Senatör Kyrsten Sinema, Demokratların büyük gündem tasarısını imzalayarak Senato geçişinin önünü açtı – Borsa – Finans Haberleri

Senatör Kyrsten Sinema, Demokratların büyük gündem tasarısını imzalayarak Senato geçişinin önünü açtı

D-Ariz’den Senatör Kyrsten Sinema, 2 Ağustos 2022’de ABD Capitol Binası’ndaki Senato Odalarına yürümek için ofisinden ayrıldı. Milletvekilleri, Ağustos tatilinden önce geniş kapsamlı Demokratik yasalar üzerinde anlaşmaya varmak için çalıştı.

Anna Para Kazandıran | Getty Images Haberleri | Getty Resimleri

Senatör Kyrsten Sinema Perşembe günü, iklim değişikliğini hafifletmek ve sağlık hizmetlerine erişimi genişletmek için yeni harcamalar sağlayacak ve şirketleri vergilendirirken kapsamlı Demokratik yasayı imzaladı.

Arizona Demokratının duyurusu büyük olasılıkla tasarıyı Senato’dan geçirmek için gereken oyların kilidini açar.

Sinema, desteğinin Demokrat liderlerin, varlıklı hedge fonu ve yatırım yöneticilerinin daha düşük vergiler ödemesini sağlayan sözde faiz vergisi boşluğunu kapatmaya ilişkin bir hükmü kaldırmayı kabul etmesinden sonra geldiğini söyledi.

Sinema Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Taşınan faiz vergisi hükmünü kaldırmayı, ileri üretimi korumayı ve temiz enerji ekonomimizi Senato’nun bütçe uzlaştırma yasasında artırmayı kabul ettik.” Dedi. “Parlamenterin incelemesine bağlı olarak, ilerleyeceğim.”

Enflasyon Azaltma Yasası olarak bilinen tasarı hakkındaki yorumları, birçok Demokratı esrarengiz merkezcinin imzalamayabileceği konusunda gergin bırakan bir haftalık sessizliğin ardından geldi. Demokratların herhangi bir Cumhuriyetçi desteği kazanma umudu yok, bu da önlemi geçmek için meclisteki 50 senatörün tümüne ihtiyaç duyulduğu anlamına geliyor.

Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer, Demokratların artık tasarı için oybirliğiyle kurul desteğine sahip olduklarına olan güvenini dile getirdi.

Schumer Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Enflasyon Azaltma Yasası üzerinde tüm Senato Demokratik konferansının desteğini alacağına inandığım bir anlaşmaya vardığımızı bildirmekten memnuniyet duyuyorum.” Dedi. “Cumartesi günü sunulacak olan Uzlaşma yasasının son hali, bu çalışmayı yansıtacak ve bizi bu tarihi yasayı yasalaştırmaya bir adım daha yaklaştıracak.”

Başkan Joe Biden, Sinema’nın adından bahsetmeden son gelişmeyi de selamladı.

Biden yaptığı açıklamada, “Bu gece, enflasyonu ve Amerika’nın ailelerinin yaşam maliyetini düşürmeye yönelik kritik bir adım daha attık.” Dedi. Senato’nun bu yasayı kabul etmesini ve mümkün olan en kısa sürede geçirmesini sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

Batı Virjinya’dan, merkezci bir Demokrat olan Senatör Joe Manchin’in 27 Temmuz’da yasayı imzalamasının ardından Sinema, yasada ilerlemenin önündeki son engel olarak görüldü.

Yeni anlaşmaya aşina olan bir Demokrat, “hisse senedi geri alımlarında taşınan faiz hükmünden çok daha fazla gelir getiren yeni bir tüketim vergisi” içereceğini söyledi. İkinci bir Demokrat kaynak, hisse geri alımları üzerindeki yeni vergiyi doğruladı.

Sinema’nın yasayı desteklemek için başka hangi değişiklikleri sağladığı hemen belli değildi. Schumer Perşembe günü yaptığı açıklamada, “reçeteli ilaç maliyetlerinin düşürülmesi, iklim değişikliğiyle mücadele, büyük şirketler ve zenginler tarafından sömürülen vergi boşluklarının kapatılması ve açığın 300 milyar dolar azaltılması dahil olmak üzere, orijinal faturanın “ana bileşenlerini” koruduğunu söyledi.

CNBC Politikaları

CNBC’nin politika kapsamı hakkında daha fazla bilgi edinin:

Sinema, Manchin’in Schumer ile yaptığı anlaşmada, taşınan faiz vergisi indirimini kapatmayı amaçlayan bir hükme uzun süredir karşı çıkıyordu. Sinema’ya yakın bir kişi Perşembe günü, faturadaki ihtiyaçlarının “karşılandığını” söyledi.

Sinema yaptığı açıklamada, “taşınan faiz vergisi reformlarını yürürlüğe koymak, Amerika ekonomisindeki yatırımları korumak ve bazılarının vergi ödememek için suistimal ettiği en korkunç boşlukları kapatırken devam eden büyümeyi teşvik etmek için” ayrı ayrı çalışacağını söyledi.

Ancak bu yemin, Demokratlar Kasım ayında kongre çoğunluklarını korumadıkça veya bu yıl başka bir parti yasası tasarısını geçirmedikçe muhtemelen fazla bir şey ifade etmeyecek. Cumhuriyetçilerin çoğu Senato mevzuatı için 60 oyluk normal süreç kapsamında böyle bir vergi değişikliğini kabul etmeleri pek olası değil, yani taşınan faiz vergisi indirimi, Sinema’nın taleplerinin bir sonucu olarak korunmaya hazır.

Demokratlar, ara seçimlerden önce Biden’ın gündemindeki unsurları canlandırmak amacıyla geniş yasayı Ağustos tatilinden önce geçirmeyi hedefliyorlar.

Senatör Brian Schatz, “Reçeteli ilaçların maliyetini azaltmak, milyar dolarlık şirketlerin en az yüzde 15 ödeme yapmasını sağlayarak vergi kanununu daha adil hale getirmek, ACA sübvansiyonunu uzatmak ve iklim krizine saldırmak için muazzam derecede gerekli ve popüler yasaları geçirmek üzereyiz.” , D-Hawaii, Twitter’da söyledi. “Oluyor.”

.

Senatör Kyrsten Sinema, Demokratların büyük gündem tasarısını imzalayarak Senato geçişinin önünü açtı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: