Singapurlu Temasek, Çinli bir girişimde 40 milyon dolarlık bir finansman turuna öncülük ediyor – Borsa – Finans Haberleri

Singapurlu Temasek, Çinli bir girişimde 40 milyon dolarlık bir finansman turuna öncülük ediyor

Sadece üç yıl içinde, Pekin merkezli Well-Link Technologies, hit oyun Genshin Impact’in bulut versiyonunu başlatmak için miHoYo’ya yardım etmek de dahil olmak üzere gerçek zamanlı bulut işleme üzerine bir iş kurdu.

Ina Fassbender | AP | Getty Resimleri

PEKİN – Singapur devlet yatırım şirketi Temasek, ülkedeki kuru bir anlaşma büyüsüne rağmen bir Çin girişiminde 40 milyon dolarlık bir finansman turuna liderlik ediyor.

Başlangıç, Well-Link Technologies, iş veritabanı Tianyancha’ya göre Çinli teknoloji şirketi Xiaomi ve Çinli oyun yıldızı miHoYo’yu yatırımcı olarak görüyor.

Pazartesi günü açıklanan 40 milyon dolarlık anlaşma, Temasek tarafından yönetilen ve mevcut hissedarlar Future Capital ve VGC’yi içeren erken aşama veya B2 turudur.

Temasek, anlaşmayı bir e-postayla doğruladı.

Singapur firmasının Çin’e karşı kamuya açıkladığı risk, son iki yılda 2020’de %29’dan bu Mart itibarıyla %22’ye düştü. Dealogic’e göre Temasek, geçen yıl 41 olan Çin finansman anlaşmasına geçen hafta itibariyle sadece sekiz kez katılmıştı.

Sadece üç yıl içinde, Pekin merkezli Well-Link Technologies, hit oyun Genshin Impact’in bulut versiyonunu başlatmak için miHoYo’ya yardım etmek de dahil olmak üzere gerçek zamanlı bulut işleme üzerine bir iş kurdu. Bulut işleme, animasyonlar ve filmler gibi görüntüler oluşturmak için gerekli hesaplamaları yapmak için tek bir bilgisayar yerine bulutta birden çok sunucu kullanır.

Bulut oyunları, insanlara yalnızca küçük bir dosya indirme ile sorunsuz bir oyun deneyimi sunmak için uzak sunuculara ve bir internet bağlantısına dayandığından yüksek işlem hızı gerektirir.

Örneğin, Genshin Impact’in bulut sürümü, Apple’ın Çin’deki App Store’unda yalnızca 78,5 megabayt iken, bulut olmayan sürüm için katlanarak daha büyük 3,7 gigabayt.

Artan gelir

Well-Link, son iki yılın her biri için gelirinin %400 veya daha fazla büyüyerek, şirketi birkaç yüz milyon yuan – on milyonlarca ABD Doları eşdeğeri – gelir yoluna soktuğunu iddia ediyor.

CEO Guo Jianjun gazetecilere, Temasek’in sunduğu değerin, girişimin aldığı en yüksek değer olmadığını söyledi. Ancak son finansman turunun şirketin işini denizaşırı ülkelere genişletme planlarının bir parçası olduğunu söyledi.

Guo, pandemi sırasında fon toplamak zordu ve girişimin hala çok parası olduğunu söyledi. Ancak Well-Link’in gelecekteki gelişimine güvendiğini ve bağış toplama planına bağlı kalmak istediğini de sözlerine ekledi.

Well-Link’in sonraki adımlarından biri, daha fazla geliştiriciyi buluttan çıkan oyunlar oluşturmaya teşvik etmektir.

Şirket ayrıca gerçek zamanlı bulut işleme teknolojisinin sanal gerçekliğin ve geleceğin diğer teknolojilerinin geliştirilmesine nasıl yardımcı olabileceğini araştırıyor.

Düzenleme konusunda Guo, girişiminin çok az politika belirsizliği ile karşı karşıya olduğunu söyledi ve Well-Link’in tüketiciye dönük bir şirket olmadığını kaydetti.

CNBC çevirisine göre Guo, Mandarin dilinde “Bu şirketin 2019 yılında kurulduğundan beri, ihtiyacımız uyumlu, makul ve yasal şeyler yapmamız gerektiğiydi” dedi.

“Gerçekten mükemmel ve iyi şirketler ve iyi içerik, [approvals] ya da destek” dedi. “Yani tek yapmamız gereken, politika gereksinimlerine uygun iyi içeriği sunmak.”

Çin’in oyun endüstrisi, son 18 ayda, reşit olmayanların ne kadar süre oynayabileceği konusunda daha sıkı kısıtlamalar ile artan düzenleyici incelemeye tabi tutuldu. Düzenleyiciler, sektör devleri NetEase ve Tencent’in birçok yeni oyununu onaylamakta yavaş kaldılar, ancak iki şirketin her biri bu ay başlıklar için onay aldı.

.

Singapurlu Temasek, Çinli bir girişimde 40 milyon dolarlık bir finansman turuna öncülük ediyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: