Saatler sonra en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: PayPal, Airbnb, Match Group, Caesars ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Saatler sonra en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: PayPal, Airbnb, Match Group, Caesars ve daha fazlası

PayPal’ın San Jose, California’daki genel merkezinin dışına bir tabela asıldı.

Justin Sullivan | Getty Resimleri

Genişletilmiş ticarette manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Match Group — FactSet’in 803.9 milyon dolarlık tahminlerine kıyasla, şirketin ikinci çeyrek için 795 milyon dolarlık gelir bildirmesinin ardından flört uygulaması operatörünün hisseleri %23 kadar düştü. Match ayrıca, mevcut çeyrek için düzeltilmiş işletme geliri ve geliri konusunda zayıf bir rehberlik yayınladı.

Solaredge Technologies – Güneş enerjisi stoğu, üç aylık hayal kırıklığı yaratan sonuçların ardından mesai sonrası işlemlerde yaklaşık %13 oranında değer kazandı. FactSet’e göre Solaredge, analistlerin hisse başına 88 sentlik beklentisinin altında 95 sentlik bir EPS bildirdi. Gelir de tahminlerden utangaç geldi.

PayPal — Ödeme devinin hisseleri, beklenenden daha güçlü ikinci çeyrek sonuçları ve tahminindeki artışın ardından saatler sonra %11 yükseldi. PayPal ayrıca Elliott Management ile bir bilgi paylaşım anlaşması imzaladığını da açıkladı.

SoFi — Kişisel finans şirketinin üst ve alt sıralarda bir vuruş olduğunu bildirmesinin ardından hisseler %7’den fazla yükseldi. SoFi CEO’su Anthony Noto yaptığı açıklamada, “Etrafımızdaki siyasi, mali ve ekonomik manzara değişmeye devam ederken, işimizde güçlü ve tutarlı bir ivme yakaladık.” Dedi.

Airbnb — Tatil evi kiralama şirketinin ikinci çeyrek için beklenenden daha zayıf gelir açıklamasının ardından Airbnb’nin hisseleri uzun vadeli işlemlerde yaklaşık %10 düştü. Şirket ayrıca 103 milyondan fazla rezerve edilmiş gece ve deneyim bildirdi, şirket için şimdiye kadarki en büyük üç aylık sayı, ancak 106,4 milyonluk StreetAccount tahminlerinin altında kaldı.

Gelişmiş Mikro Cihazlar – Yonga üreticisinin beklenenden daha zayıf bir üçüncü çeyrek tahmini yayınlamasının ardından AMD’nin hisseleri, güçlü üç aylık kazanç ve gelir bildirmesine rağmen yaklaşık %5 düştü. Yonga üreticisi, mevcut çeyrekte 6.7 milyar dolar artı eksi 200 milyon dolar gelir beklediğini söyledi. Analistler 6.83 milyar dolar bekliyordu.

Caesars Entertainment — Kumarhane şirketi, analistlerin beklediğinden 74 sent daha düşük olan, hisse başına üç ayda bir 57 sent zarar bildirdikten sonra yaklaşık yüzde 2 kaybetti. Ayrıca, önceki yılın karşılaştırılabilir dönemi için 2 milyon dolar olan Caesars Digital kaybının 69 milyon dolar olduğunu bildirdi.

Robinhood — Robinhood, Nisan ayında daha önce %9’u işten çıkardıktan ve ikinci çeyrek için aylık aktif kullanıcılarda ve gözetim altındaki varlıklarda düşüş bildirdikten sonra çalışan sayısını yaklaşık %23 oranında azaltacağını bildirdikten sonra yaklaşık %2 düştü. Yatırım yapan uygulama operatörü, sonuçlarını planlanandan bir gün önce yayınladı.

Starbucks – Kahve zinciri, Çin’deki kilitlenmelerin performansına baskı yapmasına rağmen, beklenenden daha iyi çeyrek sonuçları bildirdikten sonra hisse senetlerini %2’den fazla artırdı. Ancak ABD’de net satışlar %9 artarak 8.15 milyar dolara yükseldi ve aynı mağaza satışları %3 arttı.

— CNBC’den Sarah Min ve Yun Li raporlamaya katkıda bulundu.

.

Saatler sonra en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: PayPal, Airbnb, Match Group, Caesars ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: