SoftBank destekli Ola Electric, 2024’te Hindistan’da yapılan bir EV başlatmak istiyor – Kurumsal Haberler

SoftBank destekli Ola Electric, 2024’te Hindistan’da yapılan bir EV başlatmak istiyor

Ola CEO’su Bhavish Aggarwal, 15 Ağustos 2021’deki bir sunum sırasında ekranda beliriyor. Şirketin EV kolu Ola Electric, 2024’te bir elektrikli otomobil piyasaya sürmeyi planlıyor.

Samyukta Lakshmi | Bloomberg | Getty Resimleri

Ola Electric CEO’su Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Hindistan’ın yeni gelişen EV sektöründe bir yer edinme yarışı yoğunlaşırken, firmasının saatte 0’dan 100 kilometreye (62 mil / saatin biraz üzerinde) dört saniyede gidebilen tamamen elektrikli bir araç piyasaya süreceğini söyledi.

Bir video sunumunda Bhavish Aggarwal, Hindistan yapımı araç hakkında bir dizi ayrıntı sundu.

Şarj başına 500 kilometrenin üzerinde bir menzile (yaklaşık 310 mil), tamamen cam bir tavana ve destekli sürüş kabiliyetine sahip olacağını söyledi. EV ayrıca anahtarsız ve “kulpsuz” olacaktır. Şirket, aracı 2024 yılında piyasaya sürmeyi planlıyor.

“Küresel otomobil üreticileri, Hindistan pazarının birinci sınıf teknolojiye hazır olmadığını düşünüyor ve bu nedenle, elden bırakma teknolojilerini Hindistan’da satıyorlar” dedi. Bunun değiştirilmesi gerekiyordu, diye ekledi.

CNBC Pro’dan elektrikli araçlar hakkında daha fazla bilgi edinin

Pazartesi günü ayrıca Aggarwal, şirketin şu anda iki tekerlekli elektrikli araçların üretimine odaklanan Tamil Nadu eyaletindeki “Geleceğin Fabrikasını” genişleterek “tam elektrikli araç merkezi” dediği şeyi geliştirme planlarını duyurdu.

Tam ölçekte, genişletilmiş tesisin her yıl 1 milyon araba, 10 milyon iki tekerlekli araç ve 100 gigawatt saat hücre üreteceğini söyledi. Aggarwal, “Bu … yeniden tasarlanan Ola Futurefactory, tek bir sitede dünyanın en büyük EV ekosistemi olacak.” Dedi.

Ola Electric, 2011 yılında kurulan araç çağırma firması Ola’nın EV koludur. Hem Ola hem de Ola Electric, SoftBank Group’tan yatırım çekmiştir.

Gelecek yıl gezegenin en kalabalık ülkesi olma yolunda ilerleyen Hindistan, elektrikli otomobiller söz konusu olduğunda henüz kullanılmayan bir pazar olarak Çin, Avrupa Birliği ve ABD’nin gerisinde kalıyor.

Uluslararası Enerji Ajansı’nın Küresel EV Görünümü, “Brezilya, Hindistan ve Endonezya’da otomobil satışlarının %0,5’inden azı elektriklidir” diyor.

Ola’nın Hindistan’ın elektrikli otomobil pazarına girmesi, diğerlerinin yanı sıra Tata Motors ve Mahindra Electric Mobility ile rekabet ettiğini görecek. IEA’ya göre, Tata’nın Nexon BEV SUV’si 2021’de Hindistan’ın en çok satan elektrikli otomobili oldu.

.

SoftBank destekli Ola Electric, 2024’te Hindistan’da yapılan bir EV başlatmak istiyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: