Showtime şefinin ayrılış sinyalleri Paramount, akış hizmetlerini birleştirme planında ilerliyor – Kurumsal Haberler

Showtime şefinin ayrılış sinyalleri Paramount, akış hizmetlerini birleştirme planında ilerliyor

Damian Lewis, Showtime’da yayınlanan orijinal “BILLIONS” dizisinde Bobby Axelrod rolünde.

Jeff Neumann/SHOWTIME

En Büyük Küresel Showtime’a 2010 yılında katılan ve 2016’dan beri premium ağı yöneten David Nevins, yıl sonunda şirketten ayrılıyor.

Ayrılmasıyla birlikte Paramount Global, Showtime’ı şirkete Showtime’ı on yıllardır var olduğu şekliyle etkili bir şekilde sona erdirmek için esneklik sağlayabilecek şekilde yeniden yapılandırıyor – “Dexter”, “Weeds”, “Milyarlarca” gibi prestijli hitleri çalkalayan bağımsız bir premium kablo ağı olarak. ,” “Vatan” ve “Sarı Ceketler”.

Paramount Global Perşembe günü yaptığı açıklamada, Showtime’ın ağ işini MTV ve Comedy Central gibi diğer doğrusal kablo ağlarını yöneten Chris McCarthy ve Paramount Streaming’i çalıştıran Tom Ryan yönetimindeki akış hizmetini yürüttüğünü duyurdu..

Konuya aşina olan kişilere göre, şirket Showtime’ı Paramount+ ile birleştirme ve ağın hit programlamasını Paramount+ aboneliklerini beslemek için kullanma fikrini düşünürken bu hamleler geldi. Şirketin hedefi, Paramount+’ın en büyük beş küresel yayın hizmetinden biri olmasını sağlamak. Warner Bros. KeşfiHBO Max, AmazonPrime Video, Netflix ve Disney+, dedi tartışmaların özel olması nedeniyle isminin açıklanmamasını isteyenler.

İnsanlar, Showtime’ın geleceği hakkında hiçbir kararın alınmadığını ve yakın zamanda herhangi bir değişiklik olmadığını söyledi.

Bir Paramount Global sözcüsü, “Tüketicilere Showtime’ın ikonik, çığır açan ve premium içerik teklifleri dahil olmak üzere bir dizi hizmet ve platformda harika Paramount içeriğine erişim sağlayarak içerik yatırımımızın değerini en üst düzeye çıkarmak için seçenekleri her zaman araştırıyoruz” dedi. .

İcra Kurulu Başkanı Bob Bakish yaptığı açıklamada, “Bu değişiklik bize, geleceğe yönelik vizyon ve stratejimizi uygularken stüdyolarımızı, ağlarımızı ve akış operasyonlarımızı daha yakından hizalama fırsatı verdi.” Dedi.

Showtime’ın belirsiz geleceği

Paramount+’nın global 43,3 milyon abonesi var ve 2024 yılına kadar 100 milyona ulaşmasını bekliyor. Şirket, Showtime abone sayısını açıklamadı, ancak son olarak tüm akış hizmetlerinde (Paramount+, Showtime, Noggin, BET+ ve diğerleri) yaklaşık 64 milyon abone olduğunu bildirdi. daha küçük ürünler. Bakish ayrıca bu yılın başlarında, milyonlarca insan her yıl lineer ödemeli TV’yi iptal ettiği için Showtime’ın ilk çeyrekte 500.000 abonesini kaybettiğini söyledi.

Paramount Global, Ağustos ayında, Paramount+ abonelerinin Showtime’ın içeriğini Paramount+ uygulamasında aylık 7,99 ABD dolarına reklamla veya 12,99 ABD dolarına reklamsız izlemelerine olanak tanıyan bir paket promosyonu duyurdu. İnsanlar, bu teklifin Showtime’ı Paramount+ içinde potansiyel olarak bir kutuya dönüştürmenin ilk adımı olduğunu ve iki hizmeti tamamen birleştirdiğini söyledi.

Showtime’ı Paramount+ ile birlikte zorlamanın önündeki engellerden biri, mevcut ödemeli TV dağıtım anlaşmalarıdır. Wall Street Journal, geçen ay Paramount’un en az bir ödemeli TV ortağıyla bağımsız Showtime akış hizmetini kapatmayı tartıştığını bildirdi.

İki kişi, Paramount Global yöneticilerinin üzerinde düşündüğü bir başka fikrin, Paramount+ orijinallerini ve filmlerini Showtime’a taşımak ve Showtime’ı Paramount+’nın diğer TV ağlarında görünmeyen içeriğine etkili bir şekilde yansıtmak olduğunu söyledi. Bu, birleştirilmiş akış ürününe göre fiyatlandırmayı ayarlayabilen ödemeli TV sağlayıcılarını rahatlatabilir.

Showtime’ın Paramount+’a potansiyel gelişimi, medya ve eğlencede daha büyük bir eğilimi yansıtıyor. HBO, Starz, Showtime ve Epix — temel kablonun eklentileri olarak uzun süredir var olan birinci sınıf kablo ağları — en büyük akış hizmetlerine karşı ayakta kalacak ölçeğe sahip değil. Sonuç olarak, içerik eklemenin ve hedef kitlelerini genişletmenin yollarını arıyorlar. HBO içeriği, gelecek yıl Discovery+ ile birleşecek olan HBO Max’te yer alıyor. Starz, ölçek kazanmak için potansiyel olarak diğer içerik sağlayıcılarla birleşebilmesi için Lionsgate’den ayrılmak istiyor.

Showtime’ı bağımsız bir varlık olarak ortadan kaldırmak, Nevins’in ayrılması ve teknoloji ve pazarlama kopyaları gibi kişi sayısındaki azalmalardan kaynaklanan maliyet tasarruflarını da beraberinde getirecektir.

İZLE: CNBC’nin Paramount Global CEO’su Bob Bakish ile tam röportajı

CNBC'nin Paramount Global CEO'su Bob Bakish ile yaptığı tam röportajı izleyin .

Showtime şefinin ayrılış sinyalleri Paramount, akış hizmetlerini birleştirme planında ilerliyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: