Saatler sonra trend olan hisse senetleri: Costco, FedEx, DocuSign ve daha fazlası – Finans Haberleri

Saatler sonra trend olan hisse senetleri: Costco, FedEx, DocuSign ve daha fazlası

FedEx (FDX): Teslimat şirketi, zayıflayan talebin ilk mali çeyrek sonuçlarında yaptığı uyarının ardından maliyet düşürücü önlemler ve oran artışları açıkladı. FedEx, ilk çeyrek mali sonuçlarını Perşembe günü kapanıştan önce 8-K olarak açıklayarak hisselerini %0,8 artırdı.

Şirket, 2023 mali yılında 2,7 milyar dolara ve 2025 mali yılına kadar 4 milyar dolara kadar tasarruf sağlama planlarını ana hatlarıyla açıkladı. “Zor bir çalışma ortamında gezinmek için hız ve çeviklikle hareket ediyor, maliyet, ticari ve kapasite kaldıraçlarını duruma göre ayarlıyoruz. FedEx CEO’su Raj Subramaniam, yayında, azalan talebin etkilerini,” diye yazdı ve “ekibimiz kısa vadeli ters rüzgarları ele almak için agresif bir şekilde çalışmaya devam ederken, olağanüstü bir zirve sunmak da dahil olmak üzere iş ve müşteri deneyimimizi anlamlı bir şekilde güçlendiriyoruz.”

FedEx, Ekspres, Kara ve Eve Teslimat oranlarının 2 Ocak 2023’ten itibaren ortalama %6,9 artacağını duyurdu.

maliyet (MALİYET): Perakende devi, yıllık satışların ilk kez 200 milyar doları aştığı için Wall Street’in tahminlerini aşan mali dördüncü çeyrek kazanç ve gelirlerini bildirdi. Costco, 72.09 milyar dolarlık gelir üzerinden dördüncü çeyrekte hisse başına 4.20 dolarlık kazanç bildirdi. Yıllık satışlar, bir yıl öncesine göre %16 artışla 222.73 milyar doları buldu.

Kano Holding (KANO), İnsan (HUM): Wall Street Journal’a göre Humana, Cano Health’i satın almak için bir anlaşma düşünüyor. Cano Health’in hisseleri haberlerle yükseldi ve %32 değer kazandı. Anlaşmaya önümüzdeki birkaç hafta içinde ulaşılabileceği bildirildi.

taze hayvan (FRPT): Wall Street Journal’a göre, aktivist yatırımcı Jana Partners, olası bir satış da dahil olmak üzere değişiklikleri zorlama planlarıyla evcil hayvan gıda şirketinde %10 hisse aldı. Freshpet hisseleri, geçen yıl hisse senedinin %70 düşmesiyle daha geniş piyasa oynaklığının ortasında düştü.

DocuSign (DOCU): Şirket, 10 Ekim’den itibaren geçerli olmak üzere eski Google yöneticisi Allan Thygesen’i yeni CEO olarak duyurdu. DocuSign Yönetim Kurulu Başkanı Maggie Wilderotter bir açıklamada şunları yazdı: “Kurul, Allan’ın DocuSign’ın önümüzdeki büyük pazar fırsatını yakalamaya devam etmesine yardımcı olacak doğru lider olduğuna inanıyor. Allan Thygesen, Haziran ayında görevi bırakan Dan Springer’in yerini aldı.

hikaye devam ediyor

Yahoo Finance platformunun en son trend hisse senetleri için buraya tıklayın

Hisse senetlerini hareket ettiren olaylar da dahil olmak üzere en son borsa haberleri ve derinlemesine analizler için buraya tıklayın

Yahoo Finance’den en son finans ve iş haberlerini okuyun

Apple veya Android için Yahoo Finance uygulamasını indirin

Twitter, Facebook, Instagram, Flipboard, LinkedIn ve YouTube’da Yahoo Finance’i takip edin

Saatler sonra trend olan hisse senetleri: Costco, FedEx, DocuSign ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: finance.yahoo.com

Sevdiklerinle Paylaş: