Saatler sonra en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Etsy, Booking Holdings, eBay ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Saatler sonra en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Etsy, Booking Holdings, eBay ve daha fazlası

Etsy – E-ticaret şirketinin hisseleri, Etsy’nin ikinci çeyrek için gelir rehberliğinin beklenenden daha hafif gelmesinden sonra %12’den fazla düştü. Şirketin CFO’su ayrıca, “tüketicilerin daha az harcanabilir gelire ve bunu harcayacak daha çok yere sahip olduğunu” ve bunun “satışlar için kısa vadeli bir ters rüzgar yarattığını” söyledi.

Booking Holdings – Seyahat rezervasyon sitesi operatörünün hisseleri, şirketin gelirde büyük atımlar yayınlamasının ve ilk çeyrek için FAVÖK’ü ayarlamasının ardından Çarşamba günü uzun vadeli işlemlerde %8.2 arttı. Ayrıca, şirket tarihindeki en yüksek üç aylık tutar olan çeyrek için 27 milyar dolarlık brüt rezervasyon bildirdi. Yönetim, kazanç çağrısında yoğun bir yaz seyahat sezonu için hazırlandığını söyledi.

eBay – Çevrimiçi pazarın hisseleri, şirketin üç aylık kazançlarının ardından %5.8 düştü. EBay, ilk çeyrekte hafif bir gelir düşüşü kaydetti, ancak ikinci çeyrek ve tüm yıl için beklenenden daha zayıf kazanç ve gelir kılavuzu yayınladı.

Cognizant — Bilgi teknolojisi şirketi, üç aylık kazanç raporunun ardından saatler sonra hisselerin %4,5 düştüğünü gördü. FactSet’e göre Cognizant, tahminlere paralel olarak 4,83 milyar dolar gelir getirdi. Ancak, ikinci çeyrek ve tüm yıl için beklenenden daha zayıf kazanç ve gelir kılavuzu yayınladı.

Twilio – FactSet’e göre, Twilio’nun ilk çeyrek için analistlerin beklediği 864,2 milyon dolardan daha yüksek olan 875.4 milyon dolarlık gelir açıklamasının ardından müşteri etkileşimi teknolojisi şirketinin hisseleri %1,5 arttı.

Saatler sonra en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Etsy, Booking Holdings, eBay ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: