Smith & Wesson CEO’su, politikacıları silah şiddeti için suçladıktan sonra tepkiyle karşı karşıya kaldı – Kurumsal Haberler

Smith & Wesson CEO’su, politikacıları silah şiddeti için suçladıktan sonra tepkiyle karşı karşıya kaldı

Kongre müdavimleri, geçen Nisan ayında Nashville, Tenn’deki 2015 NRA Yıllık Sözleşmesinde Smith ve Wesson standında silahlara bakıyor.

Karen Bleier | AFP | Getty Resimleri

Smith & Wesson CEO’su Mark Smith, bu haftanın başlarında siyasileri silahlı şiddetteki artıştan sorumlu tutan bir bildiri yayınladıktan sonra, diğer silah üreticilerinin üst düzey yöneticileriyle birlikte bir House duruşmasında ifade vermeyi reddetmesinden haftalar sonra yeni bir tepkiyle karşı karşıya.

Smith Pazartesi günü yaptığı açıklamada, şirketinin “İkinci Değişikliği savunmamızda asla geri adım atmayacağını” söyledi ve ayrıca politikacıları ve haber medyasını ülke genelinde meydana gelen silah şiddetindeki artışla suçladı. Ülkenin önde gelen silah yanlısı grubu olan Ulusal Tüfek Derneği, açıklamanın tamamını web sitesinde yayınladı.

Smith, “Bir dizi politikacı ve medyadaki lobi ortakları, son zamanlarda Smith & Wesson’ı kötülemeye çalıştı” dedi.

Gözetim Komitesi Başkanı Temsilci Carolyn Maloney, DN.Y., Çarşamba günü CNBC’ye yaptığı açıklamada, onu şirketin karlarını korumaya çalışmakla suçlayarak sözlerini geri çekti.

Maloney, “Smith & Wesson’ın CEO’su komitemin önünde ifade vermeyi ve şirketinin savaş silahları yüzünden sevdiklerini kaybeden ailelerle yüzleşmeyi reddetti” dedi. “Komite, Smith & Wesson’un sorumluluktan kaçmasına veya silah endüstrisinin ulusumuzun silah şiddeti salgınını körüklemedeki rolünü gizlemesine izin vermeyecek.”

Gözetim Komitesi, Amerika’nın ateşli silah endüstrisini araştırıyor. Panele göre, Smith & Wesson da dahil olmak üzere büyük silah üreticileri, son on yılda iddia edilen manipülatif pazarlama uygulamaları yoluyla askeri tarzda silahlar satarak 1 milyar doların üzerinde para kazandı.

Maloney, “Highland Park, Parkland, San Bernardino, Aurora – bu toplu cinayetlerin tümü Smith & Wesson saldırı silahlarıyla işlendi” dedi. “Dünya, Parkland kurbanlarının ailelerinin, tetikçinin yargılanması yoluyla travmalarını yeniden yaşamalarını izlerken, Smith & Wesson’ın Amerikalıları katletmek için kullanılan saldırı silahlarını satma sorumluluğunu hala reddetmesi akıl almaz bir durum.”

Kyle Rittenhouse ayrıca Wisconsin, Kenosha’daki 2020 protestosu sırasında Smith & Wesson tüfeği kullanarak iki kişiyi öldürdü ve üçte birini yaraladı. Rittenhouse, çekimlerle ilgili tüm suçlamalardan beraat etti.

Kâr amacı gütmeyen kuruluş Everytown for Gun Safety de Smith’in açıklamasını eleştirdi.

Everytown for Gun Safety yöneticisi Nick Suplina, “Smith & Wesson’ın abartılı açıklaması – ve CEO’larının bir Kongre oturumunu kaçırması – bana korktuklarını söylüyor” dedi.

CNBC, daha fazla yorum için Smith & Wesson’a ulaştı.

Temmuz ayında, Meclis Gözetim Komitesi, büyük silah üreticileri Sturm, Ruger & Company ve Daniel Defense’in CEO’ları ile bir oturum düzenledi. Odak noktasının atıcılar ve ruh sağlığı reformu olması gerektiğini savunarak işlerini savundular. Smith de duruşmaya katılacaktı ancak komite belgelerine göre sadece beş gün önce çekildi.

Komite, AR-15 tarzı ateşli silahların üretimi ve satışıyla ilgili belgeler için Smith & Wesson’a bir mahkeme celbi yayınladı.

Smith, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, politikacıların “yıllarca kolluk kuvvetlerini karaladığını, baltaladığını ve parasını ödediğini, suçluları eylemlerinden sorumlu tutmayı reddeden savcıları desteklediğini, ülkemizin akıl sağlığı altyapısının çürümesini denetlediğini ve genel olarak bir kanunsuzluk kültürünü teşvik ettiğini söyledi. , Smith & Wesson ve diğer ateşli silah üreticileri, tahmin edilebileceği gibi bu yıkıcı politikalardan kaynaklanan suç dalgasından bir şekilde sorumludur.”

Hiçbir politikacının ismini vermedi.

Silah Güvenliği için Everytown, Smith & Wesson’a karşı Federal Ticaret Komisyonu’na yapılan 2020 şikayetine katıldı. Grup, şirketi tüfekleri genç, erkek tüketicilere pazarlamak için haksız ve aldatıcı uygulamalar yapmakla suçladı.

“Uzun süredir, ulusumuzun silah şiddeti salgınındaki rolleri ve ürünleriyle işlenen vahşetteki rolleri için herhangi bir sorumluluktan kaçmalarına izin verildi. Bunun yerine, daha fazlasına daha fazla silah satmak için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. insanlar, sonuçların canı cehenneme. Ama Amerikan halkı artık bıktı” dedi Suplina.

Smith & Wesson, 7 Eylül’de bir sonraki üç aylık kazanç raporunu yayınlamaya hazırlanıyor. Hisseleri bu yıl şimdiye kadar %13’ten fazla düştü.

.

Smith & Wesson CEO’su, politikacıları silah şiddeti için suçladıktan sonra tepkiyle karşı karşıya kaldı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: