Singapur Düzenleyicisi Kriptoda Perakende Katılımı Sınırlayabilir – Kripto Haberleri

Singapur Düzenleyicisi Kriptoda Perakende Katılımı Sınırlayabilir

Singapur Para Otoritesi (MAS), kripto yatırımcıları için kaldıraç ticaretinde sınırlamalar içerebilecek tüketici korumaları uygulayabilir.

Singapur Para Otoritesinin (MAS) önde gelen Bakanı Tharman Shanmugaratnam, düzenleyicinin yeni tüketici koruma önlemleri yoluyla kripto sektöründeki perakende yatırımları kısıtlayabileceğini söyledi. Bunlar, son haftalarda çok sayıda kripto tüccarı ve firmasının iflas etmesine neden olan bir ticaret stratejisi olan kaldıraç ticaretine ilişkin sınırları içerebilir.

Kripto: Perakende için Uygun Değil

Bakanın Pazartesi günkü açıklaması, Singapur’un sağ eğilimli Halkın Eylem Partisi’ni temsil eden bir milletvekili Murali Pillai’ye yanıt olarak geldi. Politikacı, MAS’ın “gelişmiş olmayan kişileri” “son derece riskli” kripto ticaretine girmekten korumak için kripto ticaret platformlarına daha fazla kısıtlama getirmeyi planlayıp planlamadığını sordu.

Bakan, MAS’ın kripto para birimlerinin olağanüstü fiyat oynaklıkları nedeniyle “perakende halk için uygun yatırımlar olmadığı” görüşünü yineledi. “Son olaylar, birkaç kripto para biriminin fiyatlarının büyük ölçüde düşmesiyle riskleri canlı bir şekilde gösterdi” diye ekledi.

Geçen ay, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, kripto piyasasının 2017’deki zirvesinden bu yana görülmemiş bir düşüş yaşadı. Piyasa paniği, büyük ölçüde devam eden şahin merkez bankası politikası tehdidi tarafından teşvik edildi ve artan enflasyon sadece Fed’i faiz oranlarını hızlandırmaya motive etti.

Çöken piyasa, Terra’nın Mayıs ayındaki düşüşüyle ​​birleştiğinde, kripto para kurumlarının çözücü kalmaya çabalamasının domino etkisini başlattı. Celsius gibi çok sayıda ticaret ve borç verme platformu, kripto teminatlı borcunu ödemek için savaşırken müşterilerin para çekme işlemlerini dondurmak zorunda kaldı.

Benzer olayları göz önünde bulunduran MAS, kripto para ticareti yaparken artık hem “perakende katılım sınırlarını” hem de “kaldıraç kullanımına ilişkin kuralları” dikkate alıyor. Ancak, varlık sınıfının sınırsız doğası göz önüne alındığında, bu tür kısıtlamaların etkili olması için küresel işbirliği ve koordinasyonun gerekli olacağını kabul etmektedir.

MAS bakanı, “İnsanlar yatırdıkları paranın çoğunu veya kripto para satın almak için borç alırlarsa daha fazlasını kaybedebilir” dedi.

Singapur’un Düzenleyici İlerlemesi

Ocak ayında MAS, risklerini “önemsizleştirmeye” çalışan kripto para birimlerinin halka açık reklamlarına kısıtlamalar getirdi. Ayrıca, Nisan ayında dijital varlıklara uygulanan kara para aklama ve terörün finansmanı önlemlerini hızlandıran birçok yargı alanından biriydi.

Bununla birlikte, otorite, kripto işlemlerinde herhangi bir genel yasak uygulama niyetinde olmadığını açıkça belirtti. Geçen yıl bir röportajda, MAS genel müdürü kriptonun “ekonomi ve toplum için çok iyi bir sonuca yol açabileceğini” kabul etti.

Singapur Düzenleyicisi Kriptoda Perakende Katılımı Sınırlayabilir
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: