Singapur’un En Büyük Bankası Bitcoin, Kripto Ticaretini 100.000 Daha Fazla Müşteriye Genişletiyor – Kripto Haberleri

Singapur’un En Büyük Bankası Bitcoin, Kripto Ticaretini 100.000 Daha Fazla Müşteriye Genişletiyor

Singapur’un dijital varlık çerçevesinin piyasaya sürülmesinin ardından, ülkenin en büyük bankası, üyelere özel dijital borsasını 100.000 müşteriye daha genişletti.

Singapur’un dijital varlık çerçevesinin piyasaya sürülmesinin ardından, ülkenin en büyük bankası, üyelere özel dijital borsasını 100.000 müşteriye daha genişletti.

  • DBS Group Holdings, bitcoin ve kripto ticaretini en zengin 100.000 müşterisine genişletiyor.
  • Banka, sermaye gereksinimleri ve minimum 500 $ yatırım gerektirir.
  • Genişleme, Singapur merkez bankasının bu ayın başlarından itibaren bir dijital varlık çerçevesi yayınlamasını takip ediyor.

Singapur’un en büyük bankası olan DBS Group Holdings Ltd., Bloomberg’in bir raporuna göre, sadece üyelere özel borsasındaki bitcoin ve kripto para alım satım hizmetlerini en zengin müşterilerinden 100.000’e kadar genişletti.

Akredite yatırımcılar, yani yatırım yapılabilir varlıkları en az 246.000 $ olan müşteriler artık bitcoin ve bazı kripto para birimleri satın alabilir, satabilir ve ticaret yapabilir. Ek olarak, banka minimum 500 $ yatırım gerektirir.

Daha önce, bu hizmet kurumsal ve kurumsal yatırımcılar, aile ofisleri, DBS Private Bank ve DBS Treasures Private Client müşterileri ile sınırlıydı.

Bankanın, dijital varlıklarının Nisan ve Haziran ayları arasında işlem hacminin iki katına çıktığına tanık olduğu bildiriliyor. Daha da dikkat çekici olanı, tek başına bitcoin işlemleri neredeyse dört katına çıktı.

Bununla birlikte, banka daha büyük ekosistemde hacim büyüklüğünü artırırken ve hizmetlerini daha geniş bir yatırımcı yelpazesine genişletirken, Singapur bir bütün olarak hala perakende yatırımcılarla ilgili olarak hangi yöne gideceğine karar veriyor.

Bu ayın başlarında, ülkenin merkez bankası olan Singapur Para Otoritesi (MAS), perakende yatırımcıların varlık sınıfına yatırım yapmamaları gerektiğini yineleyen bir bildiri yayınladı.

MAS, “Kripto para birimleri fiyatları çılgınca dalgalanıyor ve yatırımcılar kripto para birimlerine yatırdıkları tüm paraları kaybetmeye hazır” dedi.

Yine de, yukarıda belirtilen uyarıdan sonra, MAS, düzenleyicinin Project Orchid adlı bir plan aracılığıyla “dijital para birimi bağlantısını etkinleştirmeyi” planladığını belirttiği 2025 yılına kadar genişleyen dijital varlık çerçevesini yayınladı.

Çerçeve içinde MAS ayrıca dağıtılmış defter teknolojisi, varlık tokenizasyonu ve sınır ötesi ödemeleri keşfetmeyi planlıyor. Bu nedenle, Singapur’da bitcoin ve perakende yatırımcıların geleceği belirsiz kalırken, konu açıkça göz ardı edilmiyor.

Singapur’un En Büyük Bankası Bitcoin, Kripto Ticaretini 100.000 Daha Fazla Müşteriye Genişletiyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: