Sinema, yatırımcıların vergisini düşürürken Wall Street parasını aldı – Finans Haberleri

Sinema, yatırımcıların vergisini düşürürken Wall Street parasını aldı

Partisinin uzun zamandır varlıklı yatırımcılar üzerindeki vergileri artırma hedefine tek başına engel olan Arizona Demokrat Senatör Kyrsten Sinema, geçtiğimiz yıl özel sermaye profesyonellerinden, hedge fon yöneticilerinden ve vergileri ABD döneminde artacak olan risk sermayedarlarından yaklaşık 1 milyon dolar aldı. plan.

Yıllardır Demokratlar, kazançları için sıradan işçilerden önemli ölçüde daha düşük bir oran ödeyen bu tür yatırımcılara vergileri artırma sözü verdiler. Ancak geçen hafta bu hedefe yaklaştıklarında Sinema, partisinin 740 milyar dolarlık seçim yılı harcama paketinde bir dizi değişiklik yapmaya zorladı ve özel sermaye kazançları üzerinde önerilen “taşınan faiz” vergi artışını ortadan kaldırırken, 35 milyar dolarlık bir muafiyet sağladı. Sektörün büyük bir kısmını ayrı bir vergi artışından kurtarmak artık diğer büyük şirketlerin ödemesi gerekiyor.

Sinema’nın değişikliklerinden etkilenmeyen tasarıya Cuma günü Kongre tarafından nihai onay verildi ve önümüzdeki hafta Başkan Joe Biden tarafından imzalanması bekleniyor.

Görmek: Enflasyon Azaltma Yasası için bir yatırımcı kılavuzu – ve portföyünüz için faturanın anlamı

Sinema, on yıl önce Meclis’e seçildiğinden bu yana, kampanya katkılarında net olarak en az 1,5 milyon dolar kazanmasına yardımcı olarak, uzun süredir özel sermaye, riskten korunma fonları ve risk sermayesinin çıkarlarıyla uyumlu hale geldi.

Ancak Associated Press’in kampanya finansmanı açıklamalarına ilişkin bir incelemesine göre, geçen yazdan bu yana topladığı 983.000 dolar, Kongre’deki önceki tüm yıllarında endüstrinin kendisine bağışladığı miktarı iki katından fazla artırdı.

Sinemayı Kongre’de endüstrinin en çok yararlananlarından biri yapan bağışlar, yüksek güçlü lobi kampanyalarının, özellikle Demokrat oyların olmadığı eşit olarak bölünmüş Senato’da, mevzuatın hazırlanma şekli üzerinde dramatik etkileri olabileceğini hatırlatıyor. yedek.

Ayrıca, partisindeki birçok kişi tarafından endüstrinin lehte vergi muamelesini mazur görmeden savunması savunulamaz olarak görülen Sinema için bir dereceye kadar siyasi riskin altını çiziyorlar.

Liberal eğilimli bir düşünce kuruluşu olan Ekonomik ve Politika Araştırmaları Merkezi’nde kıdemli ekonomist olan Dean Baker, “Onların bakış açısından, çok iyi harcanan bir milyon dolar” dedi. “Yatırımınızın geri dönüşünü bu kadar doğrudan görmeniz oldukça nadirdir. Bu yüzden onları tebrik edeceğimi düşünüyorum.”

Sinema’nın ofisi, onu röportaj için uygun hale getirmeyi reddetti. Sinema sözcüsü Hannah Hurley, senatörün endüstrinin vergilendirme konusundaki bazı görüşlerini paylaştığını kabul etti, ancak bağışların onun düşüncesini etkilediği yönündeki herhangi bir öneriyi reddetti.

Hurley yaptığı açıklamada, “Senatör Sinema her kararı tek bir kritere göre veriyor: Arizona için en iyisi” dedi. “Bir yılı aşkın süredir, yalnızca Arizona’nın ekonomik büyümesini ve rekabet gücünü destekleyen vergi reformlarını ve gelir seçeneklerini destekleyeceği konusunda net ve tutarlı oldu.”

Özel sermaye adına lobi faaliyetleri yürüten bir ticaret grubu olan Amerikan Yatırım Konseyi de vergi hükümlerini çiğneme yönündeki baskılarını savundu.

Örgütün CEO’su ve başkanı Drew Maloney yaptığı açıklamada, “Ekibimiz, koridorun her iki tarafındaki Kongre üyelerinin özel sermayenin doğrudan işçileri nasıl istihdam ettiğini ve küçük işletmeleri toplulukları boyunca nasıl desteklediğini anlamalarını sağlamak için çalıştı” dedi.

Sinema’nın vergi hükümlerini savunması, bir zamanlar kampanya parasını kabul etmeyi “rüşvet”e benzeten ve daha sonra “büyük şirketler ve zenginlerin haklarını adil ödemeye” çağıran Yeşiller Partisi aktivisti ve kendinden menkul “Prada sosyalisti” olarak geçmişiyle sarsıcı bir tezat oluşturuyor. 2012’de Kongre için ilk kampanyasını başlatmadan kısa bir süre önce.

O zamandan beri çok daha cömert davrandı, 2016’da House katından “Ana Cadde işletmelerine her yıl milyarlarca dolar” sağladığı için özel sermayeyi övdü ve daha sonra 2020 kongre tatili sırasında kuzey Kaliforniya’daki bir özel sermaye moğolunun butik şaraphanesinde staj yaptı.

Sektörün Sinema’ya artan katkıları geçen yaza kadar uzanıyor. O zaman, Biden’in gündeminin daha önceki bir yinelemesinde yer alan diğer kurumlar ve işletme vergisi artışlarının yanı sıra, taşınan bir faiz vergisi artışını desteklemeyeceğini ilk kez açıkça belirtti.

Kayıtlara göre, Eylül ayındaki iki haftalık bir süre boyunca Sinema, özel sermaye şirketi Welsh, Carson, Anderson & Stowe’dan 16 üst düzey yetkiliden 47.100 dolar katkı topladı. Başka bir özel sermaye devi olan KKR’nin çalışanları ve yöneticileri, 2021’in sonlarında iki aylık bir süre boyunca Sinema’ya 44.100 dolar katkıda bulundu.

Bazı durumlarda, özel sermaye yöneticilerinin aileleri de katıldı. Riverside Partners firmasının ortaklarından David Belluck, Haziran sonunda bir gün Sinema’ya maksimum 5.800$ katkı sağladı. Kayıtlara göre, ailesi topluca 23.200 dolar bağışlayarak üniversite çağındaki üç çocuğu da öyle.

Belluck, ailesinin Sinema’yı Kongre’ye seçilmesinden bu yana tanıdığını ekleyerek, “Genellikle merkezci Demokratları destekliyorum ve koltuğu Demokratik Senato çoğunluğunu korumak için önemli” dedi. “O ve ben özel sermaye vergisini hiç tartışmadık.”

Sektörden gelen bağışlar, geçen hafta sonu Senato katında doruğa ulaşan yatırım şirketi Blackstone’un öncülük ettiği 26 milyon dolarlık bir lobi çalışmasıyla örtüşüyor.

Tasarı bir dizi oylama sırasında tartışmaya açıldığında, Sinema Demokratları taşınan faiz vergi artışını terk etmeye zorlamıştı.

Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer geçen hafta gazetecilere verdiği demeçte, “Senatör Sinema, biz çıkarmadıkça tasarıya oy vermeyeceğini söyledi” dedi. “Başka seçeneğimiz yoktu.”

Ancak özel sermaye lobicileri, tasarıda birçoğunu ayrı bir asgari %15 kurumlar vergisine tabi tutacak bir madde keşfettikten sonra, e-postalara ve doğrudan bilgisi olan dört kişiye göre, Sinema ve diğer merkezci Demokratlara acilen değişiklik için baskı yaptılar. iç müzakereleri tartışmak için anonimlik talep eden konu.

Blackstone lobicisi Ryan McConaghy, Cumartesi öğleden sonra AP tarafından elde edilen ve tasarıyı değiştirmek için önerilen dili içeren bir e-postada, “Bu gelişmenin yıkıcı doğası göz önüne alındığında, Lider Schumer’in ofisiyle ilgili endişeleri tartmak için mümkün olduğunca çok ofise ihtiyacımız var” dedi. “Siz ve patronunuz bu konuda alarm vermeye ve Schumer ve ekibiyle endişelerinizi dile getirmeye istekli misiniz?” McConaghy bir yorum talebine yanıt vermedi.

Sinema, bir avuç savunmasız Demokrat’ın da oy verdiği kurumlar vergisi artış hükümlerini tasarıdan çıkaran bir değişiklik üzerinde Cumhuriyetçilerle birlikte çalıştı.

“Kyrsten, Kongre’de bulunduğundan beri, Arizona’da istihdam yaratılmasını teşvik eden büyüme yanlısı politikaları sürekli olarak destekledi. Sinema sözcüsü Hurley, vergi politikası pozisyonları ve Arizona’nın ekonomisini ve rekabet gücünü büyütmeye odaklanması uzun süredir devam ediyor ve iyi biliniyor ”dedi.

Ancak partisindeki birçok kişi aynı fikirde değil. Olumlu muamelenin genel ekonomiyi canlandırmak için çok az şey yaptığını söylüyorlar ve vergi avantajlarından bazı zengin yatırımcıların ötesinde yararlanıldığını gösteren çok az ikna edici kanıt olduğunu savunuyorlar.

Sinema’nın bağışçılarından bazıları davalarını yürütüyor.

Kampanya katkılarının önemli bir kaynağı olan Blackstone, Sinema’nın ana eyaleti Arizona’da geniş arazilere sahip. Firma, 2019 yılında, Blackstone’un finansal modelinin, kiraları ve ev maliyetlerini artıran, “düşük gelirli ve giderek orta gelirli insanları evlerinden iten” bir “konut finansmanından” sorumlu olduğunu söyleyen Birleşmiş Milletler uzmanları tarafından kınandı.

Kayıtlara göre, Blackstone çalışanlarının yöneticileri ve aile üyeleri, Sinema’ya 2018’den bu yana 44.000 dolar verdi.

Blackstone yaptığı açıklamada, BM uzmanlarının iddialarını “yanlış ve yanıltıcı” olarak nitelendirdi ve tüm çalışanların katkılarının “kesinlikle kişisel” olduğunu söyledi. Firma, “konut yatırımlarından inanılmaz derecede gurur duyduğunu” da sözlerine ekledi.

Bir başka büyük finansal hizmetler bağışçısı, sıkıntı içindeki hükümetlerin ve şirketlerin borçlarını satın alan ve genellikle değer elde etmek için sert taktikler kullanan New York merkezli bir firma olan Centerbridge Partners. 2017’den bu yana Sinema, kurucu ortak Mark Gallogly ve eşi Elizabeth Strickler de dahil olmak üzere firmayla ilişkili bağışçılardan en az 29.000 dolar topladı.

2012 yılında Centerbridge Partners, Arizona merkezli restoran zinciri PF Chang’s’ı yaklaşık 1 milyar dolara satın aldı. Bloomberg News’e göre, zor durumdaki şirkete 675 milyon dolarlık borç yükledikten sonra, 2019’da başka bir özel sermaye grubuna sattılar. Şirket, maaş bordrosunu karşılamak için 10 milyon dolarlık bir koronavirüs yardım kredisi aldı, ancak pandemi ile mücadele ederken işleri bıraktı ve yerleri kapattı.

Centerbridge Partners ayrıca, ada hükümetinin 72 milyar dolarlık borcunun milyarlarca dolarını satın aldıktan ve tahsilat için yasal işlemler başlattıktan sonra Porto Riko’da kemer sıkma döneminin başlamasına yardımcı olan bir hedge fonları konsorsiyumunun parçasıydı.

Centerbridge Partners’ın bir yan kuruluşu, ABD topraklarının emeklilik fonlarından birine defalarca dava açan bir grup alacaklı arasındaydı. 2016 tarihli bir davada, alacaklılar grubu, bir yargıçtan tahsilat için Porto Rikolu bir emeklilik fonundan parayı yönlendirmesini istedi. Bir Centerbridge temsilcisi Cuma günü hemen yorumda bulunamadı.

Arizona’daki liberal aktivistler, 2024’te yeniden seçilmek üzereyken Sinema’nın zengin yatırımcılardan gelen bağışlara bel bağlamasını bir kampanya konusu yapmayı planladıklarını söylüyorlar.

İlerici adaylar için çalışan bir siyasi danışman olan Emily Kirkland, “Nasıl kazanılacağına dair pek çok şey var, ancak ülkedeki en zengin insanlara lehte vergi muamelesi için savaşmanın politik olarak akıllıca olduğu bir evren yok” dedi. “Kesinlikle güçlü bir sorun olacak.”

.

Sinema, yatırımcıların vergisini düşürürken Wall Street parasını aldı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.marketwatch.com

Sevdiklerinle Paylaş: