Serena Williams tenisi bıraktığını açıkladı – Kurumsal Haberler

Serena Williams tenisi bıraktığını açıkladı

Tenis efsanesi Serena Williams, Salı günü yayınlanan bir Vogue makalesinde emekli olduğunu duyurdu.

Williams, “Emeklilik kelimesini hiç sevmedim” diye yazdı. “Belki de peşinde olduğum şeyi tanımlayacak en iyi kelime ‘evrim’dir. Tenisten uzaklaşıp benim için önemli olan diğer şeylere doğru evrimleştiğimi söylemek için buradayım.”

Önümüzdeki ay 41 yaşına girecek olan Williams’ın teklerde 73, çiftlerde 23 şampiyonluk ve 94 milyon doların üzerinde kariyer kazancı var.

Williams, tüm zamanların en büyük sporcularından biri olarak geniş çapta selamlanıyor. Vogue makalesinde, bazı muhaliflerinin, kadın tenis tarihindeki en fazla Grand Slam şampiyonluğunu kazanmadığına işaret ettiğini belirtti.

Williams, “Margaret Court’un 1968’de başlayan ‘açık dönem’den önce elde ettiği 24 grand slam rekorunu geçemediğim için GOAT olmadığımı söyleyen insanlar var.” “Bu rekoru istemediğimi söylersem yalan söylemiş olurum.”

Ağustos sonundan Eylül ayına kadar sürecek olan ABD Açık’tan sonra emekli olacağını söyledi. Orada alacağı bir zafer onu Court’un Grand Slam rekoruna bağlayacaktı.

Williams, Queens’te oynanan turnuva hakkında “New York’u kazanmaya hazır olup olmayacağımı bilmiyorum. Ama deneyeceğim” dedi.

Nike, Audemars Piguet, Away, Beats, Bumble, Gatorade, Gucci, Lincoln, Michelob, Nintendo, Wilson Sporting Goods ve Procter and Gamble gibi şirketlerin sponsorluklarını saydı.

Williams, “Tenis ve aile arasında seçim yapmak zorunda kalmayı asla istemedim. Bunun adil olduğunu düşünmüyorum” dedi. “Erkek olsaydım, bunu yazıyor olmazdım çünkü karım ailemizi genişletmek için fiziksel emek verirken ben dışarıda oynuyor ve kazanıyor olurdum.”

Williams, duyuruda ailesine odaklandı ve yaklaşık beş yaşındaki kızının abla olmak istediğini yazdı. Williams, Reddit’in kurucusu Alexis Ohanian ile evli.

Williams, Salı günü bir Instagram gönderisinde, “Anne olmaya, manevi hedeflerime ve sonunda farklı ama sadece heyecan verici bir Serena keşfetmeye odaklanmam gerekiyor. Önümüzdeki birkaç haftanın tadını çıkaracağım” dedi.

Profesyonel olarak, MasterClass’ın ilk yatırımcılarından biri olan altı kişilik küçük bir yatırım şirketi olan Serena Ventures’ı genişletmek istiyor. Firması bu yıl dış finansmanda 111 milyon dolar topladı.

Williams, risk sermayesinin sadece %2’sinin kadınlara gittiğini ve “bunu değiştirebilmemiz için bana benzeyen daha fazla insanın bu pozisyonda olması ve kendilerine parayı geri vermesi gerektiğini” yazdı.

.

Serena Williams tenisi bıraktığını açıkladı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: