SoFi Hisse Senedi Kazançları Programın Önünde Yayınlandıktan Sonra Düştü – Finans Haberleri

SoFi Hisse Senedi Kazançları Programın Önünde Yayınlandıktan Sonra Düştü

Yazı Boyutu

rüya zamanı

SoFi

Teknoloji hisseleri, Bloomberg’in fintech şirketinin kazançlarını açıklamasının ardından, Salı günü erken ticaret kapanışından sonra gelmesi gereken bir düşüş yaşadı.

Bloomberg makalesine göre, SoFi, analist tahminlerini karşılayarak, 284,9 milyon dolarlık tahminlerin üzerinde 321,7 milyon dolarlık satışlarla hisse başına 14 sent zarar bildirdi.

Ne yazık ki SoFi hissedarları için, SoFi şimdi ikinci çeyrek düzeltilmiş geliri 330 milyon dolar ile 340 milyon dolar arasında, tahminlerin altında 343,9 milyon dolar ve faiz, vergi, amortisman ve amortisman öncesi kazanç tahmini 100 milyon dolar ila 105 milyon dolar arasında, tahminlerin 119 milyon dolar altında bekliyor. . Bloomberg raporuna göre, yılın geliri 1,46 milyar dolarlık tahminlerin üzerinde 1,51 milyar dolar civarında olmalı.

SoFi, Başkan Joe Biden’ın öğrenci kredisi ödemelerini 31 Ağustos’a kadar duraklatacağını açıklamasının ardından Nisan ayında rehberlik yayınlamıştı.

SoFi, yayınlandığı sırada sayıların doğruluğu hakkında yorum yapma talebine yanıt vermemişti, ancak hisseleri haber nedeniyle durdurulmadan önce %18 düşerek 4.8677 $’a düştü. Hisseleri 2022’de %69 düştü, S&P 500’ün %17’lik düşüşünden ve Dow Jones Endüstriyel Ortalama’nın %12’lik düşüşünden çok daha kötü.

En az bir analist, özellikle bireysel kredilerin bir yıl öncesine göre %151 arttığı gerçeği göz önüne alındığında, haberlerin piyasaya göründüğü kadar kötü olduğunu düşünmüyor. Mizuho analisti Dan Dolev, “Hisse senedinin bu AM’deki %-18’lik hareketinin hak edilmemiş olduğunu söylemek yetersiz kalıyor” dedi. “Hatırlatma olarak, 2021’de bireysel kredilerin getirisi yaklaşık ~%11 idi, bu da öğrenci kredilerinin getirisinin 2 katından fazla.”

Ben.levisohn@barrons.com adresinden Ben Levisohn’a yazın

.

SoFi Hisse Senedi Kazançları Programın Önünde Yayınlandıktan Sonra Düştü
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.barrons.com

Sevdiklerinle Paylaş: