Saatler sonra trend olan hisse senetleri: Microsoft, Alphabet, Chipotle ve daha fazlası – Finans Haberleri

Saatler sonra trend olan hisse senetleri: Microsoft, Alphabet, Chipotle ve daha fazlası

alfabe (GOOGL): Google’ın ana şirketinin hisseleri, şirket üst ve alt satırlarda Wall Street tahminlerini kaçırdıktan sonra uzun süreli ticarette düştü. Çeyrek için satışlar, bir yıl öncesine göre %6 artarak 69.09 milyar dolar oldu. Kazanç, hisse başına 1.06 dolardı. YouTube reklam geliri, önceki çeyreğe göre 7,1 milyar dolara düşerek analistlerin 7,4 milyar dolarlık beklentilerinin altında kaldı. Morningstar Kıdemli Sermaye Analisti Ali Mogharabi, Yahoo Finance’e sonuçların “hayal kırıklığı” olduğunu ve reklam harcamalarındaki yavaşlamayı yansıttığını söyledi.

Microsoft (MSFT): Teknoloji devi, PC pazarının zayıflaması ve güçlü doların sonuçlara ağırlık vermesi nedeniyle 5 yılın en yavaş üç aylık gelir büyümesini bildirdi. Daha yumuşak bulut satışları, Azure’un gelir artışının çeyrek boyunca %35’e düşmesiyle birlikte genişletilmiş ticarette yatırımcıların odak noktasıydı. Azure’ı içeren Akıllı Bulut işinden elde edilen gelir toplam 20,3 milyar doları buldu. RBC Capital Markets Yazılım Sermayesi Analisti Rishi Jaluria, Yahoo Finance’e makroekonomik ortamın kötüleştiğini ve bunun ‘ileriye dönük Azure’ın rakamlarını etkilemeye devam etmesini’ beklediğini söyledi.

Spotify (LEKE): Şirketin cari çeyrekte marj baskısı konusunda uyarmasının ardından hisseler, işlem sonrası işlemlerde %10’dan fazla düştü. Üçüncü çeyrek için Spotify, önceki rehberliğini aşarak aylık 456 milyon aktif kullanıcı bildirdi, Premium aboneler ise %13 artarak 195 milyona ulaştı.

cips (CMG): Restoran zinciri, Wall Street’in tahminlerini aşan kazanç ve gelir bildirdi; bu, müşterilerin daha yüksek fiyatlar ödemeye istekli olduğunun bir işareti. Chipotle, Ağustos ayında fiyatları tekrar artırarak, şirketin son 15 ayda bunu üçüncü kez yaptığına işaret etti. Morningstar analisti Sean Dunlop, Yahoo Finance’e, sonuçların Chipotle’ın “kesinlikle durgunluğa dirençli” olduğunu gösterdiğini söyledi. Bu yıl şimdiye kadar Chipotle hisseleri yaklaşık %11 düştü.

Mattel (MAT): Şirket, önemli tatil satışları çeyreği öncesinde tam yıl kar hedefini düşürdü ve hisseleri genişletilmiş ticarette daha düşük gönderdi. Üçüncü çeyrek için, düzeltilmiş kazançlar hisse başına 82 sent iken, satışlar bir yıl öncesine göre sabit kaldı.

hikaye devam ediyor

Texas Instruments (TXN): Hisseler dördüncü çeyrek gelirinin ardından düştü ve kar rehberliği caddenin tahminlerinin altına düştü. Kazanç çağrısında yöneticiler, “otomotiv pazarı hariç, nihai pazarlarımızın çoğunun sırayla düşeceği” konusunda uyardı ve envanterin istenen seviyelerin altında olduğu konusunda uyardı. Üçüncü çeyrek geliri, bir önceki çeyrekte 4,64 milyar dolardan 5,24 milyar dolara ulaştı.

Yahoo Finance platformunun en son trend hisse senetleri için buraya tıklayın

Hisse senetlerini hareket ettiren olaylar da dahil olmak üzere en son borsa haberleri ve derinlemesine analizler için buraya tıklayın

Yahoo Finance’den en son finans ve iş haberlerini okuyun

Apple veya Android için Yahoo Finance uygulamasını indirin

Twitter, Facebook, Instagram, Flipboard, LinkedIn ve YouTube’da Yahoo Finance’i takip edin

Saatler sonra trend olan hisse senetleri: Microsoft, Alphabet, Chipotle ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: finance.yahoo.com

Sevdiklerinle Paylaş: