Soros fonu Rivian bahsini ikiye katladı, Lucid, Nio’da hisse satın aldı – Finans Haberleri

Soros fonu Rivian bahsini ikiye katladı, Lucid, Nio’da hisse satın aldı

Milyarder George Soros’un yatırım fonu, Cuma günü geç saatlerde yapılan bir dosyaya göre, Rivian Automotive Inc.’e olan bahsini ikiye katladı ve EV üreticileri Nio Inc. ve Lucid Motors Inc.’de yeni pozisyonlar aldı.

Şubat ayında açıklandığı üzere, Soros’un fonu Rivian RIVN’nin yaklaşık 20 milyon hissesini +%9.88 satın almıştı.,
O zaman yaklaşık 2 milyar dolar değerinde.

Yatırım, bu yıl Rivian hisselerindeki keskin düşüşler nedeniyle karşılığını vermedi, ancak Cuma günü yapılan dosyalamalara göre, fon 31 Mart’ta sona eren dönemde 6 milyon hisse daha satın aldı.

Bu, fonun hissesini yaklaşık 693 milyon dolar değerinde yaklaşık 25.9 milyon hisseye getiriyor. Rivian hisseleri, S&P 500 endeksi için yaklaşık %16’lık kayıplara kıyasla bu yıl yaklaşık %74 kaybetti. SPX, +%2.39

Ayrıca bakınız: Rivian bir ‘tren kazası’ oldu, ancak bir köşeyi dönüyor olabilir

Rivian’ın hisseleri, normal işlem gününü %9’dan fazla artırdıktan sonra Cuma günü uzatılan seansta %0.2 düştü.

Rivian bu haftanın başlarında, Wall Street’i de hayal kırıklığına uğratan, beklenenden daha geniş bir ilk çeyrek zararı ve geliri bildirdi.

Ancak yatırımcılar, EV üreticisinin bu yıl üretim kılavuzunu 25.000 EV’de tutmasını ve Rivian’ın eldeki 17 milyar dolarlık nakit parasının, Georgia’daki gelecekteki Rivian fabrikasından daha ucuz bir EV için platformu başlatmak için yeterli olacağını neşelendirdi.

Dosyalama ayrıca EV üreticileri Lucid LCID’de +%14.79 ve Çin merkezli Nio NIO’da +%9.24 oranında yeni hisseleri ortaya çıkardı.,
ve fonun EV üreticisi Fisker Inc. FSR’deki +%5.57 ve otomobil üreticisi General Motors Co. GM’deki +%7.45 pozisyonlarını sattığını gösteriyor.

Ayrıca, araç çağırma şirketi Lyft Inc LYFT’deki +%7,58 ve Peloton Interactive Inc. PTON’daki +%16,52 oranındaki hisselerini sattı.

Fonun yeni ilaveleri arasında Bank of America Corp. BAC’deki +%0.29 hissesi vardı.,
Etsy Inc. ETSY, +%4,80 ve Eventbrite Inc. EB, +%7,62

.

Soros fonu Rivian bahsini ikiye katladı, Lucid, Nio’da hisse satın aldı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.marketwatch.com

Sevdiklerinle Paylaş: