SEC, Sosyetik Kim Kardashian’ı Ethereummax’ı Yasadışı Bir Şekilde Taklit Ettiği İçin Suçladı – Kripto Haberleri

SEC, Sosyetik Kim Kardashian’ı Ethereummax’ı Yasadışı Bir Şekilde Taklit Ettiği İçin Suçladı

Pazartesi günü, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ünlü ve sosyetik Kim Kardashian’a kripto varlığı Ethereummax’ı yasadışı bir şekilde tanıttığı için suçlamada bulundu. ABD düzenleyici, Kardashian’ın suçlamaları çözmeyi ve 1,26 milyon dolar ceza ödemeyi kabul ettiğini ve SEC’in devam eden soruşturmasıyla işbirliği yapmayı planladığını ayrıntılı olarak açıkladı. SEC tarafından ücretlendirilen Kardashian, […]

Pazartesi günü, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ünlü ve sosyetik Kim Kardashian’a kripto varlığı Ethereummax’ı yasadışı bir şekilde tanıttığı için suçlamada bulundu. ABD düzenleyici, Kardashian’ın suçlamaları çözmeyi ve 1,26 milyon dolar ceza ödemeyi kabul ettiğini ve SEC’in devam eden soruşturmasıyla işbirliği yapmayı planladığını ayrıntılı olarak açıkladı.

SEC Tarafından Suçlanan Kardashian, Ünlü 1,26 Milyon Dolarlık Ceza Ödemeyi Kabul Etti ve 3 Yıl Boyunca Herhangi Bir Kripto Varlığı Satmayacak

Haziran 2021’in ortalarında Bitcoin.com News, realite televizyon dizisi yıldızı Kim Kardashian’ı ve onun ethereummax (EMAX) adlı bir tokeni nasıl sattığını bildirdi. O sırada Instagram’da “#AD” olarak işaretlenmiş bir gönderi paylaştı ve Kardashian, “arkadaşlarımın Ethereum Max tokeni hakkında az önce söylediklerini paylaştığını” söyledi. Token profesyonel boksör Floyd Mayweather ve eski Boston Celtics forveti Paul Pierce tarafından da terfi ettirildiğinden, EMAX’ı geride bırakan tek ünlü Kardashian değildi.

3 Ekim’deki SEC duyurusu, Kardashian’ın Instagram gönderisini o gün 228 milyon takipçisine yayınlaması için kendisine 250.000 dolar ödendiğini açıklamadığını söyledi. ABD düzenleyicisi Pazartesi günü ayrıntılı olarak “Kardashian’ın gönderisi, potansiyel yatırımcılara EMAX token satın alma talimatları sağlayan Ethereummax web sitesine bir bağlantı içeriyordu” dedi. SEC başkanı Gary Gensler, Kardashian’ın suçlamalarıyla ilgili bir açıklama yaptı ve olayla ilgili animasyonlu bir videoda yer aldı.

SEC duyurusu sırasında Gensler, “Bu vaka, ünlüler veya etkileyiciler kripto varlık menkul kıymetleri dahil olmak üzere yatırım fırsatlarını desteklediğinde, bu yatırım ürünlerinin tüm yatırımcılar için doğru olduğu anlamına gelmediğini hatırlatıyor” dedi. “Yatırımcıları, kendi finansal hedefleri ışığında bir yatırımın potansiyel risklerini ve fırsatlarını değerlendirmeye teşvik ediyoruz.” Gensler şunları ekledi:

Bayan Kardashian’ın davası aynı zamanda ünlülere ve diğerlerine, kanunun onlardan menkul kıymetlere yatırım yapmayı teşvik etmek için ne zaman ve ne kadar maaş aldıklarını halka açıklamalarını gerektirdiğini hatırlatıyor.

Esasen, SEC emri, realite TV yıldızının ve sosyetenin toouting karşıtı yasaları ihlal ettiğini belirtiyor. Herhangi bir kabul veya inkar olmaksızın, Kardashian SEC ile kabaca 260.000 dolarlık disgorgement cezaları içeren 1.26 milyon dolarlık anlaşmayı kabul etti. Ayrıca Kardashian, üç yıl boyunca kripto varlıkla ilgili herhangi bir menkul kıymeti satmayacağına söz verdi. Kardashian, kendisinin ve popüler şarkıcı ve aktör Ray J.

Kardashian’a ethereummax’ı şilin ettiği için yöneltilen suçlamalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü yorumlar bölümünde bize bildirin.

SEC, Sosyetik Kim Kardashian’ı Ethereummax’ı Yasadışı Bir Şekilde Taklit Ettiği İçin Suçladı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: