Rusya’da Kripto Sınır Ötesi Ödemeler Onaylandı: Rapor – Kripto Haberleri

Rusya’da Kripto Sınır Ötesi Ödemeler Onaylandı: Rapor

Maliye Bakanlığı ve merkez bankası, uluslararası ödemeler için kripto kullanımında ortak bir zemin buldu.

Rus yayın kuruluşu Kommersant’ın Çarşamba günü yayınladığı bir rapora göre, Rusya merkez bankası ve Maliye Bakanlığı, kripto para birimini kullanarak sınır ötesi ödemeleri mümkün kılacak bir yasa üzerinde anlaştılar.

Politika değişikliğinin Rus vatandaşlarının dijital cüzdanlara erişmesine izin vermeyi amaçladığı bildiriliyor.

Blockchain’den Yararlanmak

Rusya Maliye Bakan Yardımcısı Alexei Moiseev’e göre, tasarı zaten merkez bankası tarafından “genel olarak” kabul edildi.

14. Uluslararası Bankacılık Forumu’nda “Rusya Bankaları – genel olarak kripto para biriminin nasıl edinileceğini, onunla neler yapılabileceğini ve ilk etapta sınır ötesi yerleşimlerde onunla nasıl çözülebileceğini veya çözülemeyeceğini açıklıyor” dedi. 21’inci yüzyıl”.

Bu ayın başlarında, yerel bir haber ajansı rapor edildi Merkez bankasının yakın gelecekte sınır ötesi kripto ödemelerine izin verme olasılığını tarttığını söyledi. Maliye Bakanı’na göre, hem merkez bankası hem de Maliye Bakanlığı “kripto para biriminde sınır ötesi yerleşimler olmadan yapmanın imkansız olduğu” konusunda hemfikirdi.

“Artık insanlar Rusya Federasyonu dışında kripto cüzdanları açıyor” dedi. “Bunun Rusya’da yapılabilmesi, bunun Merkez Bankası tarafından denetlenen ve kara para aklama mevzuatının gerekliliklerine uyması gereken kuruluşlar tarafından yapılması gerekiyor.”

Merkez bankasının duruşu, bankanın geçmişteki bazı pozisyonlarıyla taban tabana zıttı. yasaklamak tamamen kripto varlıkları.

Ancak Maliye Bakanlığı Merkez Bankası’na karşı çıktı. önerildi bunun yerine kriptonun düzenlenmesi gerekiyor.

Devlet Duması da genel yasak yaklaşımını reddetti. Aslında, bir Rus milletvekili söz konusu Mart ayında Rusya, ülkeye uygulanan uluslararası yaptırımların ardından petrol ödemeleri için Bitcoin kabul etmeye başlayabilir.

Merkez Bankası birkaç ay içinde revize sınır ötesi ödemeler için “prensipte” kripto para birimlerinin kullanılmasına itiraz etmediğini söyleyerek konumunu açıkladı.

Putin Ne Düşünüyor?

Haziran ayında Rusya yasayı geçirmeyi kabul etti yasaklama Rus rublesinin ulusal para birimi olarak önceliğini güçlendirmek için yerel bir ödeme aracı olarak kripto para birimleri. Devlet Başkanı Vladimir Putin, yasayı Temmuz ayına kadar yasalaştırdı.

Ancak Putin daha önce gösterilen ilgi Bitcoin madencilik sektöründe Rusya’nın iklim ve enerji kaynaklarından yararlanma konusunda.

“Özellikle sözde madencilikte, burada belirli rekabet avantajlarımız var” dedi. “Ülkede mevcut olan elektrik fazlalığını ve iyi yetişmiş personeli kastediyorum.”

Kripto Sınır Ötesi Ödemeler Rusya’da Onaylandı: Rapor ilk olarak CryptoPotato’da çıktı.

Rusya’da Kripto Sınır Ötesi Ödemeler Onaylandı: Rapor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: