Saatler sonra en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: DoorDash, Beyond Meat, AMC, Virgin Galactic ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Saatler sonra en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: DoorDash, Beyond Meat, AMC, Virgin Galactic ve daha fazlası

9 Aralık 2020’de New York’ta halka arzlarını gerçekleştirdikleri gün bir restoranda bir DoorDash işareti resmedilmiştir.

Carlo Allegri | Reuters

Zilden sonra manşetlere çıkan şirketlere göz atın:

DoorDash – Gıda dağıtım şirketinin hisseleri, bir gelir düşüşünden sonra %12 arttı. DoorDash, Refinitiv’e göre, ikinci çeyrekte 1.52 milyar dolarlık analistlerin beklediğinden daha yüksek olan 1.61 milyar dolarlık gelir bildirdi. DoorDash, teslim ettiği toplam sipariş sayısının yıldan yıla %23 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 426 milyona ulaştığını söyledi. Ancak, çeyrek için beklenenden daha büyük bir kayıp bildirdi.

Beyond Meat — Alternatif et üreticisinin hisseleri, şirketin 2022 için gelir tahminini düşürmesinin ardından %2’den fazla düştü. Beyond Meat ayrıca daha geniş ekonomik belirsizliği gerekçe göstererek işgücünü %4 oranında azaltacağını duyurdu. Bildirilen ikinci çeyrekte 97,1 milyon dolar veya hisse başına 1,53 dolar net zarar, bir yıl önceki 19,7 milyon dolar veya hisse başına 31 sent net zarardan daha genişti.

AMC Entertainment – Sinema zincirinin hisseleri, şirketin hissedarlara NYSE’de APE koduyla listelenen imtiyazlı hisseler şeklinde temettü dağıtmayı planladığını açıklamasının ardından %4 düştü. İsim, meme-stok çılgınlığı sırasında şirketi destekleyen perakende yatırımcılarına bir selam.

Virgin Galactic – Uzay stoğu, şirketin üç aylık raporunun ardından mesai sonrası işlemlerde %7’den fazla düştü. Virgin Galactic, bir önceki yılın aynı dönemindeki 94 milyon dolarlık net zarara kıyasla, ikinci çeyrekte 111 milyon dolarlık net zarar açıkladı. Şirket ayrıca ticari hizmet lansmanını 2023’ün ikinci çeyreğine erteledi.

Warner Bros. Discovery — Medya devinin hisseleri, birleşik şirketin toplam 92,1 milyon doğrudan tüketiciye abone tabanını açıklamasının ardından %9 düştü. Bu, şirketin WarnerMedia ve Discovery’nin bu yılın başlarında birleşmesinden bu yana ilk kez üç aylık kazanç bildirdiğini gösteriyor.

.

Saatler sonra en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: DoorDash, Beyond Meat, AMC, Virgin Galactic ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: