Saatler sonra en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Coinbase, Roblox, Electronic Arts ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Saatler sonra en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Coinbase, Roblox, Electronic Arts ve daha fazlası

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase Global Inc’in logosu Nasdaq MarketSite jumbotron’da ve diğerlerinde New York, ABD’deki Times Square’de 14 Nisan 2021’de sergileniyor.

Shannon Stapleton | Reuters

Zilden sonra manşetlere çıkan şirketlere göz atın:

Coinbase – Hisseler, Coinbase’in ilk çeyrek gelirinin beklentilerin altında olduğunu bildirmesinin ardından uzun vadeli işlemlerde %11.5 düştü. Coinbase, 1,48 milyar dolarlık Refinitiv konsensüs tahmini karşısında 1,17 milyar dolarlık gelir bildirdi. Şirket, düşük kripto varlık fiyatlarının ve piyasa oynaklığının ilk çeyrek sonuçlarını etkilediğini söyledi.

Electronic Arts – Electronic Arts’ın Wall Street’in gelir tahminlerini kıl payı kaçırmasına rağmen hisse senetleri saatler sonra %2.2 yükseldi. Video oyunu şirketi üç ayda bir 1,75 milyar dolar gelir bildirirken, Refinitiv tarafından ankete katılan analistler ortalama 1,77 milyar dolar gelir bekliyorlardı.

Roblox – Video oyunu şirketi analist tahminlerini üst ve alt satırlarda kaçırdıktan sonra, hisseler uzun süreli ticarette %6,9 düştü. Roblox, 631 milyon dolarlık gelir üzerinden ilk çeyrekte hisse başına 27 sent zarar bildirdi. Refinitiv’e göre analistler, 645 milyon dolarlık gelir üzerinden hisse başına 21 sent kayıp bekliyorlardı.

Unity Software — Stok, video oyun yazılımı şirketinin beklentilerin altında gelir açıklamasının ardından uzun vadeli işlemlerde %31.6 düştü. Unity Software ilk çeyrekte 320 milyon dolar gelir bildirirken, Refinitiv tarafından ankete katılan analistler 322 milyon dolar bekliyorlardı.

Wynn Resorts – Otel ve kumarhane işletmecisi hissesi, beklenenden daha zayıf bir üç aylık raporun ardından saatler sonra marjinal düştü. Refinitiv’e göre, analistler 1,15 dolar beklerken, Wynn hisse başına 1,21 dolarlık düzeltilmiş bir zarar bildirdi. Gelir, 986 milyon dolarlık konsensüs tahminine karşı 953 milyon dolar olarak geldi.

SoFi — Hisse senedi, normal işlem seansında %12’lik bir düşüşün ardından, SoFi’nin yanlışlıkla üç aylık sonuçları erken yayınlamasının ardından saatler sonra %1 yükseldi. SoFi, üst ve alt satırlarda beklenenden daha iyi rakamlar yayınladı, ancak beklenenden daha zayıf bir yönlendirme yayınladı.

Occidental Petroleum – Hisse senedi, beklenenden daha iyi bir üç aylık rapora rağmen %1 düştü. Occidental, 8,53 milyar dolarlık gelir üzerinden ilk çeyrekte hisse başına 2,12 dolarlık kazanç bildirdi. Refinitiv’e göre analistler, 8,08 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 2,03 dolar kar bekliyorlardı.

.

Saatler sonra en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Coinbase, Roblox, Electronic Arts ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: