye devam ettikçe Bitcoin kısaca 3 ayın en düşük seviyesine düşüyor – Borsa – Finans Haberleri

Risk varlıkları ezilmeye devam ettikçe Bitcoin kısaca 3 ayın en düşük seviyesine düşüyor

Her iki kripto para biriminin de Haziran 2022’de dip yapmasından bu yana Ether, bitcoin’den çok daha iyi performans gösterdi. Ether’in üstün kazançları, yatırımcıların “birleştirme” adı verilen ethereum blok zincirinde büyük bir yükseltme beklemesiyle geldi.

Yuriko Nakao | Getty Resimleri

Bitcoin, yatırımcıların daha yüksek faiz oranları beklentisiyle risk varlıklarını düşürmesiyle Pazartesi günü üç ayın en düşük seviyesine düştü.

Dünyanın en büyük kripto para birimi yaklaşık %5 kadar düşerek 18.276 $’lık gün içi en düşük seviyesine geriledi ve 19 Haziran’dan bu yana en düşük seviyesine ulaştı. En son %2.9 düşüşle 19.166.00 $ seviyesindeydi. Bitcoin bu ay %7,2 düştü ve Ağustos ayında %15 düştükten sonra ikinci düz negatif ay için hızlandı.

Ether de Pazartesi günü benzer bir %5 düşüşle 1.281 $’a düştü ve 15 Temmuz’dan beri en düşük seviyesine ulaştı. En son %1.9 düşüşle 1.354,86 $ seviyesindeydi.. Şu anda bu ay %17 düştü ve Haziran’dan bu yana en kötü ayını kaydetme yolunda.

Federal Rezerv’in agresif sıkılaştırma programına bağlı kalması beklendiği için risk varlıkları büyük baskı altında. Merkez bankasının bu hafta, gösterge oranlarını %3-3.25 aralığına çıkaracak art arda üçüncü 0.75 puanlık faiz artırımını onaylaması bekleniyor.

Bitcoin’in baş gelir sorumlusu ve kurucu ortağı Chris Kline, “Perakende alıcılar bitcoin’e uzun vadeli bir bakış açısına sahipken, kurumsal tüccarlar teknoloji hisseleri gibi dijital varlıkları ele alıyor ve gördüğümüz satışlara katkıda bulunan kısa vadeli bir zihniyet benimsiyor” dedi. IRA. “Fed’deki sıkılaştırma politikası doları güçlendiriyor ve genel olarak risk varlıklarını aşağı çekiyor.”

— CNBC’den Gina Francolla ve Tanaya Macheel bu rapora katkıda bulundu.

.

Risk varlıkları ezilmeye devam ettikçe Bitcoin kısaca 3 ayın en düşük seviyesine düşüyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: