Robinhood, SEC’in sipariş akışı için ödemeyi yasaklamayacağını bildirdikten sonra yükseldi – Borsa – Finans Haberleri

Robinhood, SEC’in sipariş akışı için ödemeyi yasaklamayacağını bildirdikten sonra yükseldi

Bir kadın, arka planda Robinhood logolu bir akıllı telefon tutuyor.

Rafael Henrique | Sopa Resimleri | Işık roketi | Getty Resimleri

Perakende komisyonculuğu Robinhood’un hisseleri, ABD’li düzenleyicilerin şirketin iş modelinin önemli bir parçası olan sipariş akışı için ödemeyi yasaklamayacaklarına dair bir raporun ardından Perşembe günü yükseldi.

Bloomberg News, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun, düzenleyici kurum uygulamanın karlılığını azaltabilecek kural değişiklikleri yapmasına rağmen, sipariş akışı için ödemeyi yasaklamayı bırakacağını bildirdi.

Robinhood hisseleri sabah ticaretinde %2,4 arttı.

Sipariş akışı için ödeme, piyasa yapıcıların ve aracı kurumların perakende müşterilerden yapılan işlemlerden elde edilen karı bölmelerine etkin bir şekilde izin veren tartışmalı bir uygulamadır. Robinhood ve diğer düşük maliyetli aracı kurumlar için önemli bir gelir kaynağıdır ve ön maliyet olmadan ticaret yapmalarına yardımcı olur.

SEC Komiseri Gary Gensler, piyasa yapıcılar ve aracı kurumlar arasındaki ödeme ilişkilerinin müşteri işlemleri için yürütme fiyatına zarar verip vermediğini sorgulayarak uygulamayı eleştirdi.

Gensler, geçen yıl CNBC’nin “Squawk on the Street” programına “Piyasalarımız sıfır komisyona taşındı, ancak bu ücretsiz olduğu anlamına gelmiyor. Bu uygulamaların altında hala ödeme var. Ve bu her zaman en iyi uygulama olduğu anlamına gelmiyor” dedi.

Robinhood ve SEC, yorum taleplerine hemen yanıt vermedi.

.

Robinhood, SEC’in sipariş akışı için ödemeyi yasaklamayacağını bildirdikten sonra yükseldi
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: