Saatler sonra en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Alphabet, Texas Instruments, Enphase ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Saatler sonra en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Alphabet, Texas Instruments, Enphase ve daha fazlası

New York’un Brooklyn semtindeki Park Slope semtinde bir Chipotle Mexican Grill işareti görülüyor.

Michael M. Santiago | Getty Resimleri

Mesai sonrası işlemlerde manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Alphabet – Shares of Alphabet, şirketin analistlerin gelir ve kazanç beklentilerinin altında kalan üç aylık kazançları bildirmesinden sonra bile yaklaşık %3 arttı.

Enphase Energy – Enphase, şirketin zilden sonra üç aylık kazanç açıklamasının ardından %6’dan fazla kazanç elde etti. Hem hisse başına kazanç hem de gelir, enerji şirketi için analistlerin tahminlerinin en iyi çeyreği için. Buna ek olarak Enphase, üçüncü çeyrek gelirinin 548,8 milyon dolarlık beklentilerin üzerinde 590 milyon dolar ile 630 milyon dolar aralığında olmasını beklediğini söyledi.

Microsoft – Microsoft’un Hisseleri, şirketin Wall Street’in hem gelir hem de gelir tahminlerini kaçırdığını, ancak pembe bir rehberlik verdiğini bildirmesinin ardından %5 kazandı. Azure ve şirketteki diğer bulut hizmetlerinden elde edilen gelir önceki çeyreğe göre daha düşük geldi.

Texas Instruments – Texas Instruments’ın hisseleri, şirketin kazanç beklentilerini aşmasının ardından yaklaşık %2 arttı. Refinitiv verilerine göre, şirketin geliri ikinci çeyrekte bir yıl öncesine göre %14 artarak 5,21 milyar dolara, analistlerin 4,62 milyar dolarlık tahminlerinin üzerine çıktı.

Chipotle – Chipotle’ın hisseleri, şirket karışık kazançlar bildirdikten sonra %8’den fazla arttı. Satışlar düşerken, karlar çoğunlukla gıda, paketleme ve işçilik maliyetlerindeki enflasyonu dengelemek için yapılan fiyat artışları nedeniyle arttı. Zincir, Ağustos ayında başka bir fiyat artışı daha geleceğini söyledi.

— CNBC’den Sarah Min raporlamaya katkıda bulundu

.

Saatler sonra en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Alphabet, Texas Instruments, Enphase ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: