Snap, Piyasayı Yeniden Şok Ediyor, 29 Milyar Dolarlık Sosyal Medya Çöküşünü Besliyor – Finans Haberleri

Snap, Piyasayı Yeniden Şok Ediyor, 29 Milyar Dolarlık Sosyal Medya Çöküşünü Besliyor

(Bloomberg) — Snap Inc.’in bu kadar çok çeyrekte üçüncü kez hayal kırıklığı yaratan sonuçları sosyal medya hisselerini alt üst ediyor ve ekonomik yavaşlamanın derinleştiğine dair işaretler ekliyor.

Bloomberg’den En Çok Okunan

Snapchat uygulamasının yapımcısı, reklam harcamalarındaki düşüşün sonuçları etkilemeye devam ettiğini söyleyerek Perşembe günü şimdiye kadarki en yavaş üç aylık satış büyümesini bildirdi.

Snap’in hisseleri geç alım satımda %27 düştü ve satış Meta Platforms Inc., Alphabet Inc. ve Pinterest Inc. dahil olmak üzere emsallerine yayıldı. Şirketler yaklaşık 29 milyar dolarlık birleşik piyasa değerini kaybetmeye ayarlandı. Nasdaq 100 Endeksindeki Vadeli İşlemler %0,9 düşerek, bu yıl %32 düşen teknoloji ağırlıklı bir kıyaslama için daha fazla acıya işaret ediyor.

Snap, çeyreği küçülerek ve işine yeniden odaklanarak geçirdi ve Ağustos ayında işgücünün %20’sini kestiğini ve kullanıcı veya gelir büyümesine ya da şirketin artırılmış gerçeklik çabalarına katkıda bulunmayan projeleri azalttığını duyurdu. Değişiklikler, Snap’in pazarlamacı harcamalarındaki yavaşlamaya bağladığı düşen satışlara yanıt olarak yapıldı.

Snap ve Meta’nın Facebook’u ve Alphabet’in Google’ı gibi platformlar, bu yıl küçülen bir reklam dolar havuzu için rekabet ediyor. Hızla artan enflasyon, şirketler ve tüketici harcamaları üzerinde baskı oluşturuyor. Bu arada, Apple Inc.’in tüm uygulamaların akıllı telefon kullanıcılarının çevrimiçi olarak izlenmesine izin vermesini gerektiren yeni kuralları, reklamverenlerin reklam kampanyalarını ölçmesini ve yönetmesini zorlaştırdı.

Snap, yatırımcılar için hazırladığı konuşmasında, gelir artışının “geçen yıl boyunca platform politikası değişiklikleri, makroekonomik rüzgarlar ve artan rekabet dahil olmak üzere belirttiğimiz bir dizi faktörden etkilenmeye devam ettiğini” söyledi. “Birçok sektördeki reklam ortaklarımızın, özellikle çalışma ortamındaki ters rüzgarlar, enflasyona dayalı maliyet baskıları ve artan sermaye maliyetleri karşısında pazarlama bütçelerini azalttığını görüyoruz.”

hikaye devam ediyor

Snap’in üç aylık sonuçları, reklamcılığa bağlı büyük internet şirketlerinden alınan ilk sonuçlardı ve Alphabet ve Meta Platforms gibi daha büyük oyuncular gelecek hafta rapor verdiğinde yatırımcıların bekleyebilecekleri zemini hazırladı.

–Alex Barinka, Subrat Patnaik ve Phil Serafino’nun yardımıyla.

(Dördüncü paragraftan Snap sonuçları hakkında daha fazla ayrıntı ekler.)

Bloomberg Businessweek’ten En Çok Okunan

©2022 Bloomberg LP

Snap, Piyasayı Yeniden Şok Ediyor, 29 Milyar Dolarlık Sosyal Medya Çöküşünü Besliyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: finance.yahoo.com

Sevdiklerinle Paylaş: