Şirketin Latin Amerika Başkanı Binance’in Kullanıcı Sayısının Enflasyon Nedeniyle Arttığını Söyledi – Kripto Haberleri

Şirketin Latin Amerika Başkanı Binance’in Kullanıcı Sayısının Enflasyon Nedeniyle Arttığını Söyledi

Hinz, Arjantin, Brezilya ve Meksika sakinlerinin bu ülkelerdeki enflasyon seviyeleri nedeniyle Binance’in yeni müşterilerinin çoğunu oluşturduğunu iddia etti.

Binance Latin Amerika’nın üst düzey yöneticisi Maximiliano Hinz, en büyük kripto para borsasının son aylarda daha fazla müşteri toplamasının ana nedeninin yükselen enflasyon olduğunu savundu. Diğer bir faktör, gelişen piyasalardaki diğer itibari para birimlerini zayıflatan tarihsel olarak güçlü dolar.

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, çok sayıda uzman ve ünlü, enflasyonist krizin ortasında bitcoin’e yatırım yapmanın kişinin servetini koruyabilecek uygun bir strateji olduğunu tavsiye etti. Bu tür örnekler MicroStrategy’den Michael Saylor, Jordan Peterson, Barry Sternlicht, Paul Tudor Jones III ve çok daha fazlasıdır.

Latin Amerikalılar Kriptoya Akın

Reuters için yakın zamanda yapılan bir röportajda Hinz, Binance’in büyüyen müşteri tabanının esas olarak Latin Amerika merkezli kullanıcılardan geldiğini söyledi. Bunun temel nedeni, o bölgedeki dörtnala yükselen enflasyon ve parasal sıkıntıdır:

“Artık dünya çapında enflasyonun arttığını gördüğümüze göre, giderek daha fazla insanın kendilerini enflasyondan korumanın bir yolu olarak bitcoin gibi kripto para birimini aradığını görüyoruz.”

Hinz tipik bir örnek olarak Arjantin’i özetledi. Ülkede siyasi kaos, işsizlik ve yoksulluk da hüküm sürerken, yıllık enflasyon oranı %90’ı aştı. Bu nedenle, Binance’in yeni müşterilerinin çoğunu Arjantinlilerin oluşturması şaşırtıcı değil. Kısa bir süre sonra (ekonomik sorunların da önemli olduğu) Brezilya ve Meksika sakinleri onu takip ediyor.

Çok sayıda araştırma, nüfusun çoğunluğunun zengin olmadığı ve finansal hizmetlere temel erişimin olmadığı ülkelerde kripto para birimi kullanımının arttığını tahmin ediyor.

Birçok kişi, BTC’ye yatırım yapmanın ana nedeni olarak BTC’nin şimdiye kadar var olan 21 milyon jetonluk sınırlı bir arza sahip benzersiz doğasına işaret ediyor. Ayrıca, yarılanma adı verilen bir olaydan sonra üretim hızı kabaca dört yılda bir düşer. Bu nedenle, temel ekonomik teori, belirli bir varlık daha kıt olduğunda ve buna olan talep aynı kaldığında veya zamanla arttığında, USD fiyatının da aynı şeyi yapması gerektiğini öne sürüyor.

Bu Tezi Kim Destekliyor?

MicroStrategy İcra Kurulu Başkanı Michael Saylor, BTC’yi defalarca artan enflasyon zamanlarında en iyi finansal araç olarak etiketledi. Geçen yıl, Türkiye sakinlerine (değeri düşen itibari para birimi ve kepenkli ekonomisi olan bir ülke) “gelişmek” istiyorlarsa Liralarını dijital varlığa dönüştürmelerini tavsiye etti.

Milyarder hedge fon yöneticisi – Paul Tudor Jones – aynı zamanda önde gelen bir BTC boğasıdır. Bir enflasyon riskinden korunma aracı olarak altından bile üstün olduğuna inanıyor.

Starwood Capital Group’un Kurucu Ortağı Barry Sternlicht, kendisini olumsuz finansal durumdan korumak için Bitcoin ve Ether satın aldığını itiraf etti. BTC’den bahsetmişken, merkezi olmadığı için elinde tuttuğunu ve hükümetlerin bu tür mülklere dokunamayacağını açıkladı.

Binance’in Enflasyon Nedeniyle Artan Kullanıcı Sayısı yazısı, Şirketin Latin Amerika Başkanının CryptoPotato’da ilk kez ortaya çıktığını söylüyor.

Şirketin Latin Amerika Başkanı Binance’in Kullanıcı Sayısının Enflasyon Nedeniyle Arttığını Söyledi
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: