Şirketler Satın Alma İşlemlerini Takip Ettiğinde Bitcoin Gizliliği Her zamankinden Daha Önemli – Kripto Haberleri

Şirketler Satın Alma İşlemlerini Takip Ettiğinde Bitcoin Gizliliği Her zamankinden Daha Önemli

Bitcoin kullanıcılarını mümkün olduğunca özel olarak bitcoin alma ve gönderme konusunda en iyi uygulamalar konusunda eğitmek son derece önemlidir.

Bitcoin kullanıcılarını mümkün olduğunca özel olarak bitcoin alma ve gönderme konusunda en iyi uygulamalar konusunda eğitmek son derece önemlidir.

Aşağıda Marty’nin Bent Sayısı #1260’tan doğrudan bir alıntı var: “Liste yapmak için banka ve kredi kartı satın alımlarını kullanıyorlar.” Haber bültenine buradan kaydolun. Avrupa’daki Yahudi nüfusu – Wannsee konferansı için hazırlanan not. (Kaynak)Reuters aracılığıyla

Hiçbir şey bitcoin ihtiyacını işlem gizliliğine yapılan saldırılardan daha keskin bir şekilde vurgulamaz. Geçen hafta, Cenevre merkezli bir küresel standartlar kuruluşu, ödeme işlemcilerinin tüketicilere ateşli silah satan şirketler için yeni bir ticari kod yayınlama yeteneğini onayladı. Tüccar kanununun arkasındaki fikir, kolluk kuvvetlerine, bu ateşli silahları suç işlemek için kullanan suçluları daha kolay takip etme yeteneği verecek, ancak bu türden bir liste yapmanın, despotlar tarafından istismarın aşamalarını belirlediğinden emin olabilirsiniz. gelecek.

Son elli yılda inşa edilen fiat sistemi, bu tür sınırsız gözetimi mümkün kılıyor. KYC/AML’nin (müşterinizi tanıyın/kara para aklamayı önleme) doğası, insanların günlük olarak etkileşimde bulunmak zorunda kaldıkları finansal yığının her katmanına enjekte edilmesi, bireyin Gözden kaçamamasına neden oldu. Sauron’un. Bu sorunu içeriden çözmenin bir yolu yok. Hükümetlerin ve kurumsal ortaklarının bir gün uyanıp insanları gözetlemeyi bırakma konusunda ahlaki bir zorunlulukları olduğuna karar verme şansları %0’da sabitlenmiştir. Tek çıkış yolu, bu tür kapsamlı gözetimin halka dayatılmasına izin vermeyen tamamen yeni bir finansal sistem inşa etmektir ve Bitcoin’in sağladığı tam olarak budur.

Evet, bitcoin’in gizlilik güvenceleri ortalamanın altındadır ve çoğu insan KYC/AML gözetimine katılan güvenilir üçüncü taraflarla etkileşim kurarak bitcoin elde eder. Ancak bu vasat güvencelerin ve kullanıcı davranışlarının zamanla değişeceğini düşünüyorum. Takımlar daha iyi hale geldikçe, insanlar daha akıllı bitcoin kullanıcıları olacak. Samourai’s Whirlpool gibi adresin yeniden kullanılmaması, madeni para kontrolü ve araçlardan yararlanma kültürünün yaratılması, zincir gözetim şirketlerinin son kullanıcıları tespit etme yeteneğini imkansız değilse de çok daha zor hale getirecektir. Bitcoin’in benimsenmesi arttıkça ve insanlar UTXO’larını kontrol ettikleri cüzdanlara taşımaya başladıkça, çünkü bu daha kolay ve Bitcoin’lerinin en güçlü olduğu yer olduğunu anlıyorlar, KYC/AML gözetimini kuran hizmetleri asla etkilemeyen bitcoin işlemlerinin döngüsel ekonomisi önemli ölçüde artacaktır. . Zincir gözetim şirketleri için sorunları şiddetlendiriyor.

Tüccarların, Samourai Cüzdanı, BlueWallet, Muun Cüzdanı veya piyasadaki herhangi bir gözetim dışı çözümü kullanan müşterilerden kontrol ettikleri BTCPay Sunucularını kullanarak bitcoin kabul etmesinin tamamen normalleştiği bir dünya hayal edin. KYC/AML’nin boyunduruğundan tamamen bağımsız olarak kolaylaştırılacak işlemlerin miktarı, bir noktada kritik bir devrilme noktasına ulaşacak ve mevcut ödeme işlemcilerinin silah alımlarına iliştirdiği etiketleme türü pratik olmayacaktır.

Bu, üzerinde çalışmamız gereken gelecek. Bu nedenle, mümkün olduğunca özel olarak bitcoin alma ve gönderme söz konusu olduğunda, mevcut ve gelecekteki bitcoin kullanıcılarını en iyi uygulamalar konusunda eğitmek son derece önemlidir. UTXO’larını KYC’d hizmetlerine bağlayan insanlar nedeniyle bugün zincirdeki belirli işlemleri izlemek nispeten kolay olsa da, bu tür bitcoin kullanımını yaygınlaştırmanın ve normalleştirmenin KYC- bağlantılı kullanım bugüne kadar işlenmiştir.

Güçler aksini düşünmenizi ne kadar istese de, finansal mahremiyet kötü bir şey değildir. Neyse ki, finansal gizliliğin mümkün olduğu bir gelecek inşa etme yeteneğine sahibiz. İnsanlık ile o geleceğin gerçekleşmesi arasında duran tek şey eylemdir. Devam edin ve eğitin, uygun araçları kullanarak bitcoin kabul etmeye ve göndermeye başlayın ve bu araçları başkalarının kullanması için olabildiğince kolay olacak şekilde geliştirmeye çalışın.

Şirketler Satın Alma İşlemlerini Takip Ettiğinde Bitcoin Gizliliği Her zamankinden Daha Önemli
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: