Ryan Cohen Bed Bath & Beyond Stake Satma Niyetini Belirtti – Finans Haberleri

Ryan Cohen Bed Bath & Beyond Stake Satma Niyetini Belirtti

Yazı Boyutu

Burada resmedilen aktivist yatırımcı Ryan Cohen, Bed Bath & Beyond’daki bir hisseyi satma niyetinin bir düzenleyici dosyalamada sinyalini verdi.

CM Guerrero/Miami Herald/TNS/Alamy Canlı Haber

Yatak Banyosu ve Ötesi

hisseleri Çarşamba günü uzun süren işlemlerde düştü

Oyun Durdur

Yönetim Kurulu Başkanı ve aktivist yatırımcı Ryan Cohen, şirketi RC Ventures’ın sahip olduğu ev eşyası perakendecisindeki bir hisseyi satma niyetini belirten bir düzenleyici belgede sinyal verdi.

Aynı zamanda evcil hayvan e-ticaret firmasının kurucularından olan Cohen

çiğnenebilir
,

7,78 milyona kadar hisse satma niyetini ve 1,67 milyon hisseyi temsil edecek ek alım opsiyonlarını bildiren bir Form 144 sunmuştur.

SEC’e göre, bir şirket içeriden 5.000’den fazla hisse satmayı planladığında veya toplam satış fiyatı 50.000 dolardan fazla olduğunda bir Form 144 kullanılır. SEC, yatırımcı eğitimi web sitesinde, 144’ten itibaren “Form’da atıfta bulunulan menkul kıymetleri, Formu doldurduktan sonra makul bir süre içinde satmak için iyi niyetli bir niyeti olmalıdır” diye açıklıyor.

Bed Bath hissesi Cohen’in açıklamasının ardından mesai sonrası işlemlerde %15 düşüşle 19.57$’a geriledi.

Cohen, hisseleri 13 Ocak ile 3 Mart arasında satın aldı ve yönetim kuruluna 6 Mart tarihli bir mektupta %9,8 hissesini açıkladı. . Perakendeci 25 Mart’ta aktivistle bir anlaşmaya vardıktan sonra Cohen tarafından seçilen üç yönetim kurulu üyesini ekleyeceğini söyledi.

Yatak Banyosu ve Ötesi

yaptığı açıklamada, Cohen ile Mart ayında anlaşmaya varmasından memnun olduğunu ve diğer çabaların yanı sıra likiditeyi artırmak ve müşterileri geri kazanmak için operasyonları iyileştirmek için çalıştığını söyledi.

Bed Bath, ay sonunda bilançosunu güçlendirme çabalarına ilişkin bir güncelleme yapacağını söyledi.

Cohen’e yorum için hemen ulaşılamadı.

Bed Bath, borcunu yeniden finanse etme veya daha fazla borç alma ihtiyacı nedeniyle Barron’un geçen hafta belirlediği yedi şirketten biriydi. Şirket, döner kredi tesisinde 1 milyar dolar bulunduğunu söyledi.

“En az 100 milyon dolarlık bir azalma da dahil olmak üzere birçok cephede zaten harekete geçtik. [capital expenditure] şirketin orijinal planına aykırı,” dedi bir şirket temsilcisi.

Bed Bath hissesi, Reddit’in meşhur WallStreetBets forumunda coşkuyla son günlerde yükseldi. Bed Bath fiyatına bahis oynamak isteyen kısa vadeli satıcılar, son günlerde yüksek borçlanma oranlarıyla karşı karşıya kaldı.

connor.smith@barrons.com adresinden Connor Smith’e yazın

.

Ryan Cohen Bed Bath & Beyond Stake Satma Niyetini Belirtti
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.barrons.com

Sevdiklerinle Paylaş: